Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
23. května 2022, svátek má Vladimír

Kultura

Kultura
Zábava
Poznání

VOTVÍRÁK 2022: přípravy vrcholí

Největší český festival Votvírák, který již tradičně otvírá festivalové léto, startuje do roku 2022 a svého 14. ročníku s novou energií.

Nové vydání


Festival Beats for Love odhaluje nejsilnější line-up v historii!

Pořadatelé největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě Beats for Love zveřejnili nejsilnější line-up ve své historii. V rámci letošního ročník, který proběhne 1. - 4. července 2022  v industriální oblasti Dolních Vítkovic, vystoupí více než 90 zahraničních umělců! K obrovským jménům elektronické scény, mezi nimiž nechybí Armin van Buuren, Alan Walker, Lost Frequencies, Vini Vici, Timmy Trumpet, Alle Farben, Andy C, Dope D.O.D, Sub Focus nebo Modestep Live, přibyla více než padesátka zvučných jmen z celého světa a všech odnoží taneční hudby!

SÁZAVAFEST: interpreti ze zahraničí i české scény

SÁZAVAFEST je multikulturní a multižánrový hudební festival konající již po několikáté v malebném zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou. 22. ročník se uskuteční v termínu 21. - 23. 7. 2022.

V Divadle Lucie Bílé se setkají Bídníci po 30 letech

V letošním roce slaví česká muzikálová scéna jedno významné výročí. Je tomu právě třicet let, co byl v pražském Divadle na Vinohradech vůbec poprvé v Čechách uveden muzikál Les Misérables – Bídníci. Své slavnostní premiéry se dočkal 25. června 1992, a přestože byl tehdy uváděn pouhé dva měsíce, doslova okouzlil české diváky a odstartoval muzikálový boom u nás.

Letní slavnosti staré hudby se letos inspirují krásou přírody

Podtitulem letošního ročníku Letních slavností staré hudby, který se uskuteční od 19. července do 4. srpna, je NATURA.

Labefest 2022: děčínský svátek hudby

Festival Labefest se koná v nejkrásnějším z festivalových areálů na břehu Labe, na Smetanově nábřeží v Děčíně, přímo pod děčínským zámkem.
Reklama

FACEBOOK

INSTAGRAM

Reklama

Zelčínské Léto se blíží

ZELČÍNSKÉ LÉTO – to je období plné zábavy mezi zvířátky, sportovního vyžití, pohody a kultury – a to vše na čerstvém vzduchu v areálu Zelčínského Zooparku.

Muzeum Salvadora Dalího - ENIGMA v Praze

Největší soukromá světová sbírka soch surrealistického velikána Salvadora Dalího, kterou do Prahy zapůjčila společnost The Dalí Universe.
Reklama
reklama

Coolin: Léto v Kolíně letos oživí vůbec první ročník festivalu

Necelé dva měsíce zbývají na poslední přípravy prvního multikulturního festivalu Coolin, jehož název je odvozen od města Kolín, kde se celá tato akce bude konat. Díky nápadu a práci několika členů týmu vzniká tedy první kolínský multižánrový festival, plný nejen hudby, ale také dobrého jídla a nezapomenutelných zážitků. Přípravy vyvrcholí v sobotu 25. června na Kmochově ostrově, kde vystoupí nespočet známých interpretů, jako například Viktor Sheen, Calin, Nik Tendo, Yzomandias, STEIN27 nebo Manene a spousty dalších...

LUSTR - Mezinárodní festival ilustrace

Showcase mladých talentů. Tato volná přehlídka již po třetí přinese to nejlepší, co se urodilo v ateliérech mladých ilustrátorů a komiksových tvůrců za poslední rok.

Do Divadla Lucie Bílé míří ryze československá JAJ Show

Producent Jaro Slávik, známý porotce soutěže Česko Slovensko má talent, spolu se stand-up komičkou Adélou Elbel a slovenským entertainerem Ivem Ladižinským přicházejí s unikátní show nabitou komedií, postřehy, stand-up humorem a rozhovory s výjimečnými hosty. Premiérové představení JAJ Show uvede pražské Divadlo Lucie Bílé již 26. května.

ČTĚTE DÁLE

Comic-Con Prague 2022

Pořadatelé Comic-Con Prague 2022 prozradili další hvězdná jména, účast jim potvrdili herci Hatie Hayridge, Cary-Hiroyuki Tagawa nebo Tony Amendola, komiksový tvůrce James O'Barr a spisovatel Kevin J. Anderson. Třetí ročník festivalu popkultury proběhne v termínu od 22. do 24. dubna 2022 v pražském O₂ universu.

Dana Zámečníková: země v oblacích

České sklářství přineslo ve druhé polovině 20. století řadu inspirativních podnětů. Tím přelomovým bylo využívání skla jako materiálu k vytváření unikátních uměleckých děl rovnocenných s díly sochařů a malířů. Na iniciační projekty Stanislava Libenského s Jaroslavou Brychtovou a René Roubíčka navázalo několik generací absolventů ateliéru skla pražské UMPRUM, kteří dokázali překvapovat svět výtvarného umění dosud nevídanými ambiciózními kreacemi. Vedle dominující sochařské skleněné tavené plastiky se někteří vydali i směrem k malířství a prostorovým kompozicím. K nejoriginálnějším z nich od počátků své umělecké dráhy patřila Dana Zámečníková.

Michal Cihlář – Zátiší s hozenou rukavicí

Monotematická retrospektivní výstava MICHAL CIHLÁŘ – Zátiší s hozenou rukavicí přibližuje fenomén zátiší, který je v současné době tématem poněkud opomíjeným. Cihlář se zátiším pracuje v jeho klasické formě, a přestože své grafiky vytváří složitou technikou barevného linorytu, některá jeho zátiší už vykazují prvky fotorealismu. Cihlářova zátiší můžeme vnímat i jako určitou metaforu vnímání světa.

Herečka Veronika Khek Kubařová: Vždycky jsem chtěla být loutka, co divákům předává příběh

V divadle zaujala rolemi v Mladé Boleslavi, Městských divadlech pražských a Dejvickém divadle, ale do povědomí diváků se dostala především díky Rafťákům. Královna parketu ve StarDance z roku 2019, to je věčně usměvavá a talentovaná Veronika Khek Kubařová (34), jde z filmu do filmu. Během pandemie natáčela nejvíc ve svém životě a momentálně ji tak můžeme vidět například jako královnu v Tajemství staré bambitky 2, jako dceru Elišky Balzerové v romantickém filmu Srdce na dlani, či v komedii Jakuba Štáfka Vyšehrad: Fylm, která půjde do kin letos na jaře…

Do Divadla Lucie Bílé se vrací crazy muzikál Láska je láska

Nově zrekonstruované Divadlo Lucie Bílé, původně známé jako Ta Fantastika, hlásí návrat muzikálové produkce. Jako svůj první hudební titul si scéna v pražské Karlově ulici vybrala crazy komedii Láska je láska, která je složená z jednadvaceti hitů zpěvačky Lucie Bílé. Ta se zároveň představív hlavní roli muzikálu, a to bez alternace.

Jsem doma, zlato! na jevišti Divadla Radka Brzobohatého

Jak hanebně šťastné může manželství být? JSEM DOMA, ZLATO! je novinkou na scéně Divadlo Radka Brzobohatého.