Vezměte kamarádku, maminku, tetu, babičku či dceru a přijeďte si udělat skutečný láskyplný a voňavý den.
Aromaterapií s výrobou vlastního BIO parfému vás provede Daniella Gregor Sladká, profesionální nutriční poradkyně a aromaterapeutka Levandulového údolí, 22. února od 11:00 do 14:00 hodin.
Letní prázdniny 2026 budou na Střídačce opět patřit dětem. Oblíbené příměstské tábory zde letos proběhnou už posedmé a nabídnou tak osvědčenou kombinaci zkušených vedoucích, kvalitního zázemí a pestrého programu. Tábory jsou určeny dětem od 6 do 14 let, konají se v týdenních turnusech během července a srpna a registrace bude spuštěna 2. února 2026.
V pražské Holešovické tržnici, v Halách 27 a 28, otevřela pobočka cukrárny Myšák, restaurace Skô slovenského šéfkuchaře Tomáše Valkoviče a nová provozovna řeznictví Naše maso. Podniky propojuje společný dvorek, kde si hosté mohou jídlo vychutnat po celý den. Autorem dvorku je AP Atelier renomovaného architekta Josefa Pleskota, jehož tým navrhl také interiéry holešovického Našeho masa a Skô. Za designem nové pobočky Myšáka stojí Tereza Froňková.
SPARTAFEST se v roce 2026 symbolicky i fyzicky přesouvá na Letenskou pláň, místo, které je po generace spojené se Spartou, její historií, emocemi a komunitou. Právě zde se ve dnech 22. a 23. května 2026 uskuteční nový ročník jedinečného sportovně-hudebního festivalu SPARTAFEST.
Zoo Praha připravila na podzimní prázdniny speciální akci pro školáky. Každé dítě do 15 let, které u hlavního vchodu odevzdá svůj starý mobilní telefon k recyklaci, získá vstup do zoo v pátek 30. ledna za pouhou korunu. Těžba vzácných kovů jako niobu či tantalu, jež jsou pro výrobu mobilů klíčové, totiž přispívá ke kácení středoafrických pralesů. Jejich znovuvyužitím se snižuje tlak na tamní obyvatele – mimo jiné luskouny, slony či gorily. Pražské gorily navíc čeká v pátek speciální program.
Divadlo Ungelt letos oslavilo 30 let existence a k tomuto jubileu si splnilo dlouholetý sen – vlastní kavárnu s názvem Café Hein. Osobitý interiér kavárny navrhl filmový architekt Jan Vlček. Svou originální vizí rozvinul atmosféru prostoru, který se nachází přímo nad sklepním divadelním sálem, v domě ze 14. století, se vstupem z ulice Štupartská. Café Heinv centru Prahy je otevřeno denně od 9do 21 hodin.
100 let a pořád v nejlepší kondici! Hurvínek, který svými kousky baví už několikátou generaci dětí i rodičů, oslaví 2. května velkolepé jubileum. Hurvínkův rok se však naplno rozbíhá už nyní – a slibuje program nabitý zábavou, dobrodružstvím i překvapením. V plánu je 5 premiér doprovázených novou plakátovou sérií a řada dalších narozeninových dárků. Tím největším bude zrekonstruované Divadlo Spejbla a Hurvínka, které se postupně otevírá návštěvníkům a nabídne jim moderní, komfortní zázemí pro společné zážitky.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.