Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
5. července 2022, Den slovanských věrozvestů Cyrila a Metoděje

Stopy židovské přítomnosti v Praze 2

Místo:
Novoměstská radnice
Datum:
4.5.2022 - 30.6.2022
Cena:
Web:
Putovní výstava  představuje málo známou a opomíjenou kapitolu z historie Vinohrad a na Novoměstskou radnici se vrátila po sedmi letech. 
Židovská obec na pražských Vinohradech patřila k největším v Československu a je spojena s mnoha významnými a zajímavými osobnostmi. Prohlédnete-li si výstavu v pokladně věže a zadíváte-li se na panorama Vinohrad z ochozu, můžete si kromě dvou věží kostela sv. Ludmily představit i dvě věže synagogy v Sázavské ulici. Prohlídka ZDARMA v pokladně věže /  vstup z Vodičkovy uliceOtevřeno: út - ne 10 – 18 hod, pondělí zavírací den (na Velikonoční pondělí otevřeno) mezi 12. - 13. hod 30 minut polední pauza V zimním období je věž uzavřena.  Během EHD - Dnů evropského dědictví je otevřeno i v pondělí až do 20 hod. Putovní výstava  představuje málo známou a opomíjenou kapitolu z historie Vinohrad a na Novoměstskou radnici se vrátila po sedmi letech.  Zajímavé poznatky o málo známých skutečnostech spojených s historií vinohradské židovské komunity získáte z informačních panelů. Výstavu iniciovala a ve spolupráci s Židovským muzeem v Praze uspořádala Městská část Praha 2 v roce 2014 v Mázhauzu NR. Autorem projektu, je dokumentarista Martin Šmok.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Top festivaly 2022: kde si skvěle zapaříte

Festivalové léto je za dveřmi a to znamená, že přinášíme přehled top festivalů, kam Vás rádi pozveme a kde se nejspíš také potkáme. Takže jestli se nemůžete dočkat, až se pořádně zapaříte a pošlete do sebe pár kousků, máme pro vás pár tipů, ke byste letos rozhodně neměli chybět.

Putovní festival Hrady CZ je zpět v plné síle

Letní putovní hudebně-kulturní festival Hrady CZ je zpět v plné síle a své návštěvníky letos přivítá v průběhu léta znovu osmkrát na koncertech i v prostorách hradů na území Čech a Moravy.
Reklama
reklama

Hudba na vinicích letos láká na neomezené párování hudby, vín a zážitků

Už máte plány na léto? Propojte své letní výlety s hudbou a vínem pod širým nebem a navíc přímo ve vinicích! Odstartoval totiž III. ročník koncertního seriálu Hudba na vinicích. Až do 23. září odehraje v celkem šesti vinařstvích na 40 koncertů čtrnácti českých a slovenských interpretů

Doubravský Dvůr: Dobroty z čerstvého mléka i pohled do nitra zemědělského života

„Vybudovali jsme vlastní mlékárnu, zmrzlinárnu, prodejnu farmářských výrobků a denně se staráme o návštěvníky, kteří do Doubravského Dvora přicházejí zažít opravdový provoz zemědělské farmy, bez pozlátek a načančaného obalu,“ říká veterinářka Šárka Osičková, která toto místo plné zážitků a kvalitního jídla provozuje společně s manželem Václavem.

The Most Fest: Dovolená u českého moře plná zábavy, sportu a hudby

Kdo bude chtít v létě zažít nevšední dovolenou u „českého moře“, má letos opravdu jedinečnou příležitost. U jezera Most od 11. do 14. srpna vyroste areál, který nabídne dny plné zážitků a zajímavého programu pro akci nazvanou The Most Fest.