Hvězdné léto pod žižkovskou věží

Publikováno 05.07.2020
V malebném prostředí Mahlerových sadů na Praze tři se opět odehrává skvělé divadlo a muzika na druhém ročníku festivalu Hvězdné léto pod žižkovskou věží. Akce trvá od 1. července do 2. září. Na jevišti letní scény se opět prostřídá celá řada atraktivních hereckých jmen.

Repertoár se opírá vedle pořádajícího Divadla Kalich o inscenace Komorního divadla Kalich, Divadla Palace, Divadla Verze či Činoherního studia Bouře. Pod věž se vrátí rovněž vyhledávané tituly Caveman, Dva nahatý chlapi a Federer-Nadal. Akustické koncerty tu odehrají Tomáš Klus, František Nedvěd, Michal Hrůza, Daniel Landa nebo 4TET.

Letošní ročník se nese také v rytmu šlágrů první republiky, a to díky inscenacím a koncertům Ondřeje Havelky. Pod hlavičku Divadla Kalich se tu vrátí trampská hudební retrokomedie Zločin v Posázavském Pacifiku, kterou divadlo s úspěchem uvádělo pět let. Ondřej Havelka ji napsal společně s Martinem Vačkářem, režíroval ji a nyní se také představí v jedné z hlavních rolí vedle Jaroslavy Kretschmerové, Martina Zbrožka ad. Na pražskou divadelní scénu se během Hvězdného léta vrátí také další Havelkova úspěšná hudební inscenace, populární Saturnin. A na programu se objeví i dva koncerty Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers.

V amfiteátru pod žižkovskou věží se pochopitelně nebude sázet jen na dobrou náladu. Jeho prostory budou pravidelně dezinfikovány jak běžným způsobem, tak rovněž přístroji čistící areál od virů ozónem.

Dbali jsme na to, aby program Hvězdného léta byl zábavný, pestrý a dokonale naplňoval představu pohodově strávených letních večerů. Protože pohodu, relax a zábavu podle mého názoru teď všichni potřebujeme ze všeho nejvíc. Rád bych vám tedy doporučil, abyste s klidem zapomněli na strach a přišli. Hlavně kvůli sobě. Protože známá pravda říká, že veselá mysl je půl zdraví,“ zve na Hvězdné léto producent Michal Kocourek..

ml.

Hvězdné léto pod žižkovskou věží
Mahlerovy sady 1, Praha 3
Informace a předprodej: www.hvezdneleto.cz