Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
23. května 2022, svátek má Vladimír

Gastro

Gastro
Poznání
Lifestyle

U Sádlů: gotická restaurace s čepovaným pivem Budvar

Rádi Vám představíme gotickou restauraci, která je rozdělená na horní a spodní část, v rámci které Vám nabízí prvotřídní českou kuchyni, kde si z obsáhlého menu jistě vybere každý z Vás. V nabídce naleznete tradiční i méně známá jídla, která se připravují výhradně z čerstvých surovin a nejlepších ingrediencí. V restauraci kladou důraz na pestrost jídelníčku a snaží se zachovávat původní receptury. Naleznete zde pokrmy z čerstvé zeleniny a ovoce, masa a ryb, zvěřiny, sýrů a dalších surovin vysoké kvality.

Nové vydání


Limoška: zakládáme si na unikátních příchutích

Máte rádi sirupy? Pak by Vaší pozornosti neměla uniknout nabídka společnosti z Českého Krumlova, která se rozhodla zaměřit na výrobou přírodních sirupů z čerstvého ovoce a čerstvých bylin. Limošku založili dva krumlovští barmani, Lukáš Konečný a Jan Kučera. A právě s Lukášem jsme skončili na kus řeči.

Michal Kacetl: Vyrábíme vína respektující přírodu

Přírodní přístup k vínu, šetrná výroba i pěstování. To jsou hesla vinařství Kacetl, které leží v obci Mackovice na Znojemsku. „Snažíme se vínu moc nevstupovat do cesty a s každým vínem pracujeme individuálně. Pracujeme na minimalizaci síření a minimalizaci pohybů s vínem během jeho zrání,“ prozrazuje majitel Michal Kacetl.

Spa Hotel IRIS: krásná dovolená v centru Karlových Varů

Karlovy Vary se můžou pochlubit dalším krásným, nedávno zrekonstruovaným wellness hotelem se širokým spektrem vyžití a perfektní polohou. Spa Hotel IRIS **** najdete v blízkosti nádherných Dvořákových sadů, oblíbené Mlýnské kolonády, slavného pramene Vřídlo (600 m) a majestátního kostela sv. Petra a Pavla.

Dobrodružné testování LOS KŘUPOS NESPI

Jsme dobrodružné povahy. Milujeme hory, dobrodružství, přírodu a sport. Dostali jsme zajímavou příležitost vyzkoušet v akci novou proteinovou svačinu od Los Křupos.

Loklok: když ”na zdraví!” něco opravdu znamená

Možná už jste slyšeli o nápoji jménem kombucha. Co přesně se pod tímto exotickým názvem skrývá a proč je zdraví prospěšná? O tom jsme si povídali s Michalem Ďuriníkem, jedním ze zakladatelů úspěšného brněnského startupu Loklok.
Reklama

FACEBOOK

INSTAGRAM

Reklama

Coffee Technology: špičková technika především

Petr Košťál je milovníkům kávy dobře známý díky svému dřívějšímu působení v pražírně Coffee Source a její kamenné kavárně na Francouzské ulici v Praze. Nyní provozuje velkoobchod se špičkovou technologií pro přípravu kávy. Nese název Coffee Technology a nabízí profesionální technologie pro přípravu espressa.

NEKÁVA: přirozeně bezkofeinová alternativa kávy

Nekáva je přirozeně bezkofeinová alternativa kávy. Nekáva spojuje moderní espresso podobu s tradiční obilnou chutí i požadavky na poctivě vypěstované kvalitní BIO potraviny. Vychutnejte si Nekávu ve verzi Originál s hořko-oříškovou chutí. Nově také oceníte Nekávu pro Regeneraci, zahřívací Masalu či Nekávu pro Detox se směsí prospěšných bylinek a koření. Nekávu milují nejen děti, ale i jejich maminky a každý se zájmem o zdravý životní styl.
Reklama
reklama

Bez práce nejsou koláče? Se službou Jídlodom.cz toto rčení neplatí!

Stravování v restauracích je pro vás finančně náročné, ve firemních kantýnách vám nechutná a vařit doma nestíháte? Pak pro vás máme ideální řešení! Nejen že budete mít po starostech, aby byl váš jídelníček vyvážený a zároveň chutný, ale také ušetříte až dvě hodiny času denně, které byste přípravě jídla museli věnovat. Co pro to udělat? Nemůže to být jednodušší. Stačí si jen objednat jídlo na pár dní, na týden nebo i na měsíc dopředu s Jídlodom.cz!

VIX Nature: Špičková vína z celého světa

Poznejte víno z celého světa z pohodlí domova! Společnost VIX Nature s. r. o. vznikla z lásky majitelů k dobrému vínu a objevování nových chutí. Nyní máte i díky píli jednatelky firmy Veroniky Oulehlové možnost vychutnat si ty nejkvalitnější kousky z tradičních i netradičních evropských vinařských krajin, Nového světa i tuzemska. Pro Pragmoon.cz přiblížila příběh a zrod firmy, jakým způsobem si vybírají vinaře nebo proč jsou za každou láhví dobrého vína hodiny tvrdé práce.

Goodie: malý zázrak pro vaši imunitu

Všichni víme, že vitamíny jsou dobré pro posílení imunitního systému. Revoluční liposomální forma jim ale teprve dodává ty správné účinky.

VYBRANÉ AKCE

ČTĚTE DÁLE

Kakaová legenda je tu už 70 let

Pikao, Piknik, Jesenka. Vyrostly na nich generace rodin a stále tu jsou. Stále stejné, stále stejně dobré.

Soňa & Soňa z Upečeme.cz: Pečení je náš životní sen. Bez vášně a lásky k řemeslu by to nešlo!

Narozeninová oslava, večírek nebo svatba se v dnešní době bez kvalitního dortu a lahodných zákusků neobejde. Pro cukrářka Soňu z Upečeme.cz jsou zákusky nejen sladkým pokušením, ale také životním posláním a splněným snem. V našem rozhovoru se rozpovídala o tom, jak společně s maminkou s podnikáním před dvěma roky začínaly, co je jejich zaručeným receptem na úspěch a proč se k nim zákazníci pravidelně vracejí.

Zakladatelka MyChef Kitchen Kristína Tayara: Kvalitní suroviny jsou základ. Naše dieta šetří zdraví i přírodu.

Chcete začít jíst zdravěji a ještě pomoci přírodě a ušetřit svůj čas? Skvělou volbou je projekt MyChef Kitchen, což jsou low-carb krabičky bez lepku a cukru vytvářené na základě úspěšných dietologických principů. Vše pro vás každý den připravují od základních surovin a přivezou až k vám domů či do kanceláře. Se zakladatelkou projektu Kristínou Tayara jsme si popovídali o tom, čím se zcela odlišují od konkurence i proč i v 21. století Češi zbytečně plýtvají potravinami a jak tomu jejich krabičková dieta zamezuje. Pro naše čtenáře si navíc MyChef Kitchen připravil 15% slevu na první týden krabičkové diety.

GREEN SMILE: Rodiště patentu na čerstvou svačinu i svatebních plecháčků na míru.

Jak spojit ekologii se sociálním podnikáním? Ve společnosti GREEN SMILE zjevně vědí jak na to. V této malé chráněné dílně v Havířově, kde v současné době pracují 4 kvalifikované švadleny a jedna majitelka, Michaela Tkáčová, vytváří barevné, ekologické obaly na potraviny. Jejich největším bestsellerem jsou chlebokapsy, které udržují chléb déle čerstvý. Novinkou v jejich nabídce jsou pak speciální svatební a zamilované plecháčky. Veškeré výrobky navíc můžete opatřit vlastním vzorem!

Užij si návštěvnické centrum Becherovka plnými doušky s horkým punčem

Tradiční český výrobce oblíbeného bylinného likéru ho Návštěvnického centra na zážitkovou prohlídku s možností ochutnání horkého punče (jde o novinku na baru). Centrum se nachází v Karlových Varech v historické budově „Steinberky” a nabízí svým návštěvníkům náhled do historie a výrobního procesu Becherovky. Nechybí ani interaktivní část expozice, která poskytne autentický zážitek z prohlídky. Vstupenky lze pořídit online na www.becherovka.com.

Weisskopf Vína: Luxusní vína ze slunečné Izraele i Moravy

Malá rodinná firma Weisskopf Vína se obchodováním s vínem již dlouhých 18 let. Je stabilním dodavatelem moravského vinařství Balážovi, které získalo již řadu ocenění na prestižních soutěžích, a také izraelského národního pokladu z vinařství Binyamina. Weisskopf Vína kromě dodávek lahodného nápoje nabízí i řízené degustace na místě, které si sami vyberete. Kromě toho v jeho nabídce najdete třeba i kvalitní portské víno.