29. srpna 2026, svátek má Evelína
Místo:
DOK 16: sousedská řemeslná dílna
Datum:
1.7.2026 - 31.8.2026
Cena:
zdarma
Web:
Pojď s námi tvořit a hrát pod most!
Otevíráme prázdninovou pobočku Městské knihovny v Praze pro všechny milovníky fantasy, sci-fi, komiksů, deskovek a stolních RPG. Pro všechny, kteří rádi tvoří rukama a píší své příběhy, ale i pro ty, kteří mají volné odpoledne a chtějí si to či ono jenom vyzkoušet.  KDE: Pilotní oblouk 36, v nově zrekonstruovaném Negrelliho viaduktu, křižovatka ulic Sokolovská a Prvního pluku KDY: od 1. 7. až do konce prázdnin Co se bude dít? ČAS NA TVORBU a VOLNÉ HRANÍ - ÚT, ST, ČT - 15:00 - 18:00 Malování miniatur, práce s kůží a další drobná řemesla, tvorba placek, magnetek a zrcátek Půjčování fantasy a sci-fi literatury, komiksů a deskovek Setkávání, hraní méně náročných deskovek a stolních RPG na místě PRAVIDELNÉ A JINÉ AKCE PONDĚLKY 17.00–20.00: Řemeslné workshopy na práci s kůží, dřevem, papírem a dalšími materiály ÚTERKY 18.00–21.30: Soustředěné hraní deskových her STŘEDY 18.00–20.00: Akce pro začínající spisovatele: setkání, veřejná čtení, workshopy, reality checky ČTVRTKY 18.00–21.30: . Sudé týdny - hraní sociálně deduktivní hry Krvavá hodina odbila (takové vylepšené městečko Palermo). Liché týdny - soustředěné hraní her s rolí (RPG) - Dračí doupě, Fate, Dungeon and Dragons atd. Jaká konkrétní hra či akce se ten který den hraje a další akce a hraní v jiné dny, najdeš v Harmonogramu: bit.ly/GeeKal Vstup na tvoření i všechny akce zdarma. Platíte pouze spotřebovaný materiál. Vše v pohodové atmosféře s ochotnou dopomocí našeho týmu. Akci spolupořádají Městská knihovna v Praze, správce Viaduktu Karlín TCP, a. s., a umožňuje spousta ochotných přátel a dobrovolníků

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Šišková, Jackuliak, Loj či Kocúriková se v září představí v rámci přehlídky Slovenské divadlo v Praze v Divadle Bez zábradlí

5., 7. a 17. září v Divadle Bez zábradlí v Praze. Moje baby, Irská kletba, Klimaktérium… a co? – tři komedie o třech generacích irských žen, pětici irských mužů a čtyřech „tygřicích v menopauze“

Na plovárně, 34. Domácí úkol Galerie La Femme

Známý televizní pořad České televize Na plovárně, ve kterém už čtvrt století Marek Eben vede rozhovory s výjimečnými osobnostmi z celého světa, se letos dočkal svého 1000. dílu. Právě toto významné jubileum se stalo inspirací pro 34. domácí úkol Galerie La Femme, tradiční projekt, který propojuje současné výtvarné umění se společným tématem.

Příští čtvrtek bude Holešovická tržnice patřit pizze. Koná se zde PIZZA! PIZZA! POP-UP

Kdo chce ještě před koncem léta stihnout pořádnou pizzu, aperitivo a večer s přáteli pod širým nebem, měl by si příští čtvrtek 3. září udělat cestu do Holešovic. Na Tržním náměstí v Holešovické tržnici se uskuteční čtvrtý ročník tradičního italského pop-upu s názvem PIZZA! PIZZA! POP-UP. Od 11.00 do 22.00 hodin nabídne návštěvníkům čerstvě upečenou pizzu v mnoha variantách, zmrzlinu, prosecco i výběrovou kávu. Chybět nebude hudba, negroni bar, lekce italštiny ani další doprovodný program. Vstup je zdarma.

FIREMNÍ VEČÍREK PODLE VAŠICH PŘEDSTAV: Columna nabízí vše na jednom místě.

Firemní večírek může být příjemným zakončením roku, oslavou úspěšného projektu i příležitostí konečně se potkat mimo pracovní prostředí. Aby se ale hosté mohli skutečně bavit, musí v pozadí fungovat spousta věcí – od vhodného prostoru přes technické zázemí až po dobré jídlo. Restaurace Columna na pražském Chodově nabízí vše na jednom místě a umožňuje připravit akci podle počtu hostů i představ konkrétní firmy.

Legenda filmových indiánek GojkoMitić přijede do Prahy. Se svými fanoušky se setká v Planetáriu Praha

Legendární herec GojkoMitić, který se díky rolím odvážných indiánských náčelníků stal idolem několika generací diváků, přijede do Prahy. Zahraje si v tuzemském snímku, který produkuje Pixeso studio a v úterý 1. září 2026 od 17:00 se osobně setká se svými fanoušky v rámci speciálního Meet &Greetvčetně focení a autogramiády v Planetáriu Praha, které je součástí Planetum na pražském Výstavišti. Jedná se o jedinečnou akci, jelikož to bude Gojkova poslední návštěva v Česku.

MALÝ LACHTAN JE KONEČNĚ K VIDĚNÍ!

Mládě lachtana jihoafrického, které se v Zoo Praha narodilo 5. června, se dnes představilo návštěvníkům. Sameček obydlel expozici poblíž hlavního vchodu. Od chovatelů dostal jméno Jabulani, které pochází z jihoafrické zuluštiny a dá se volně přeložit jako „přinášet radost“. Malého ploutvonožce mohou lidé v pražské zoo spatřit po sedmi letech. Pravnuk známého Gastona je k vidění každý den ráno kromě pátků, kdy se lachtanům čistí velký expoziční bazén.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.