Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. května 2023, svátek má Vilém

Kultura

Kultura
Zábava
Tipy na výlety

Prime Orchestra: soubor, který vyvolal senzaci v mnoha zemích!

PRIME ORCHESTRA - Rock Sympho Show! Jde se o jiskřivou, pestrobarevnou a energickou hudební show, která díky originální symfonické interpretaci vdechuje nový život do slavných a oblíbených světových rockových a popových hitů.

Nové vydání


Top festivaly aneb léto v plném proudu

Prázdniny se pomalu blíží a to znamená dvě věci - divadla zavřou své brány a naopak se naplno rozjedou všemožné festivaly.

Bratislava region: Pojeďte s námi na dovolenou

Řekněme si, kdo by nechtěl mít dovolenou každý den? Odpočívat na pláži a vejít do svěží vody, kdy se mu jen zachce. Jíst kvalitní jídlo ak tomu pít vychlazený drink, nebo poznat zda zažít něco nového a nepoznaného. Romantické procházky bratislavským Starým Městem, kterému dala nesmazatelnou pečeť Marie Terezie. Bohatý kulturní program, kulinářské zážitky či degustace vynikajících malokarpatských vín. Je to místo nekonečných možností pro letní aktivity. V all inclusive destinaci, kde je vše jen na skok, objevíte vše, co k létu patří.

Těšínské Slezsko – pestrá mozaika turistických cílů

Láká vás východ Česka? Beskydy, horalé? Chcete poznat krajinu kolem Šikmého kostela? Nejvýchodnější cíp České republiky nabízí nespočet zajímavých míst a zážitků. Ať se tam vydáte jako turisté, cykloturisté nebo za poznáním, nebudete litovat.

Královské město Kolín – středočeský vítěz soutěže Historické město roku 2022

Město Kolín se opět stalo krajským vítězem soutěže o titul Historické město roku 2022. Přijeďte si do Kolína prohlédnout památky, které se podařilo v minulých letech opravit a zpřístupnit návštěvníkům.

Kam na výlet po Česku?

Lidové zvyky a tradice jsou pojítkem, které spojuje určitý národ a kulturu. A u nás si umíme tradice hýčkat, věnovat jim potřebnou péči a společně je oslavovat.
Reklama

FACEBOOK

Reklama

ABBA SYMPHONIC AND MORE..... v PRAZE!

To je mnohem víc, než pouhý koncert! Hudba skupiny ABBA v symfonickém provedení. Velkolepá scénická show v podání orchestru, sboru, sólistů a dokonce i baletu.

Na největším bitcoinovém veletrhu v Evropě se v Praze představí i hvězdný Michael Saylor

Přes 80 vystavujících firem, 100 speakerů z celého světa, mezi nimi i jedna z nejslavnějších postav bitcoinového světa Michael J. Saylor, tři dny nabité přednáškami a workshopy a k tomu 10 tisíc návštěvníků. Za měsíc proběhne v Praze první ročník veletrhu BTC Prague, největší a nejvýznamnější akce v Evropě. S promokódem PRAGMOON máš 10% slevu na nákup vstupenek!

Kultura a vzdělávání v Jindřichově Hradci

Hvězdárna a planetárium s dokonalým vybavením a akcemi pro děti i dospělé, muzeum, kde se dozvíte vše o vývoji fotografie a můžete se postavit před nebo za fotoaparát a naučit se dělat ty nejlepší snímky, ale také vlastnoruční tkaní na stavu… To vše a mnohé další nabízí Vzdělávací a kulturní centrum Jindřichův Hradec.

Jana Rambousková: Vystupovat v divadle mě lákalo

V roli svéhlavé klavíristky Marie Yudiny se v nové autorské inscenaci Miroslava Hanuše objeví klavíristka Jana Rambousková, která na kladenských divadelních prknech hostuje. Absolventka brněnské konzervatoře a pražské HAMU miluje klasickou hudbu a obvykle se věnuje komorní hře či korepeticím - v MDK ale její role přesahuje rozměry běžného hudebního vystoupení.

Oblíbený Přehrady FEST v srpnu rozezní Vranov, Seč a Veselí nad Lužnicí

Šestý ročník populárního rodinného festivalu Přehrady FEST, který myslí nejen na dospělé, ale stejně tak i na děti, zůstane i letos věrný Vranovu, Seči a Veselí nad Lužnicí. V srpnu to rozbalí na břehu přehrad hvězdy jako Wohnout, MIG 21, Horkýže slíže, Pokáč, UDG a mnoho dalších. Lístky na dva pohodové festivalové dny u vody jsou k zakoupení na prehradyfest.cz.

Tuzemské vinohrady rozezní populární série koncertů Hudba na vinicích.

Hudba na vinicích spojí už počtvrté kvalitní živou hudbu, sklenku dobrého vína a malebné prostředí vinic. Unikátní projekt, který si získal oblibu nejen stran veřejnosti, ale i předních českých muzikantů, se v nadcházejícím roce bude konat v pěti lokacích od jara až do podzimu. Do oceňovaných vinařství se vrátí David Koller, Tomáš Klus, Čechomor, Queenie, Horkýže Slíže, Mig 21 nebo Pokáč. Nově zahrají Lucie Bílá, Vašo Patejdl a Lenny. Vstupenky na čtyřicet jedna jednotlivých koncertů jsou už nyní k zakoupení na hudbanavinicich.cz.

ČTĚTE DÁLE

Hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní letos roztančí Kryštof, Mirai či Jaromír Nohavica

Kompletní sestavu kapel i interpretů letošního 54. ročníku oznamuje nejlepší hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní, který se bude konat v pátek a sobotu 18. a 19. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína. Návštěvníci se mohou těšit na průřez tím nejlepším z české i slovenské hudební scény, letos se silným zastoupením hudební špičky z moravskoslezského kraje – kapel Kryštof a Mirai, zpěváků Tomáše Kluse i Jaromíra Nohavici, který na Trnkobraní spolu s fanoušky oslaví své 70. narozeniny. Chybět nebude tradiční soutěž v pojídání švestkových knedlíků letos nazvaná Memoriál Kamila Hamerského, jenž vzdá hold nedávno zesnulému matadorovi tohoto švestkového klání.

Centrum současného umění EPO1

EPO1 je jiné. Na rozdíl od mnoha výtvarných galerií jej neobklopují významné historické budovy a krásná historická centra. Stojí tak trochu stranou, na východním okraji Trutnova, a obklopují ho hory, a to rovnou ty nejvyšší v České republice: majestátní Krkonoše.

Hudební festival Labefest

Nejkrásnější festivalový areál, Smetanovo nábřeží pod děčínským zámkem v květnu opět ožije, a to nejen hudbou. V termínu 19. a 20.5.2023 se můžete těšit na čerstvé držitele Slavíků kapelu Mirai, dále na kapelu Wohnout, Vypsanou Fixu, Žlutýho Psa, Paulieho Garanta a mnoho dalších. Každý rok se setkáváme na krásném místě ve skvělé atmosféře, pojďme si zase užít Děčín a dělat jej božím. Zveme do Děčína celé rodiny, každý si najde to své.

Městské divadlo Kladno: Stalinův poslední western

Již tuto poslední dubnovou sobotu (29. 4.) se můžete těšit na premiéru v našem oblíbeném divadle MDK a to na již pátou premiéru divadelní sezony Stalinův poslední western. Jest černo-černá groteska o touze být šerifem. A my tam budeme taky!

Jatka Fest 2023 v Pacově – 10. ročník s legendární kapelou Lucie

Festivalová sezóna se blíží a připravuje se na svůj největší a nejúžasnější festival dosud – Jatka Fest 2023. Letos bude festival pořádán již po desáté, což z něj dělá zvláštní a významnou událost.

Jízdárna Fest letos dělá lidem radost už po páté!

Další ročník festivalu Jízdárna Fest proběhne tradičně v krásném prostředí zámeckého parku v Rychnově nad Kněžnou 18. - 19. 8. 2023.