17. dubna 2026, svátek má Rudolf
CENY ANDĚL COCA-COLA 2024 ZNAJÍ VÍTĚZE. DVA ANDĚLY ZÍSKAL VLADIMÍR MIŠÍK, DO SÍNĚ SLÁVY VSTOUPIL IVAN MLÁDE

CENY ANDĚL COCA-COLA 2024 ZNAJÍ VÍTĚZE. DVA ANDĚLY ZÍSKAL VLADIMÍR MIŠÍK, DO SÍNĚ SLÁVY VSTOUPIL IVAN MLÁDE

Šestnáct laureátů, osm moderátorů a tři pódia. V sobotu 5. dubna proběhlo na pražském Výstavišti vyhlášení Cen Anděl Coca-Cola za rok 2024. Dvě ocenění za desku Vteřiny, měsíce a roky získal Vladimír Mišík, svou andělskou sbírku rozšířili také Monkey Business, Kateřina Marie Tichá nebo Pam Rabbit. Do Síně slávy vstoupil Ivan Mládek.

Foto: Petr Dudek

Na slavnostním večeru Cen Anděl Coca-Cola v pražských Křižíkových pavilonech bylo při vyhlašování cen České hudební akademie živo. Svůj podíl na tom mělo hned osm moderátorů, vystoupení nominovaných umělců na třech různých pódiích i vítězové napříč hudebním spektrem. Letošní ročník ovládla deska Vladimíra Mišíka, se kterou uspěl v kategoriích Album a Sólový interpret. „Stejně jako byly žánrově i generačně barevné nominace letošních Andělů, jsou pestré i výsledky. Česká hudební akademie dvěma soškami potvrdila to, na čem se ohledně alba Vteřiny, měsíce a roky od Vladimíra Mišíka shodli posluchači i kritici. Je to výjimečná muzikantská nahrávka plná silných písní, která v současné éře přesycení hudbou triumfuje svou nadčasovostí. Není náhodou, že krom úspěchu u akademiků je to zároveň i jedno z komerčně nejúspěšnějších alb loňského roku. Gratulaci i pozorný poslech si samozřejmě zaslouží všichni ocenění,“ komentuje výsledky předseda České hudební akademie Honza Vedral.

Skupinou roku se stala kapela Monkey Business se svojí první česky zpívanou deskou Když múzy mlčí. Titul Sólové interpretky získala Kateřina Marie Tichá a sošku za Skladbu si odnesla Pam Rabbit a její kosmická óda Space. Objevem roku se stala písničkářka Magdalena Fendrychová vystupující pod pseudonymem Kvietah, která získala od hlavního mediálního partnera, Evropy 2, mediální kampaň v hodnotě půl milionu korun. Do Síně slávy letos vstoupil hudebník a humorista Ivan Mládek.

Sošku Anděla a nápoje do zkušebny na rok zdarma od titulárního partnera, společnosti Coca-Cola, si za videoklip ICU BBY odnesli Lazer Viking s režisérkou Jay Walker. Společný projekt ovládly Ewa Farna a Annet X se singlem To je moje holka, který zazněl naživo i během večera. Akademie ocenila také Viktora Sheena za album Impostor Syndrom (Rap), desku Pre všetko okolo nás slovenské kapely Para (Slovenské album), pražskou stoner rockovou formaci Acid Row (Rock), album Four Hands Ireny a Vojtěcha Havlových (Alternativa a elektronika) nebo písničkáře Mirka Kemela (Folk). Uspěli také Alf Carlsson a Jiří Kotača Quartet (Jazz) a soubory Cappella Mariana a Constantinople (Klasika).

Foto: Petr Dudek

„O vítězích letos pod dohledem notáře rozhodovalo 500 akademiků,“ uvedla Petra Žikovská, ředitelka ČNS IFPI, která Ceny Anděl vyhlašuje. Večerem provázelo hned osm moderátorů – Libor Bouček, Ondřej Brzobohatý, Ewa Farna, Tonya Graves, Vojta Kotek, Mikýř, Petra Nesvačilová a Jakub Štáfek. Letošní line-up sestavili pořadatelé jako již tradičně z nominovaných hudebníků, tentokrát však nachystali rovnou tři pódia – industriální, akustické a LED. Na těch se naživo představili letošní vítězové Monkey Business, Ewa Farna s Annet X a Pam Rabbit, dále pak Rozálie nebo Ben Cristovao s Davidem Kollerem. Písní Gina v instrumentální podobě a podání dechové sekce doprovodné kapely zpěvačky Rozálie věnovaly Ceny Anděl vzpomínku Josefu Zímovi.

„Děkujeme všem, kteří se podíleli na letošním ročníku. Ať už jde o ty, kteří tvoří skvělou hudbu, ty, kteří tuto hudbu poslouchají, ty, kteří v cenách hlasují nebo o ty, bez jejichž podpory by Ceny Anděl nemohly růst,“ doplňuje producentka Cen Anděl Lucka Hájková a dodává: „Jsme rádi, že se daří udržovat toto ocenění smysluplné a hodnotné pro ty, o které jde v tomto případě nejvíc, pro samotné hudebníky.“

Ceny Anděl uděluje každoročně od roku 1991 hudební akademie. Od roku 1995 se realizují pod záštitou ČNS IFPI a od roku 1997 je symbolizuje soška Anděla se šalmají od sochaře Jaroslava Róny. Titulárním partnerem je společnost Coca‐Cola, dalšími partnery jsou Intergram, OSA a Výstaviště Praha. Hlavními mediálními partnery jsou Česká televize a Evropa 2. Pořadatelem je od roku 2017 společnost LUFF PRODUCTION.

Výsledky Cen Anděl Coca-Cola 2024

Síň slávy

IVAN MLÁDEK

Album

VLADIMÍR MIŠÍK - VTEŘINY, MĚSÍCE A ROKY

Skladba

PAM RABBIT - SPACE

Skupina

MONKEY BUSINESS - KDYŽ MÚZY MLČÍ

Sólová interpretka

KATEŘINA MARIE TICHÁ - PLAMEN

Sólový interpret

VLADIMÍR MIŠÍK - VTEŘINY, MĚSÍCE A ROKY

Společný projekt

EWA FARNA, ANNET X - TO JE MOJE HOLKA

Objev

KVIETAH - DÍKY, VČELY

Videoklip

LAZER VIKING - ICU BBY

(režie J. Walker)

Alternativa a elektronika

IRENA & VOJTĚCH HAVLOVI - FOUR HANDS

Folk

MIREK KEMEL - MORDYJÉ

Jazz

ALF CARLSSON / JIŘÍ KOTAČA QUARTET - OUR STORIES

Klasika

CAPPELLA MARIANA, CONSTANTINOPLE - PILGRIMAGE. HUDEBNÍ POUŤ KRYŠTOFA HARANTA DO JERUZALÉMA, CIRCA 1600

Rap

VIKTOR SHEEN - IMPOSTOR SYNDROM

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Lena Knappová: I’ll do my own lashes

Moravská galerie v Brně představuje výstavu fotografky Leny Knappové I’ll do my own lashes (Své řasy si udělám sama). Nabízí intimní pohled do zákulisí pařížských módních přehlídek a je tak součástí Roku módy 2026 v MG. Výstava otevírá jarní sezónu v Pražákově paláci a v tamním Atriu bude k vidění od 17. dubna do 13. září 2026.

RAZAM a Iva Marešová vystoupí na Letní scéně Vyšehrad

Hvězdné nebe nad historickým Vyšehradem, vůně rozkvetlého jara a hudba, která se dotýká samotných kořenů lidské duše. Přijměte pozvání na výjimečný večer s Ivy Marešovou a skupinou RAZAM, jejichž world music vrací do dnešního světa autenticitu a zapomenuté hodnoty. Nečekejte jen obyčejný koncert, ale přátelské setkání u sklenky vína na jedné z nejkrásnějších letních scén Prahy.

Divadlo v Řeznické: Jednoho poklidného večera zavolá jeho expřítelkyně. Chtěla jen přespat…

Jaro v Divadle v Řeznické přinese českou premiéru tragikomedie s krátkým, ale výstižným názvem Ex, ceněného německého divadelníka Maria von Mayenburga. Pod režijním vedením Jakuba Šmída se v ústředních úlohách objeví herci Zuzana Zlatohlávková, Lenka Zbranková a Jiří Š Hájek. Hra je založena na kousavém a přesném dialogu manželského páru Daniela a Sibille. V zásadě bezproblémový život úspěšného páru vyšší střední třídy se dvěma dětmi silně stagnuje a prohlubuje svou krizi. Když se jednoho večera Danielova ex objeví u dveří, není už cesta zpět. Nebno je?

Beats for Love odhaluje další hvězdu – švédská superstar Alesso míří do Ostravy!

Největší festival elektronické taneční hudby v srdci Evropy přichází s oznámením další světové megastar, která vystoupí na 12. ročníku nejočekávanější elektronické hudební události roku. Ta proběhne v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě od 1. do 4. července 2026.

Festival Hrady CZ vstoupí do třetí dekády s Mirai, Landou i Mig 21, poprvé bude v Hluboké nad Vltavou

Exkluzivní devadesátiminutové prodloužené koncertyDaniela Landya Mirai,aletaké nová zastávka u zámku Hluboká nad Vltavou – i to jsou lákadla 21. ročníku putovního hudebního festivalu Hrady CZ.Organizátoři představují kompletní hudební program svých osmi prázdninových zastávek.Páteční program nabídne koncerty Rybiček 48 či Mig 21, rappera Rytmuse, Trautenberkaa dalších, sobota bude patřit zmíněným MiraiaDanielu Landovi, Vypsané fixe či Harleji.Start festivalu se uskuteční v pátek a sobotu 10. a 11. července na hradě Točníku, následně festival rozezní dalších sedm hradů a zámků – Kunětická hora, Švihov, zcela nově Hluboká nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a své turné zakončí 28. a 29. srpna na Bezdězu.

Hudební show ENNIO MORRICONE ORIGINAL CELEBRATION CONCERT pod taktovkou Andrey Morriconeho

Již 11. listopadu 2026 se v O2 universu opět uskuteční výjimečný koncert ENNIO MORRICONE ORIGINAL CELEBRATION CONCERT, který vzdá hold hudebnímu odkazu jednoho z nejvýznamnějších skladatelů filmové historie – Enniu Morriconemu.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.