Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. listopadu 2021, svátek má René

Svět pohádek Boženy Němcové

Místo:
Obchodní dům Kotva
Datum:
11.5.2021 - 31.12.2021
Cena:
149 Kč
Web:
Interaktivní výstava zve do 8 pohádkových místností a ukáže 48 filmových kostýmů i první vydání Babičky.
Nenechte si ujít jedinečnou kombinaci informací ze života Boženy Němcové, jejích pohádek, filmových kostýmů a mnoha dalších skvělých zážitků. Staňte se součástí Vašeho vlastního pohádkového příběhu. Dozvíte se, jaký byl život Boženy Němcové, kde všude cestovala a jak vypadala její tvorba. Těšit se můžete na jednotlivá pohádková prostředí, kde tak jako v každé pohádce, je návštěvník odkázán na svou fantazii, představivost a zažijete tak svůj vlastní příběh, přičemž pochopíte, jakým způsobem Božena Němcová učila své čtenáře spravedlnosti, lidovým zvykům a jak pro ni byla důležitá sociální spravedlnost uspořádání lidských vztahů.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

22.11.2021 - 17.12.2021

Dny Bohuslava Martinů

8.12.2021 20:00

Jelen

29.9.2021 - 29.12.2021

Imaginárium - výstava

ČTĚTE DÁLE

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je jedinečný filmový svátek v prostředí lázeňského města. Filmy z celého světa soutěží v několika kategoriích a jsou hodnoceny jak odbornou, tak i diváckou porotou.

Maruška Veg: Lidé častěji volí rostlinné alternativy

Veganství a hledání neživočišných alternativ v jídle je velký trend posledních let. Food influencerka Marie Donajová se již šest let stravuje vegansky a desetitisíce lidí svými jednoduchými recepty na sociálních sítí inspiruje k hledání dokonalé chuti bez špetky masa.
Reklama
reklama

11. ročník Fotograf Festivalu s tématem Pozemšťané*ky

Všichni jsme pozemšťané a pozemšťanky, a jako takové by nás měly zajímat klimatické změny. Jedenáctý Fotograf Festival se zaměří na téma, které bylo vlivem pandemie koronaviru upozaděno a přitom již několik desítek let doslova žadoní o naši pozornost. Kurátor festivalu Lukáš Likavčan sleduje, jakým způsobem klimatické změny vnímají lidé mimo obor současné vědy. Během šesti týdnů festival nabídne 13 výstav a intervencí do veřejného prostoru, doprovodný program formou přednášek, projekcí či open call pro středoškoláky. Festival rovněž využije své dlouholeté mezinárodní kontakty a uspořádá tzv. Portfolio review, v rámci něhož budou vybraní čeští umělci prezentovat svoji tvorbu významným zahraničním tvůrcům a teoretikům.

Z Prahy do jiného světa - vystoupejte na drsný Tok

Divoká a zdánlivě nedotčená příroda, ticho, klid a větřík, který v létě turisty i cyklisty zaručeně osvěží. Zní to jako ideální nápad na výlet za Prahu? Obujte pohorky anebo připravte kolo a nechte se inspirovat. Čeká vás stoupání na nejvyšší vrchol Brd, který si své prvenství musel vybojovat.

Moštuj: Jde to i bez chemie

Moštárna Moštuj si i přes krátkou historii dokázala získat dobré jméno u zákazníků. A to nejen výraznou chutí svých produktů, ale také způsobem jejich zpracování. V Mošťuj totiž pracují hlavně s jablky z vlastních bio sadů.