Články

Seznam článků

(strana 1/40)><
Publikováno 13.07.2021 AJEM karamel: Chceme dělat lidem sladký život Jeden by řekl, že v době pandemie se lidé budou bát cokoli nového takzvaně rozjíždět. Káťa se Standou to však viděli jinak a vznikl AJEM Karamel.
Publikováno 11.07.2021 Budějovický Budvar: Tradice i závazek deseti milionů akcionářů Budvaru se i přes komplikace spojené s koronavirovou krizí daří. Objemově má za sebou národní pivovar úspěšný rok. Výstav piva se v roce 2020 dokonce meziročně zvýšil o 51 tisíc hl a dosáhl celkového objemu 1,730 mil. hl. To je nejvyšší výstav v historii pivovaru. K úspěchům přispěl jak nový hořký ležák Budvar 33, tak světlý ležák Budweiser Budvar Original, který se u zahraničních konzumentů těší čím dál větší oblibě.
Publikováno 10.07.2021 Vydejte se do Křišťálového údolí V rámci Křišťálového údolí (Crystal Valley) mají turisté v Libereckém kraji jedinečnou možnost navštívit sklářské a bižuterní podniky i místní muzea. K poznávání Křišťálového údolí vám navíc letos v létě stačí jediná vstupenka.
Publikováno 08.07.2021 Holka s bucket listem Lucie Kutrová: Po návratu z Pacifické hřebenovky jsem spala na zahradě. Chyběl mi nekomfort! Jmenuji se Lucie. Lucie postrach ulice. Svatá Lucie, co mámě nervy upije a tátovi taky nepřidá. Nebo tak nějak. Mé šťastné číslo je 12. Narodila jsem se 12.12.1992 a od té doby mě toto číslo pronásleduje - píše na úvod Lucie Kutrová nebo-li holka s bucket listem na svém blogu, která ve svých dvaceti letech od základu překopala celý svůj život. Napsala si svůj seznam věcí, které si hodlá splnit, než zemře. Dnes už má téměř všechna původní přání odškrtnuta jako splněná, ovšem připisuje další. Jedním z těch nejnáročnějších bylo zdolání Pacifické hřebenovky, cesty dlouhé bezmála 4300 kilometrů.
Publikováno 08.07.2021 Znovu a znovu do krásných Mariánek Patříte k těm, kterým když nějaké město učaruje, navštěvujete ho pravidelně? Mohlo by se zdát, že svá oblíbená místa znáte nazpaměť, ale vy dobře víte, že tomu tak není a umí vás pokaždé překvapit. K takovým místům patří i Mariánské Lázně. Objevte zase něco nového a zamilujte se ještě o trochu víc! Navíc, kdy jindy vyrazit podpořit život ve svém oblíbeném městě, než právě teď, kdy se svět probouzí z velké kulturní a zážitkové pauzy.
Publikováno 07.07.2021 Becherovka znovu otevřela své Návštěvnické centrum v Karlových Varech Tradiční český výrobce bylinného likéru Becherovka znovu zpřístupnil své Návštěvnické centrum veřejnosti. Centrum se nachází v Karlových Varech v historické budově „Steinberky” a nabízí svým návštěvníkům náhled do historie a výrobního procesu Becherovky. Nechybí ani interaktivní část expozice, která poskytne autentický zážitek z prohlídky. Vstupenky lze pořídit online na www.becherovka.com.
Publikováno 29.06.2021 Vinařství Klučov: Navazujeme na tradici ze 14. století Dobré nápady někdy vznikají souhrou náhod a takový je i příběh Vinařství Klučov. Vinařka Klára Šinková se svěřila, že k výrobě vína je s manželem přivedlo objevení dávno zapomenuté historie středočeského Klučova, kde se vyrábělo již ve 14. století. Tehdy ho do Čech dovezl sám Otec vlasti Karel IV.!
Publikováno 25.06.2021 Cidérka: Máme pocit, že cider se u nás pořad pije málo Jak začal příběh Cidérky? Tradiční cider z jablek už vyrábí několik let. Avšak v roce 2019 nakonec našli v Brně vhodné místo. Jaká je jejich tradice a která jablka jsou pro výrobu kvalitního cideru ta nejlepší? To vše nám prozradili v našem rozhovoru.
Publikováno 23.06.2021 Jan Cícha: Víno je naše dědictví Jeho rodina se věnuje vínu už od roku 1938 a stále se jedná o dokonalou vášeň. Jan Cícha se již 17 let stará o rodinné vinařství v Blatnici pod Svatým Antonínkem a v současnosti finišuje výstavbu nového komplexu Konopný kopec. Jaké víno by našim čtenářům doporučil na léto a mnohem více se dozvíte s našem rozhovoru.
Publikováno 23.06.2021 Francouzský trh letos opět přinese „joie de vivre“ na pražskou Kampu Oblíbené každoroční francouzské slavnosti se představí v květinovém hávu, chybět nebude francouzská hudba a delikatesy.
Publikováno 03.06.2021 Úspěšné filmové tituly na jevišti Švandova divadla Švandovo divadlo aktuálně připravuje hned dvě premiéry titulů, které mnozí znají i z filmového plátna. Jedná se o černou severskou komedii o střetu dobra a zla ADAMOVA JABLKA s Robertem Jaškówem a Jacobem Erftemeijerem v hlavních rolích. Druhou novinkou je hra podle kultovní předlohy na pomezí severské detektivky, upírské romance a psychologického dramatu s názvem AŤ VEJDE TEN PRAVÝ. Ústřední dvojici ztvární Denisa Barešová a Oskar Hes.
Publikováno 02.06.2021 Rozhovor s CODE REBELS - kurzy pro děti a moderní technologie Přibližují dětem svět moderní technologie. Umožňují jim stát se aktivním uživatelem namísto otrokem digitální doby. S CODE REBELS děti získají hlubší povědomí, přehled a znalosti v oblasti technologií. A co nám vše pověděli o svém projektu a jak vidím aktuální situaci v online prostředí?
Publikováno 02.06.2021 ROZHOVOR: S Kudrnou za adrenalinem Míra Jančík, průvodce z CK Kudrna, se v rozhovoru pro Pragmoon.cz rozpovídal o tom, že adventure zájezdy jsou skvělou příležitostí, jak si užít spoustu adrenalinových zážitku během jediné výpravy. A je už vcelku jedno, zda se vypravíte na španělskou Mallorcu, do Francie, Rakouska, Slovinska či zvolíte tuzemskou variantu, protože každá destinace nabízí něco trošku jiného...
Publikováno 01.06.2021 E-shop XM.cz se na Petřinách přestěhoval Před více jak 4 roky, se usadil na Petřinách mladý internetový obchod e-shop XM.cz. Tenkrát ještě jménem Xiaomi Mobile. E-shop měl tehdy jen pár nadšených pracovníků, ale před sebou velký cíl. Dělat obchod tak, aby se spokojení zákazníci vraceli a aby za své peníze dostali vysokou hodnotu a měli z nákupů radost.
Publikováno 24.05.2021 Rozhovor KOJU - ginger shot prémiové kvality Kamarádi, kteří se spojili a začali dělat, co je baví. Na nic si nehrají a i přesto vznikla slibná spolupráce? Co přesně vzniklo? Prémiové ginger shoty značky KOJU. Jaké mají shoty zdravotní benefity? Co plánují v nejbližší době za novinky? A hlavně, co nám všechno na sebe prozradili?
Publikováno 19.05.2021 Na pár nocí do Českých Budějovic Tato jihočeská metropole ležící na soutoku dvou řek Vltavy a Malše, jejíž bohatá historie sahá až do roku 1265, kdy byla založena českým králem Přemyslem Otakarem II. Město nabízí mnoho historických zajímavostí, architektonických skvostů opředených tajemnem, ale také spoustu možností, jak aktivně trávit volný čas. Ať už se rozhodnete objevovat památky a tajemná zákoutí nebo raději využijete nabídku sportovních aktivit, ani v jednom případě nepřijdete zkrátka.
Publikováno 19.05.2021 Budvar 33: První hořký ležák z národního pivovaru Národní pivovar Budějovický Budvar své nejnovější pivo, hořký ležák Budvar 33, sice představil už před dvěma lety, ale jen na pípách v hospodách a restauracích. S ohledem na pozitivní ohlasy a poptávku konzumentů se pak pivovar rozhodl začít stáčet Budvar 33 i do lahví a plechovek. Tím ale Budvar s novinkami nekončí, mimo jiné také inovuje etikety všech svých piv.
Publikováno 18.05.2021 Vinařství Holakovský: Víno dělané s láskou Eurípidés kdysi prohlásil "Kde není vína, tam není lásky". Ve Vinařství Holakovský na Jižní Moravě v obci Vlkoš jakoby si slova slavného starořeckého básníka vzali k srdci.
Publikováno 12.05.2021 Český produkt 2021: Vemte si to nejlepší Pokud lze najít něco pozitivního na posledních dvanácti měsících, pak je to to, že jsme měli hodně času na to objevovat poctivé české produkty. Zkrátka a dobře trochu Vám otevřít oči a nabídnout soutěž o nejlepší český produkt roku 2021.
Publikováno 10.05.2021 Rose Garden: Nejchutnější marmelády světa Sladký úspěch! Džemy a citrusové marmelády značky Rose Garden patří již několik let mezi světovou špičku. Majitelka Jozefína Růžičková za ně loni získala 16 medailí z prestižní soutěže World’s Original Marmalade Awards o nejchutnější citrusové marmelády planety. A další úspěchy ji patrně již brzy čekají...
(strana 1/40)><