28. května 2026, svátek má Vilém
Britský producent Harvey Causon představí v Praze  debutové album

Britský producent Harvey Causon představí v Praze debutové album

Britský producent a zpěvák Harvey Causon, jeden z nejzajímavějších hlasů současné britské elektro-nické scény, přijíždí 25. dubna poprvé do Prahy představit své debutové album Square Breath. Večer otevře domácí audiovizuální projekt Bariel AV, který nedávno vydal album Život je jeden z nejtěžších. Oba umělce spojuje cit pro atmosféru, touha po hudebním experimentu a hluboce osobní přístup k tvorbě.

Harvey Causon (UK) + Bariel AV (CZ)

25. 4. 2025 | Nová spirála – Malý sál | 19:30


Harvey Causon, který prorazil na bristolské scéně v roce 2018 singlem London Stock, si rychle získal pozornost médií jako BBC Radio 1, 6 Music, NME či Clash. Zaujal také Solar management, který zastu-puje taková jména jako Bonobo nebo Four Tet. Jeho tvorba míchá minimalistickou elektroniku s intim-ním vokálem a texty, které zkoumají úzkosti současného světa. Aktuální debutová deska Square Breath (2024), inspirovaná i vlastním dechovým rytmem, je meditativní i naléhavá – propojuje ambientní vrstvy, výrazné beaty, smyčce a dechové nástroje do osobní i kolektivní výpovědi o nejistotách dneška. Causonův zvuk osloví fanoušky Bonoba, The XX, Alfy Mista nebo Jona Hopkinse – propojuje totiž hlu-bokou emocionalitu s tanečním feelingem a precizní produkcí. První singl Psycho komentuje tlak v hu-dební branži, zatímco celé album nese poselství otevřenosti, komunity a odvahy tvořit bez kompro-misů. Naživo se Causon představuje s intenzivní, atmosférickou show, kterou letos poprvé uvedl na vyprodaných koncertech v londýnském ICA a Rough Trade v Bristolu. Do Prahy přiveze kompletní se-stavu, která tak mimo UK vystoupí vůbec poprvé.

Večer zahájí audiovizuální projekt Bariel AV v čele s producentem Jakubem Baierlem (YOGA kolektiv, Méta Monde), který právě vydává debutové album Život je jeden z nejtěžších (Drip & Styl Records / Supraphon). Jeho tvorba osciluje mezi elektronickým popem, R&B, hyperpopem a zvukem analogo-vých syntezátorů, s texty psanými často v reálném čase. Emocionální síla Barielových skladeb ožívá naživo díky přítomnosti kytary Zdeňka Prokopce (Good Times Only), bicích Jacoba Carla Růžičky (Be4eight) a vizuálů Romana Gordienka (Méta Monde). Výsledkem je audiovizuální performance, která je stejně melancholická jako osvobozující.


VSTUPENKY

Více informací:

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Hermanos Gutiérrez míří poprvé do Prahy!

HermanosGutiérrez, kytarové duo bratrů Alejandra a EstevanaGutiérrezových se švýcarsko-ekvádorskými kořeny, propojuje latinskoamerické hudební vlivy s moderním, atmosférickým zvukem. Jejich virtuózní hra na dvě kytary vytváří podmanivé hudební krajiny plné emocí, hloubky a filmové atmosféry. V České republice vystoupí vůbec poprvé.

DANCETOPIA: Tanec mezi realitou a fikcí

Dancetopia jsou čtyři dny performancí, workshopů a diskusí s mezinárodním umělectvem a performerstvem na různých místech v Praze. Třetí ročník festivalu vytváří platformu pro tanečnictvo bez ohledu na stupeň profesionality.
Reklama
reklama

Healing Festival 2026: Nové Začátky. Léto, které může změnit víc než jen vaši náladu

Léto, příroda a program, který vás inspiruje k novým začátkům. Takový bude Healing Festival 2026, který proběhne od 5. do 9. srpna v zámeckém parku ve Světlé nad Sázavou. Pět dní plných koncertů, workshopů, tance, sdílení i hlubokých setkání s lidmi z České republiky i celého světa. Přijeďte si odpočinout, načerpat novou energii a možná objevit nový směr.

Léto v Brně: festivaly každý týden, hvězdy Michelin i světový motorsport

Brno letos prožije výjimečné léto. Festivaly se tu střídají týden po týdnu, Masarykův okruh hostí druhý ročník MotoGP v novém červnovém termínu a gastronomická scéna – oceněná průvodci Michelin i Gault&Millau – potvrzuje, že jihomoravská metropole patří ke kulinářské špičce střední Evropy. K tomu výjimečná jubilea vily Tugendhat a tajemné podzemí, které láká víc návštěvníků než kdy dřív. V létě je zkrátka dobrý důvod jet do Brna.

Stačí málo. Festival Habrovka nabídne objevy rakouské, české i slovenské kulturní scény navzdory bagrům i škrtům

Pražský hudebně-divadelní Festival HABROVKA se uskuteční 5. a 6. června již po čtyřiadvacáté. Letošní ročník s tématem Stačí málo nabídne program umělců z Česka, Slovenska i Rakouska, desítky koncertů a divadelních představení pro děti i dospělé. Cestu k mezinárodní spolupráci festivalu otevřelo ocenění CEIFA vyhlášené showcase festivalem Waves Vienna. V zahradě kostela sv. Františka z Assisi poblíž Budějovické vystoupí mimo jiné Matěj Metoděj Štrunc, Eggnoise, Krajina Ró, rakouský indie-popový objev Oskar Haag nebo slovenský písničkář Zabiť Františka. Děti i senioři mají jako každý rok vstup zdarma.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.