4. února 2026, svátek má Jarmila
Za zážitky do vinařství ANNOVINO Lednice

Za zážitky do vinařství ANNOVINO Lednice

Spoluzakladatelé rodinného Vinařství Lednice ANNOVINO Roman Žďárský a Jindřich Sobota si před třiceti lety vytyčili velký cíl: vytvořit v srdci Lednicko-valtického areálu, na dosah proslulého lednického zámku či neméně atraktivního Minaretu, vinařství evropského formátu. Letos za touto etapou píší pomyslnou tečku a otvírají vinařství v celé své kráse.

Vinařství ANNOVINO je dnes místem, ve kterém naleznou milovníci vinařské turistiky všechny potřebné služby na profesionální úrovni. Od návštěvnického centra, přes zážitkové programy pro celou rodinu až po pestrou nabídkou tichých, šumivých vín i burčáku z místních vinic.

Součástí společnosti je rovněž Valtické podzemí - unikátní labyrint vinných sklepů. Tento nejnavštěvovanější vinařský turistický cíl na Moravě je držitelem titulu TOP vinařský cíl České republiky a patří tak právem k těm pravým místům pro poznávání vína a zážitkům všeho druhu. Minout byste neměli ani Zahradu Evoluce, která je ideálním místem pro odpočinek, piknikování s lahví ANNOVINA a zajímavým občerstvením.

Poloha vinařství u jednoho z ramen řeky Dyje, tzv. zámecké Dyje, přivedla majitele k dalšímu nápadu, vytvořit zde zážitkový program pro celou rodinu. Poznáte Lednicko-valtický areál netradičně z loďky na tzv. Moravské Amazonce, jak se Zámecké Dyji přezdívá. Od přístavu ANNOVINO si vychutnáte plavbu romantickými meandry lužní krajinou v okolí městečka Lednice. Na zpáteční cestu do vinařství se můžete vydat na populárních koloběžkách.

Vína zrozená v Lednici mají svůj unikátní charakter. Zdejší tratě mají zvýšený obsah vápníku a jsou často oceňována v České republice i v zahraničí. Místní vyhledávanou specialitou je LEDNICKÉ VIŠŇOVÉ, tradiční višňové víno nebo HONEY´S (Medové) - unikátní spojení vína, ovoce a medu.

ANNOVINO Lednice má pro všechny návštěvníky s výjimkou Vánoc otevřeno každý den. Zájemci se mohou těšit kromě zajímavé prohlídky vinařství zejména na ochutnávku zdarma. Každou sobotu nebudou chybět ani grilované speciality. V sobotu 12. září se uskuteční Lednické Vinobraní & Dýňobraní & Gulášfest, akce pro celou rodinu se vstupem zdarma.

Více informací naleznete na www.annovino.cz

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Nazujte brusle aužijte sivíkendovou zábavu na ledě v Metropoli Zličín

I letos si Metropole Zličín pro své návštěvníky připravila program plný zimních radovánek, pohybu a zábavy. Od 7. do 22. února ožije kluziště každý víkend speciálním programem v duchu Ledových her. Zapojte se do sportovních aktivit, sbírejte razítka a soutěžte o atraktivní ceny. Pestrý mix her, soutěží a hudby zaručeně zabaví celou rodinu a umožní si užít poslední záchvěvy zimní atmosféry plné pohybu a radosti.

Začíná ROK MÓDY v MG

Moravská galerie otevře 6. února 2026 první sólovou výstavu návrháře Jana Černého, nositele titulu Grand designér cen Czech Grand Design 2024. Výstava Jan Černý. FLOW STATE rozvine v Moravské galerii téma módy, které už loni na podzim nepřehlédnutelným způsobem otevřela retrospektiva Liběny Rochové. Zároveň v Uměleckoprůmyslovém muzeu vystřídá Grand designéra 2023 Jana Plecháče. Spolu s předáním pomyslného žezla se v Brně odehraje i slavnostní vyhlášení finalistů ročníku 2025. Na událost naváže todborná debata Vstup kapitálu do českého designu a módy. Další módní tvůrci pak vstoupí do ROKU MÓDY v MG na jaře 2026.

Noc s legendou: Arnold Schwarzenegger! Večer, který se už nebude opakovat.

Možnost zažít exkluzivní událost, jaká v České republice nemá obdoby. Arnold Schwarzenegger osobně v Praze, v noblesních prostorách paláce Žofín. Herec a bývalý politik Arnold Schwarzenegger se představí na akci Noc s legendou v Paláci Žofín. Součástí červnového programu bude galavečeře i možnost osobního setkání a focení.

Městské divadlo Mladá Boleslav představuje premiéru: CYRANO Z BERGERACU

Na konci února, měsíce zamilovaných, uvede v premiéře Městské divadlo Mladá Boleslav příznačně jeden z nejznámějších příběhů o lásce - Cyrana z Bergeracu. Love story o “romantickém hrdinovi”, jehož největší zbraní je slovo a slabostí strach z vlastního mindráku. Nastudování v režii Petra Mikesky sesadí Cyrana z pomyslného piedestalu a zaměří pozornost na Roxanu.

Christian Löffler představí v Praze nové album v intimní podobě

Christian Löffler je výjimečný producent, hudebník a vizuální umělec, který na svém evropském turné představí nové album Until We Meet Again. V Praze se ukáže ve své intimnější a zranitelnější podobě.

Letní prázdniny plné kreativity, hudby i pohybu. Oblíbené tábory na Střídačce vstupují do 7. ročníku: na Výstavišti

Letní prázdniny 2026 budou na Střídačce opět patřit dětem. Oblíbené příměstské tábory zde letos proběhnou už posedmé a nabídnou tak osvědčenou kombinaci zkušených vedoucích, kvalitního zázemí a pestrého programu. Tábory jsou určeny dětem od 6 do 14 let, konají se v týdenních turnusech během července a srpna a registrace bude spuštěna 2. února 2026.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.