Za zážitky do vinařství ANNOVINO Lednice

Publikováno 15.09.2020
Spoluzakladatelé rodinného Vinařství Lednice ANNOVINO Roman Žďárský a Jindřich Sobota si před třiceti lety vytyčili velký cíl: vytvořit v srdci Lednicko-valtického areálu, na dosah proslulého lednického zámku či neméně atraktivního Minaretu, vinařství evropského formátu. Letos za touto etapou píší pomyslnou tečku a otvírají vinařství v celé své kráse.

Vinařství ANNOVINO je dnes místem, ve kterém naleznou milovníci vinařské turistiky všechny potřebné služby na profesionální úrovni. Od návštěvnického centra, přes zážitkové programy pro celou rodinu až po pestrou nabídkou tichých, šumivých vín i burčáku z místních vinic.

Součástí společnosti je rovněž Valtické podzemí - unikátní labyrint vinných sklepů. Tento nejnavštěvovanější vinařský turistický cíl na Moravě je držitelem titulu TOP vinařský cíl České republiky a patří tak právem k těm pravým místům pro poznávání vína a zážitkům všeho druhu. Minout byste neměli ani Zahradu Evoluce, která je ideálním místem pro odpočinek, piknikování s lahví ANNOVINA a zajímavým občerstvením.

Poloha vinařství u jednoho z ramen řeky Dyje, tzv. zámecké Dyje, přivedla majitele k dalšímu nápadu, vytvořit zde zážitkový program pro celou rodinu. Poznáte Lednicko-valtický areál netradičně z loďky na tzv. Moravské Amazonce, jak se Zámecké Dyji přezdívá. Od přístavu ANNOVINO si vychutnáte plavbu romantickými meandry lužní krajinou v okolí městečka Lednice. Na zpáteční cestu do vinařství se můžete vydat na populárních koloběžkách.

Vína zrozená v Lednici mají svůj unikátní charakter. Zdejší tratě mají zvýšený obsah vápníku a jsou často oceňována v České republice i v zahraničí. Místní vyhledávanou specialitou je LEDNICKÉ VIŠŇOVÉ, tradiční višňové víno nebo HONEY´S (Medové) - unikátní spojení vína, ovoce a medu.

ANNOVINO Lednice má pro všechny návštěvníky s výjimkou Vánoc otevřeno každý den. Zájemci se mohou těšit kromě zajímavé prohlídky vinařství zejména na ochutnávku zdarma. Každou sobotu nebudou chybět ani grilované speciality. V sobotu 12. září se uskuteční Lednické Vinobraní & Dýňobraní & Gulášfest, akce pro celou rodinu se vstupem zdarma.

Více informací naleznete na www.annovino.cz