1. ledna 2026, Nový rok
Wine Prague, Underground Comedy nebo United Islands

Wine Prague, Underground Comedy nebo United Islands

Poslední květnový týden nabídne Pražanům řadu zajímavých aktivit a zábavných akcí. V úterý startuje vinný veletrh Wine Prague 2019, zatímco ve středu vystoupí v američtí Deep Blue Something. Ve čtvrtek se odehraje festival Škola rocku a v pátek začíná United Islands. Víkend pak bude patřit především mezinárodnímu dnu dětí. Inu, opět se máme na co těšit...

Pondělí 27. 5.

Techniky manipulace a síla emocí

Skautský institut na Staromáku má přuipravenou přednášku Petry Vejvodové, zaměřenou na na techniky manipulace. V rámci přednášky se tak podíváte na oponu schopností těch nejzdatnějších manipulátorů.

Akce začíná v 19 hodin.

Vstup: ZDARMA

Úterý 28. 5.

Wine Prague 2019

PVA Expo Praha v Letňanech hostí další ročník významného veletrhu vína. Na místě je pro vás připravena řada ochutnávek od desítek vystavovatelů ze všech koutů Česka i ze zahraničí.

Akce probíhá až do čtvrtka 30. května.

Vstup: 1000/1300 Kč včetně degustace

Středa 29. 5.

Deep Blue Something

Americká rocková kapela Deep Blue Something míří na první koncert do České republiky! Rock Café tak uvitá pořádný nářez v podání skupiny, která funguje od roku 1991.

Koncert začíná ve 20  hodin.

Vstup: 438 Kč

Čtvrtek 30. 5.

Škola rocku festival 2019

Našlápnutá rocková jízda ve stylu filmu Škola rocku! Lucerna music bar uvítá ve svém středu souboj studentských kapel, které doplní česko-slovenská skupina John Wolfhooker. 

Akce začíná v 19 hodin.

Vstup: 80 Kč

Pátek 31. 5.

The Best of UGC Stand-up

Partička z Underground Comedy v pátek večer v Rock Café představí ty nejlepší scénky, které v posledních měsících vytvořila. Jako doprovod vystoupí bubeník Tonda Procházka z kapely The Cupcake Collective.

Akce začíná ve 20 hodin.

Vstup: 200 Kč

United Islands of Prague 2019

Další ročník United Islands je konečně tu - a tentokrát bude v britském stylu! Několik pódií v okolí Karlína tak naplní špička tuzemské hudebné scény i britští hosté, mezi kterými zaujmou nejvíce The Sherlocks.

Akce probíhá až do 1. června.

Vstup: ZDARMA

Sobota 1. 6.

Den dětí u Chodovské tvrze

Dětský den nejlépe oslavíte na Chodovské tvrzi! Od 14 hodin je zde připraven skákací hrad, chybět nebude ani pohádka či oblíbené bubnování s Petrem Šušorem.

Akce začíná ve 14 hodin.

Vstup: ZDARA

Neděle 2. 6.

Břežanská desítka

Dolní Břežany se v neděli promění v jedno velké závodiště! Kromě desetikilometrové trati členitou trasou kopírující místní pamětihodnosti čeká na závodníky i občersvení na trati a pro všechny ostatní doprovodný program.

Běh začíná v 11 hodin.

Vstup: 333 Kč

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Kunovické muzeum má jedinečné letadlo. Jeho oprava trvala dva roky

Jedinečně vypadajícím letadlem se nově může pochlubit Letecké muzeum v Kunovicích na Uherskohradišťsku. Jde o historický letoun C-11, jenž se po dvouleté hloubkové renovaci změnil takřka k nepoznání. „Vrátili jsme mu podobu, v jaké létal na konci své armádní kariéry v šedesátých letech, tedy podobu akrobatického speciálu,“ říká o zeleném stroji s výraznými červenými pruhy ředitel muzea Martin Hrabec.

Loňský hit se vrací na Discovery Channel s druhou sérií. V oku bouře diváky opět zavede do epicentra ničivých přírodních katastrof

Dokumentární série V oku bouře (In theEyeoftheStorm) se vrací s druhou řadou, ve kteréopět diváky zavede přímo do epicentra ničivých přírodních katastrof. I v nových dílech zůstává zachováno to, proč je pořad tak oblíbený: základem zůstávají autentické záběry a osobní svědectví lidí, kteří se ocitli tváří v tvář tornádům, hurikánům, extrémním bouřím či povodním. Série tak zachycuje nejen syrovost ničivé síly přírody, ale i lidskou odvahua schopnost přežít v extrémníchpodmínkách. Premiérové díly druhé řady můžete sledovat od 11. ledna 2026 vždy v neděli ve 20 hodin na Discovery Channel

4.řada seriálu Bridgerton dorazí ve dvou částech. První část má premiéru 29. ledna a druhá část 26. února. Pouze na Netflixu.

Od Shondalandu a showrunnerkyJessBrownell se Bridgerton vrací ve čtvrté řadě inspirované pohádkou. Bohémský druhorozený syn BenedictBridgerton (Luke Thompson) se odmítá usadit navzdory prosbám rodinné matriarchyLady Violet Bridgerton (Ruth Gemmell). To se změní na Violetině maškarním plese, kde je Benedict okouzlen tajemnou maskovanou Dámou ve stříbře. S neochotnou pomocí své sestry EloiseBridgerton (Claudia Jessie) se Benedict vydává do společnosti, aby odhalil identitu neznámé mladé ženy. Ve skutečnosti však jeho vysněná láska do společnosti vůbec nepatří — je to schopná služka Sophie Baek (Yerin Ha), která pracuje pro obávanou paní domu

POKOJ v Městském divadle Mladá Boleslav aneb Kdo touží po věčném klidu a proč?

Městské divadlo Mladá Boleslav uvedlo minulý týden (12. 12. 2025) původní hru Kateřiny Krobové a Vandy Hybnerové s názvem Pokoj. Jedná se reality show, ve které se utkají osobnosti české historie o vymazání z našeho společného hard disku a otevřou bouřlivou debatu, kdo si onen věčný pokoj zaslouží.

Nejděsivější videohra všech dob se vrací na filmová plátna, SilentHilla jeho ikonická monstra znovu ožívají

Filmové zpracování kultovní hororové franšízy je zpět! A napjatě očekávaný návrat do postapokalyptického pekla i labyrintu vlastních nočních můr bude ještě děsivější a trýznivější. Když James obdrží tajemný dopis od své ztracené lásky Mary, táhne ho to zpět do SilentHill. Město, jak ho oba znali, se ale změnilo. Propadlo se do temnoty. James se tak musí při pátrání po Mary postavit nejen ikonickým stvůrám, ale i svým vlastním démonům, což ho dohání až na pokraj šílenství. Strach a smrt jsou všudypřítomné. Představa, že ztratí lásku svého života, je ale ještě hrozivější.Filmová adaptace druhého dílu herní sérieSilentHill, který magazín Time zařadil mezi stovku nejlepších videoher všech dob, bude v českých kinech k vidění od 22. ledna 2026 s podtitulem Noční můry.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.