Modré Vinařství: Poznejte poezii v lahvi

Publikováno 18.08.2021
Bratři Marian a Libor Čížkovi se pod Mutěnickou horou věnují vínu od roku 2009 a snaží se moderní architekturu, umění a víno propojit do jednoho fantastického zážitku. V Modrém vinařství při výrobě bílých vín využívají nejmodernějších postupů, ale nezapomínají při tom samozřejmě ani na moravské tradice. Víno z jejich produkce pak můžete ochutnat přímo v krásné oblasti Mutěnic při degustaci, a nebo si ho objednat z pohodlí domova.

Sklep Modrého vinařství je vybudován na úpatí viniční hory a ihned zaujme moderním spojením skla, dřeva a kamene. Dojem z uměleckého pojetí místa pak ještě umocňují plastiky a malby na skle. Tím nejdůležitějším je ale samozřejmě víno… „Vytváříme ho moderní cestou na nerezové technologii a nově již také v sudech od prověřených francouzských bednářství z hroznů buď z vlastní produkce, nebo od jiných osvědčených vinohradníků,“ říká spolumajitel Libor Čížek. 

Degustace přímo ve sklípku

Modré vinařství se zaměřuje především na výrobu bílých vín. Vlajkovou lodí je Cuvée Kristýnino Tajemství, které bylo vyrobené v počtu pouhých 600 lahví. Kromě možnosti vybrat si svého favorita v e-shopu můžete navštívit i degustaci přímo v Mutěnicích. „Svým hostům nabízíme kompletně zajištěný servis ve stylu all inclusive. Tento balíček zahrnuje degustaci pod vedením vinaře přímo v srdci našeho vinařství a následnou celovečerní konzumaci lahvových vín. Na přání hosta připravíme občerstvení formou rautu a samozřejmě i ubytování. Posedět u vína můžete za příznivého počasí i na terase s výhledem do vinic," láká Libor Čížek.

Kontakt:

Modré vinařství s.r.o.

Pelcova 1292, 696 11, Mutěnice

IČ: 06993311

telefon:+420 777 187 710, +420 776 560 134

e-mail: modrevinarstvi@gmail.com
web: www.modrevinarstvi.cz