Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
26. října 2021, svátek má Erik

Zázračné dítě Jarmil Burghauser

Místo:
České muzeum hudby
Datum:
18.10.2021 17:00
Cena:
30 Kč
Web:
Vzpomínkový pořad k 100. výročí narození hudebního skladatele, sbormistra, hudebního teoretika, předního dvořákovského badatele a zapáleného skauta.
Narodil se 21. října jako Jarmil Michael Mokrý a již od dětství projevoval velké hudební nadání. Nejprve se učil hře na klavír, později studoval soukromě skladbu u předních českých hudebních osobností. Koncertoval jako dítě s velkým úspěchem na klavír a jeho skladby i z chlapeckých let byly veřejně provozovány a vydávány tiskem. Po celý svůj život byl také aktivním skautem. Byl členem slavného pražského oddílu Dvojka, který vedl spisovatel Jaroslav Foglar, později komponoval písně pro zpěv ve skautských oddílech a vydával zpěvníky junáckých a mládežnických písní. Blíže obě vášně Jarmila Burghausera představí a na někdejšího spolupracovníka a přítele zavzpomínají muzikoložky Markéta Hallová a Olga Kittnarová, klavírista Radoslav Kvapil a bratr skaut Zdeněk Vild. O jeho vlivu na mladou generaci badatelů pohovoří David R. Beveridge.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

11.10.2021 - 27.10.2021

Kryštof - premiérový film

2.11.2021 20:00

BI-2

18.12.2021 - 19.12.2021

Kryštof

31.10.2021 14:00

20 let Balbínky

ČTĚTE DÁLE

Tým e-Finance zabodoval na extrémním světovém závodu 34. ročníku Redbull Dolomitenmann 2021!

Již počtvrté měl koncern e-Finance, a.s. na mezinárodním extrémním závodě Redbull Dolomitenmann v tyrolském Lienzi na startu svůj tým. Respektive letos byly týmy rovnou dva, a to ASS Brno e-Finance a EFI Pivovar. Tento opravdu tvrdý závod, který prověřuje sílu, vytrvalost a pevnou vůli závodníků, má celkem 4 disciplíny. Běh, paragliding, horské kolo a kajak.

Jiří Burian o svém alter egu: Hodně lidí překvapí, kam Kapitán Demo směřuje Požadavky Kapitána Demo jsou často nesplnitelné

"Já, já vás mám rád, i když mě už trošku začínáte s*át", zpívá ve svém asi nejznámějším hitu Zlatíčka, jenž má na internetu přes 15,5 milionu zhlédnutí, Kapitán Demo. Tomuto showmanovi, jemuž nyní vyjde již čtvrté album s všeříkajícím názvem »Mistr světa všeho« a jehož nelze díky kontroverzní vizáži přehlédnout, vdechl život hudebně nadaný Jiří Burian, který ho pojal za své alter ego. Jak vlastně stvořitel objemného milovníka luxusu žije, co mají tito dva společného, a co se svým druhým já plánuje do budoucna?
Reklama
reklama

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je jedinečný filmový svátek v prostředí lázeňského města. Filmy z celého světa soutěží v několika kategoriích a jsou hodnoceny jak odbornou, tak i diváckou porotou.

Modré Vinařství: Poznejte poezii v lahvi

Bratři Marian a Libor Čížkovi se pod Mutěnickou horou věnují vínu od roku 2009 a snaží se moderní architekturu, umění a víno propojit do jednoho fantastického zážitku. V Modrém vinařství při výrobě bílých vín využívají nejmodernějších postupů, ale nezapomínají při tom samozřejmě ani na moravské tradice. Víno z jejich produkce pak můžete ochutnat přímo v krásné oblasti Mutěnic při degustaci, a nebo si ho objednat z pohodlí domova.

Festival D. Peckové přivítá výstavu o Marii Callas

Pražská Galerie La Femme je známá pořádáním tzv. Domácích úkolů, při kterých umělci tvoří na jednotné téma. Od samého počátku tohoto projektu, od roku 2003, se pokaždé účastní kolem šedesáti českých výtvarníků.