Články

Seznam článků

(strana 1/41)><
Publikováno 22.09.2021 TOMI SUSHI: Japonské speciality u náplavky Přímo u náplavky na Rašínově nábřeží nově najdete sushi bar nabízející lahodné japonské speciality. Otevření TOMI SUSHI bylo podle majitelů splněním dlouholetého snu. O tom, jak má chutnat správně připravené sushi, jak je složité sehnat v Česku kvalitní a čerstvé mořské ryby či o úskalích spojených s budováním nového podniku v pandemické době, jsme mluvili s šéfkuchařem Tomášem Šťovíčkem.
Publikováno 14.09.2021 Nejpopulárnější hudební anketa Český slavík 21 se vrací, živě ji odvysílá TV Nova Po čtyřleté pauze se na hudební scénu vrací anketa Český slavík 21, jejíž počátky sahají až do šedesátých let minulého století, a to pod patronátem matematika a sociálního reformátora Karla Janečka. Galavečer, jenž býval pravidelně jedním z nejúspěšnějších televizních pořadů celého roku a v listopadu jej živě odvysílá televize Nova, připravuje režisér Pepe Majeský.
Publikováno 14.09.2021 Tým e-Finance zabodoval na extrémním světovém závodu 34. ročníku Redbull Dolomitenmann 2021! Již počtvrté měl koncern e-Finance, a.s. na mezinárodním extrémním závodě Redbull Dolomitenmann v tyrolském Lienzi na startu svůj tým. Respektive letos byly týmy rovnou dva, a to ASS Brno e-Finance a EFI Pivovar. Tento opravdu tvrdý závod, který prověřuje sílu, vytrvalost a pevnou vůli závodníků, má celkem 4 disciplíny. Běh, paragliding, horské kolo a kajak.
Publikováno 13.09.2021 World of Chilli: WOCHutnejte to nejlepší Jednoho silvestrovského večera si dvě kamarádky - Hana Polanská a Alena Doležalová - před mnoha lety, posilněny lahví šampaňského, omylem objednaly namísto dvaceti chilli semínek sto krát větší várku. A to si původně chtěly vypěstovat jen něco málo pro sebe. A tak je zasely na parapetu, pak si musely pořídit malý skleník, aby se to takzvaně "někam vešlo" a dnes si pronajímají na Moravě řadu fóliovníků, kde ročně sklidí až tři tuny papriček.
Publikováno 12.09.2021 Třený česnek: Ať má vaření říz! Ve firmě Třený česnek se rozhodli dostat do restaurací, jídelen a především na váš stůl co nejvíce kvalitního česneku. Česnek pochází z malého rodinného hospodářství nedaleko Dvora Králové nad Labem a je opravdu poctivý.
Publikováno 10.09.2021 Strnadovský mlýn Strnadovský mlýn leží uprostřed malebné doliny blízko Sedlčan zasazen do krásné přírodní partie na rozhraní nejjižnější části okresů Příbram a Benešov a na rozhraní středních a jižních Čech, která svým charakterem připomíná Šumavu. Je ideálním prostředím pro relaxaci a aktivní odpočinek.
Publikováno 09.09.2021 Jiří Burian o svém alter egu: Hodně lidí překvapí, kam Kapitán Demo směřuje Požadavky Kapitána Demo jsou často nesplnitelné "Já, já vás mám rád, i když mě už trošku začínáte s*át", zpívá ve svém asi nejznámějším hitu Zlatíčka, jenž má na internetu přes 15,5 milionu zhlédnutí, Kapitán Demo. Tomuto showmanovi, jemuž nyní vyjde již čtvrté album s všeříkajícím názvem »Mistr světa všeho« a jehož nelze díky kontroverzní vizáži přehlédnout, vdechl život hudebně nadaný Jiří Burian, který ho pojal za své alter ego. Jak vlastně stvořitel objemného milovníka luxusu žije, co mají tito dva společného, a co se svým druhým já plánuje do budoucna?
Publikováno 08.09.2021 Wellness víkend jako stvořený pro ten nejzaslouženější relax! Užijte si wellness víkend v Luxury Spa Hotel OLYMPIC PALACE, který se nachází v centru lázeňské zóny, jenom pár minut chůze od Mlýnské Kolonády.
Publikováno 07.09.2021 Grigory z JdemeŽrát: Česká gastronomie dělá neskutečný pokrok! JdemeŽrát? Autor nejsledovanějšího českého food porn kanálu na YouTube přibližuje našim čtenářům svůj příběh. Jeho cesta za pozicí jednoho z nejvlivnějších food influencerů Česka přitom začala před šesti lety vlastně náhodou – z dlouhé chvíle se rozhodl vytvořit upřímnou recenzi Big Macu, který si objednal k večeři. Neotřelý nápad hodnotit běžně dostupná jídla a výrobky ho vynesl až na vrchol popularity. Jak vnímá vývoj české gastronomie v posledních letech, jak by podle něj měl vypadat ideální burger nebo s kým by v životě nespolupracoval, se dozvíte v našem rozhovoru.
Publikováno 30.08.2021 Parukářka volá: Poznejme se sousedé! Ochutnávku specialit, rytmickou hudbu i tanec a možnost poznat zvyky různorodých kultur nabízí nedělní akce »Poznejme se sousedé« v parku Parukářka. Návštěvníci se mohou těšit na kulinářskou show s přípravou indonéského pouličního pokrmu Nasi Goreng, kubánské a balkánské písně či moderní vystoupení vietnamských tanečnic. Chybět nebude ani program pro ty nejmenší...
Publikováno 20.08.2021 Výsledky soutěže o nejlepší Český produkt 2021 Zapojeno bylo 23 výrobců, mezi které jste rozdělili obrovský počet hlasů (Celkem hlasovalo 7379 uživatelů! Wau). Přestože šlo o těsný souboj, vítězem přirozeně může být, jak nás kdysi naučil Highlander, jen jeden. Naše redakce gratuluje všem, neboť každá firma slavila v ohlasech čtenářů ohromný úspěch. A důležité je přeci se zúčastnit, nikoliv vyhrát.
Publikováno 20.08.2021 Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je jedinečný filmový svátek v prostředí lázeňského města. Filmy z celého světa soutěží v několika kategoriích a jsou hodnoceny jak odbornou, tak i diváckou porotou.
Publikováno 18.08.2021 Modré Vinařství: Poznejte poezii v lahvi Bratři Marian a Libor Čížkovi se pod Mutěnickou horou věnují vínu od roku 2009 a snaží se moderní architekturu, umění a víno propojit do jednoho fantastického zážitku. V Modrém vinařství při výrobě bílých vín využívají nejmodernějších postupů, ale nezapomínají při tom samozřejmě ani na moravské tradice. Víno z jejich produkce pak můžete ochutnat přímo v krásné oblasti Mutěnic při degustaci, a nebo si ho objednat z pohodlí domova.
Publikováno 09.08.2021 Festival D. Peckové přivítá výstavu o Marii Callas Pražská Galerie La Femme je známá pořádáním tzv. Domácích úkolů, při kterých umělci tvoří na jednotné téma. Od samého počátku tohoto projektu, od roku 2003, se pokaždé účastní kolem šedesáti českých výtvarníků.
Publikováno 06.08.2021 Maruška Veg: Lidé častěji volí rostlinné alternativy Veganství a hledání neživočišných alternativ v jídle je velký trend posledních let. Food influencerka Marie Donajová se již šest let stravuje vegansky a desetitisíce lidí svými jednoduchými recepty na sociálních sítí inspiruje k hledání dokonalé chuti bez špetky masa.
Publikováno 06.08.2021 11. ročník Fotograf Festivalu s tématem Pozemšťané*ky Všichni jsme pozemšťané a pozemšťanky, a jako takové by nás měly zajímat klimatické změny. Jedenáctý Fotograf Festival se zaměří na téma, které bylo vlivem pandemie koronaviru upozaděno a přitom již několik desítek let doslova žadoní o naši pozornost. Kurátor festivalu Lukáš Likavčan sleduje, jakým způsobem klimatické změny vnímají lidé mimo obor současné vědy. Během šesti týdnů festival nabídne 13 výstav a intervencí do veřejného prostoru, doprovodný program formou přednášek, projekcí či open call pro středoškoláky. Festival rovněž využije své dlouholeté mezinárodní kontakty a uspořádá tzv. Portfolio review, v rámci něhož budou vybraní čeští umělci prezentovat svoji tvorbu významným zahraničním tvůrcům a teoretikům.
Publikováno 05.08.2021 Z Prahy do jiného světa - vystoupejte na drsný Tok Divoká a zdánlivě nedotčená příroda, ticho, klid a větřík, který v létě turisty i cyklisty zaručeně osvěží. Zní to jako ideální nápad na výlet za Prahu? Obujte pohorky anebo připravte kolo a nechte se inspirovat. Čeká vás stoupání na nejvyšší vrchol Brd, který si své prvenství musel vybojovat.
Publikováno 04.08.2021 Pavel Křížek: Pod zbytečným úhynem zvířat je podepsaná lidská lhostejnost Zachránil tisíce zvířecích životů, donutil energetické společnosti proinvestovat miliardy, uspořádal morbidní výstavu v Národním muzeu. Podnikatel roku v neziskové sféře nositel řady prestižních oceněních tady i v zahraničí. Pavel Křížek, původem truhlář, dnes nadšený ornitolog, zakladatel a ředitel obecně prospěšné společnosti Ochrany fauny ČR.
Publikováno 02.08.2021 Poděbrady - od pramenu k prameni Nechte se pozvat „na skleničku“ do Poděbrad. Podává se přírodní minerální voda, která léčí srdce a cévy a v letních měsících příjemně osvěžuje. I kousek od Prahy si můžete vychutnat léčivou procházku od pramenu k prameni a užít si pohodovou atmosféru krásně upraveného lázeňského města i chuť zdravé vody.
Publikováno 31.07.2021 Expozice Knihovny Latinské školy Jáchymov, dnes lázeňské městečko s necelými třemi tisíci obyvatel, proslul bohatou hornickou minulostí. V první třetině 16. století byl největším producentem stříbra na světě, v roce 1520 se začaly razit slavné jáchymovské tolary, jež se staly předchůdcem dolaru, v půlce 19. století se tu poprvé začaly dobývat ve velkém uranové rudy a v roce 1906 byly ve městě založeny první radonové lázně na světě.
(strana 1/41)><