Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
25. dubna 2024, svátek má Marek
Místo:
Městská divadla pražská - Divadlo Rokoko
Datum:
6.4.2024 19:00
Cena:
350 Kč
Web:
 Autorská hra Lucie Trmíkové. Životní příběh legendárního svůdce.
ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH LEGENDÁRNÍHO SVŮDCE GIACOMA CASANOVY, KTERÝ SVEDL SÁM SEBE. V HLAVNÍCH ROLÍCH LUCIE TRMÍKOVÁ A MARTIN PECHLÁT. „Napíšu svůj život. Abych se smál. Směju se nahlas a mládnu, pročež mě pokládají za blázna. Cynismus, který do psaní vkládám, přesahuje hranice. Ale nevěřili byste, jak mě to baví. Bez začervenání jsem zpozoroval, že se miluji víc, než kohokoliv jiného; notabene, červenám se proto, že se nečervenám. Nemohu tomu dát název „Vyznání“, protože ničeho nelituji, a bez lítosti nelze dosáhnout odpuštění. Vypravuji a vypravuji, abych se smál.“ Giacomo Casanova, promiskuitní volnomyšlenkář, účelově věřící člověk i notorický lhář. Charismatický svůdník, který celý život utíkal nejen z loží svých milenek, ale především před svou vlastní duší. Nabízel zážitkovou jízdu, kterou uměl náležitě zpeněžit. Žádaný bavič ve společnosti těch nejvyšších pater. Okouzlující vypravěč, tryskající energií a šarmem. Považoval se za skvělého spisovatele, ale kromě vydaných vzpomínek na útěk z benátského vězení byly jeho knihy propadákem. Byl amatérským vědcem, filosofem, politikem a reformátorem, ale své objevy a teorie většinou neprosadil. Miloval život, ženy, dobré jídlo a luxusní krajky. Jen jednu jedinou věc ve svých pamětem ani slovem nezmiňuje: svou kariéru práskače a donašeče. Seznamte se s portrétem lidské povahy, který je nadčasový a stále aktuální. Kromě Casanovy se na jevišti setkáme se zámožnou alchymistkou markýzou D’Urfé, tajemnou jeptiškou Animou a virtuozní cembalistkou Monikou.

ČTĚTE DÁLE

Hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní letos v novém termínu oznamuje kompletní program s Rybičkami 48, Divokým Billem a novinky v programu i komfortu

Kompletní program oznamuje jediný hudebně-švestkový festival v České republice Vizovické Trnkobraní, který se letos koná v novém termínu v pátek a sobotu 23. a 24. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína. Fanoušky švestkových oslav letos v pátek rozproudí Rybičky 48 nebo No Name, v sobotu Divokej Bill, Tublatanka, Tomáš Klus nebo Anna K. a další interpreti a kapely. Trnkobraní letos svým návštěvníkům nabídne několik novinek – travnatou odpočinkovou zónu, doprovodný program se stand-up vystoupením Tomáše Matonohy či Lukáše Pavláska, moderaci knedlíkové soutěže v podání Libora Boučka a v neposlední řadě novou značku piva.

JATKA FEST OVLÁDNOU AREÁL PACOVSKÉHO ZÁMKU UŽ PO JEDENÁCTÉ!

Festival se každý rok překonává a letos sází jednu hvězdu za druhou. Do krásného prostředí zámeckého areálu totiž přiveze své největší hity DIVOKEJ BILL, POLETÍME? a král českého rocku DAVID KOLLER. Pódium ovládne legendární MŇÁGA A ŽĎORP a pod kůži se vryje VYPSANÁ FIXA. Bez stálic festivalu POKÁČE a UDG by se JATKA FEST rozhodně neobešel. Na festival se vrátí i PEKAŘ, JAKUB DĚKAN, NEBE, SILUETY, POST - IT, PATRIK MALÝ a celou sestavu uzavře TOTÁLNÍ NASAZENÍ.

Letní divadelní festival na jihu Čech Jižní Svéráz se blíží

Unikátní site-specific divadelní festival, který je součástí vítězného konceptu Evropské hlavní město kultury 2028, propojí sílu Jihočeského divadla, Divadla Continuo a REZI.DANCE Komařice.

Scéna na Občanské plovárně v Praze vás zve na unikátní představení francouzské filmové hudby!

Francouzské filmy byly pro oko i ucho českého diváka atraktivní už za dob minulých. A právě hudba z nich se nám všem nenuceně vryla pod kůži na mnoho dalších generací. Je jen málo těch, kterým by nebyl povědomý veselý hvízdaný pochod četníků ze Saint-Tropez, romantický klavírní motiv nezkrotně zamilované Angeliky, či ostré žestě Fantomasovy varovné fanfáry.

Nová výstava v UPM: Český porcelán tří století

Uměleckoprůmyslové museum v Praze chystá výstavu o historii českého porcelánu.

V polovině května dorazí do Prahy 30 vinařů. Dovezou šest tisíc lahví růžového vína

Celkem 46 stánků, 30 vinařů, degustace růžových vín a klaretů, k tomu vhodná gastronomie, bohatý doprovodný program – to vše nabídne už 13. ročník festivalu Růžový máj. Ten proběhne 18. května na pravém břehu Vltavy na Rašínově nábřeží.