Mike Shinoda, Febiofest nebo Buty

Publikováno 18.03.2019
Pražský program a týden, který tentokrát potěší především fanoušky rocku. Od pondělí startuje v kině Lucerna pražská část festivalu japonského filmu Eigasai. V úterý se ve Fóru Karlín zastaví Mike Shinoda z Linkin Park se svým sólovým projektem, zatímco ve středu zahraje v malé Lucerně Krucipüsk. Ve čtvrtek na Andělu odstartuje filmový festival Febiofest a zároveň začne Mistrovství ČR v curlingu. V pátek je v plánu koncert kapely Buty, zatímco v sobotu slaví první narozeniny hudební klub Epic. Inu, opět se máme na co těšit...

Pondělí 18. 3.

Eigasai

Již 12. ročník japonského filmu Eigasai opět míří i do Prahy. V kině Lucerně je na programu řada přednášek a projekcí nejslavnějších režisérů minulosti a současnosti japonské kinematografie. Podstatná část je věnovaná poctě legendárního tvůrce Akira Kurosawi. 

Festival probíhá od pondělí do neděle.

Vstupné: 90 Kč/projekce

 Úterý 19. 3.

Mike Shinoda 

Člen legendarní americké rockové skupiny Linkin Park zavítá do Fóra Karlín v rámci svého turné k sólovému albu Post Traumatic. Tedy projektu, který se uměleckým způsobem vyrovnává s tragickou sebevraždou zpěváka Chestera Benningtona v roce 2017.

Koncert začíná ve 20 hodin.

Vstup: od 1190 Kč

 Středa 20. 3.

Krucipüsk

Česká metalová kapela Krucipüsk svým randálem roztančí Lucernu Music Bar. Krucipüsk byl založen v roce 1991 a za dobu své existence má na svědomí řadu hitů, z nichž se nejvíce do paměti fanoušků zapsal skladba Druide! 

Akce začíná ve 21 hodin.

Vstup: od 308 Kč

Čtvrtek 21. 3. 

Febiofest 

Největší pražský filmový festival existuje již od roku 1993. V letošním ročníku odehrávajícím se převážně v CineStar Anděl se jako tradičně představí snímky ze zemí celého Světa. 

Festival probíhá až do 28. března.

Vstup: 99 Kč/projekce

MČR mužů v curlingu 

Curling aréla Praha Roztyly uvítá další ročník mistroství republiky v curlingu mužů. Kromě titulu šampionů se hraje i o účast na Mistrovství Evropy.

Šampionát probíhá až do příštího úterý.

Vstup: ZDARMA

Pátek 22. 3. 

Buty

V Kulturním domě Barikádníků po roce opět zahraje česká hudební skupina Buty. Ta existuje od roku 1986 a má na svědomí řadu hitů. Za všechny jmenujme například skladby František či Mám jednu ruku dlouhou.

Koncert začíná v 19 hodin.

Vstup: 300 Kč v předpodeji, 350 Kč na místě

Sobota 23. 3. 

1. narozeniny @Epic

Jeden z nejmodernějších pražských hudebních klubů - Epic - slaví své první narozeniny. Připravil si na ně velkou párty, v rámci níž se za pultíkem vystřídá řada dobrých interpetů taneční muziky. 

Akce začíná ve 22 hodin.

Vstup: od 300 Kč

Gus Dapperton (US)

Rock Café Praha přivítá v sobotu koncert nadějného amerického zpěváka Guse Dappertona. Ten se svoj tvorbou inspiruje v rockové tvorbě šedesátých let a novou vlnou z let osmdesátých. 

Koncert začíná v 19 hodin.

Vstup: 390 Kč

Neděle 24. 3. 

Jethro Tull

V Praze se odehraje koncert k 50. výročí legendární britské kapely Jethro Tull.

Lístky jsou bohužel aktuálně vyprodané, nicméně by se měla část rezervací uvolňovat zpět do prodeje.

Vynášení Morany 

Kampus Hybernská hostí v neděli akci věnovanou rodinám s dětmi. Ti nejmenší si budou moci vyrobit vlastní Morenu, symbol zimy, a dle tradice ji vynést. 

Akce začíná ve 14, v 16 hodin vyráží průvod.

Vstup: ZDARMA