Články

Seznam článků

(strana 1/39)><
Publikováno 03.06.2021 Úspěšné filmové tituly na jevišti Švandova divadla Švandovo divadlo aktuálně připravuje hned dvě premiéry titulů, které mnozí znají i z filmového plátna. Jedná se o černou severskou komedii o střetu dobra a zla ADAMOVA JABLKA s Robertem Jaškówem a Jacobem Erftemeijerem v hlavních rolích. Druhou novinkou je hra podle kultovní předlohy na pomezí severské detektivky, upírské romance a psychologického dramatu s názvem AŤ VEJDE TEN PRAVÝ. Ústřední dvojici ztvární Denisa Barešová a Oskar Hes.
Publikováno 03.06.2021 Vinařství Klučov: Navazujeme na tradici ze 14. století Dobré nápady někdy vznikají souhrou náhod a takový je i příběh Vinařství Klučov. Vinařka Pavlína Šinková se svěřila, že k výrobě vína je s manželem přivedlo objevení dávno zapomenuté historie středočeského Klučova, kde se vyrábělo již ve 14. století. Tehdy ho do Čech dovezl sám Otec vlasti Karel IV.!
Publikováno 02.06.2021 Rozhovor s CODE REBELS - kurzy pro děti a moderní technologie Přibližují dětem svět moderní technologie. Umožňují jim stát se aktivním uživatelem namísto otrokem digitální doby. S CODE REBELS děti získají hlubší povědomí, přehled a znalosti v oblasti technologií. A co nám vše pověděli o svém projektu a jak vidím aktuální situaci v online prostředí?
Publikováno 02.06.2021 ROZHOVOR: S Kudrnou za adrenalinem Míra Jančík, průvodce z CK Kudrna, se v rozhovoru pro Pragmoon.cz rozpovídal o tom, že adventure zájezdy jsou skvělou příležitostí, jak si užít spoustu adrenalinových zážitku během jediné výpravy. A je už vcelku jedno, zda se vypravíte na španělskou Mallorcu, do Francie, Rakouska, Slovinska či zvolíte tuzemskou variantu, protože každá destinace nabízí něco trošku jiného...
Publikováno 01.06.2021 E-shop XM.cz se na Petřinách přestěhoval Před více jak 4 roky, se usadil na Petřinách mladý internetový obchod e-shop XM.cz. Tenkrát ještě jménem Xiaomi Mobile. E-shop měl tehdy jen pár nadšených pracovníků, ale před sebou velký cíl. Dělat obchod tak, aby se spokojení zákazníci vraceli a aby za své peníze dostali vysokou hodnotu a měli z nákupů radost.
Publikováno 24.05.2021 Rozhovor KOJU - ginger shot prémiové kvality Kamarádi, kteří se spojili a začali dělat, co je baví. Na nic si nehrají a i přesto vznikla slibná spolupráce? Co přesně vzniklo? Prémiové ginger shoty značky KOJU. Jaké mají shoty zdravotní benefity? Co plánují v nejbližší době za novinky? A hlavně, co nám všechno na sebe prozradili?
Publikováno 19.05.2021 Na pár nocí do Českých Budějovic Tato jihočeská metropole ležící na soutoku dvou řek Vltavy a Malše, jejíž bohatá historie sahá až do roku 1265, kdy byla založena českým králem Přemyslem Otakarem II. Město nabízí mnoho historických zajímavostí, architektonických skvostů opředených tajemnem, ale také spoustu možností, jak aktivně trávit volný čas. Ať už se rozhodnete objevovat památky a tajemná zákoutí nebo raději využijete nabídku sportovních aktivit, ani v jednom případě nepřijdete zkrátka.
Publikováno 19.05.2021 Budvar 33: První hořký ležák z národního pivovaru Národní pivovar Budějovický Budvar své nejnovější pivo, hořký ležák Budvar 33, sice představil už před dvěma lety, ale jen na pípách v hospodách a restauracích. S ohledem na pozitivní ohlasy a poptávku konzumentů se pak pivovar rozhodl začít stáčet Budvar 33 i do lahví a plechovek. Tím ale Budvar s novinkami nekončí, mimo jiné také inovuje etikety všech svých piv.
Publikováno 18.05.2021 Vinařství Holakovský: Víno dělané s láskou Eurípidés kdysi prohlásil "Kde není vína, tam není lásky". Ve Vinařství Holakovský na Jižní Moravě v obci Vlkoš jakoby si slova slavného starořeckého básníka vzali k srdci.
Publikováno 12.05.2021 Český produkt 2021: Vemte si to nejlepší Pokud lze najít něco pozitivního na posledních dvanácti měsících, pak je to to, že jsme měli hodně času na to objevovat poctivé české produkty. Zkrátka a dobře trochu Vám otevřít oči a nabídnout soutěž o nejlepší český produkt roku 2021.
Publikováno 10.05.2021 Rose Garden: Nejchutnější marmelády světa Sladký úspěch! Džemy a citrusové marmelády značky Rose Garden patří již několik let mezi světovou špičku. Majitelka Jozefína Růžičková za ně loni získala 16 medailí z prestižní soutěže World’s Original Marmalade Awards o nejchutnější citrusové marmelády planety. A další úspěchy ji patrně již brzy čekají...
Publikováno 10.05.2021 Jan Pirk: Každý správný mužský by měl umět hrát mariáš Již téměř půl století zachraňuje denně lidem životy a z toho je 26 let přednostou celého Kardiocentra IKEMu. Ve svých třiasedmdesáti letech stále podává skvělé výkony na operačním sále, aktivně sportuje, stará se o své veterány. Mimo to si ale kardiochirurg Jan Pirk také rád pochutnává na dobrém pivu, o němž tvrdí, že je to nejlepší iontový nápoj a je velkým milovníkem vína. Až takovým, že má na chatě svůj vlastní vinný sklípek a na podzim by měl s přáteli letět na dovolenou k chilským vinicím.
Publikováno 10.05.2021 Lenka Machovská z vinařství Baraque: Vínu je příliš snadné podlehnout Ve velkopavlovickém vinařství Baraque z mikroregionu Modré Hory to s víny myslí vážně. Ještě aby ne, vždyť po vzoru spisovatele Karla Čapka vínům přisuzují vlastnosti osobností. O hledání toho pravého vína, které by mistru pera nabídli; úctě k vinařské tradici i regionu a všedních starostech "vinařovy ženy" jsme si povídali se spolumajitelkou Baraque Lenkou Machovskou.
Publikováno 04.05.2021 DLUHOPISY E-FINANCE - dluhopisy pro občany Dluhopisy koncernu e-Finance jsou investiční papíry určené občanům České republiky, jejichž základní prospekt dluhopisového programu je každý rok schvalován Českou národní bankou.
Publikováno 03.05.2021 Rozhovor z vinařství MARCUS V mikulovském vinařství MARCUS vyrábí jen kvalitní přívlastková vína a to v limitovaných seriích, 1000 - 3000 lahví z jedné odrůdy a vinařské tratě. Maximální produkce je 20 -30 tisíc lahví. Vína MARCUS zpracovávají s největší péčí a láskou a kladou důraz na šetrný přírodní přístup k hroznům i vinici. Veškeré zelené práce provádějí ručně. Při výrobě pak využívají nejmodernější technologie, mošt zpracovávají metodou řízeného kvašení, pro získání plnosti a výrazného buketu vín. A jak se vinařství MARCUS daří? Přečtěte si v následujícím rozhovoru.
Publikováno 01.05.2021 PROSTĚOŘECHY Z PROSTĚJOVA. REBELOVÉ VŮČI STATUSU QUO! První čistě rostlinná zakázková dílna oříškových produktů na míru, a je jim to ctí! Nespočet společností má z jejich pohledu tendenci komplikovat prosté věci. Přislíbili si držet každé máslo BARENUTS z jejich výroby co nejčistší, válcující díky prémiovému, plně odhalenému složení z ořechů, které chutná báječně a přináší nadpozemské zážitky. Navíc vše v lahodných kombinacích, nebo na Vaše přání... A co nám k jejich máslům řekli?
Publikováno 20.04.2021 Sandra Pogodová: Neměla jsem vůbec nic, jen touhu rozesmát čtenáře Herečka Sandra Pogodová loni zaskočila své fanoušky coby autorka knižního hitu s názvem Hoď se do pogody, který napsala spolu se svým otcem. Během karantény si získala oblibu na sociálních sítích se svou jogínkou Amandou a nyní přichází s pokračováním svého bestselleru, aby se se čtenáři podělila o další porci šílených historek.
Publikováno 20.04.2021 Přijďte si užít LÉTO VE ŠVANĎÁKU Švandovo divadlo na Smíchově letos mimořádně prodlužuje sezónu! Díky nucené několika měsíční pauze se Švandovo divadla rozhodlo, že potěší diváky v letních měsících, kdy tradičně probíhají divadelní prázdniny a současně se po celosezónním hraní divadlo renovuje, oblíbenými tituly ze svého repertoáru.
Publikováno 18.04.2021 Kosmetika & aroma terapie. Pro dobrý pocit z každého dne
Publikováno 07.04.2021 Rozhovor se Stanislavem Popelou ml. z Vinařství Popela Perná Jak tomu tak bývá vinařství si zakládá na svém původu, rodinné tradici, respektu k tradičním hodnotám a lokalitě. A o všech těchto hodnotách jsme si promluvili se Stanislavem Popelou ml. z Vinařství Popela Perná. Co nám řekl o historii jejich vinařství a o této době pro vinaře? To vše se dozvíte v našem rozhovoru.
(strana 1/39)><