Festival D. Peckové přivítá výstavu o Marii Callas

Publikováno 09.08.2021
Pražská Galerie La Femme je známá pořádáním tzv. Domácích úkolů, při kterých umělci tvoří na jednotné téma. Od samého počátku tohoto projektu, od roku 2003, se pokaždé účastní kolem šedesáti českých výtvarníků.

Pro Hudební festival Zlatá Pecka nyní galerie přichystala speciální zadání pro své umělce, a to poctu slavné operní pěvkyni Marii Callas. Na výstavě budou k vidění obrazy například od autorů Borise Jirků, Tomáše Hřivnáče, Jiřího Mocka, Pavla Holeky, Mirky Mádrové, Radovana Paucha, Michala Halvy, Jitky Kopejtkové, Romana Brichcína, Zdenka Jandy, Pavla Piekara, Davida Vávry, Richarda Kočího a dalších.

Výstava bude multimediální, inspirovaná osudem této slavné operní divy, která si dokázala podmanit svým hlasem miliony příznivců po celém světě a která byla ztělesněním dramatu nejen operního, ale i skutečného života. Díla umělců z Galerie La Femme budou doplněna také o fotografie společně s filmovými a hudebními ukázkami. Výstava dokumentuje život umělkyně, komplikovanou a vroucí osobnost, její touhu po absolutní dokonalosti. Je malým vhledem do světa velkého umění, kde rozdávat radost a krásu může znamenat ztrátu sebe sama.

---------

Galerie La Femme, která sídlí v Bílkově ulici v Praze 1, nabízí velkou škálu současného českého umění, a to umělců jak zvučných jmen, tak mladé generace. Kromě Domácích úkolů pořádá také zahraniční výtvarná sympozia.

www.glf.cz

 

Chrudimský Hudební festival Zlatá Pecka byl založený v roce 2017 pěvkyní Dagmar Peckovou. Jak říká sama zakladatelka: „Zlatá Pecka nebyla a nebude festivalem pro snoby ve fracích, bude dělat radost všem, kdo mají rádi krásnou hudbu. Její dresscode je dobrá nálada, smysl pro krásu a pocit sounáležitosti se stejně naladěnými lidmi.“

www.zpfestival.cz