Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
23. března 2023, svátek má Ivona
Důvody proč nejezdit do Pošumaví?

Důvody proč nejezdit do Pošumaví?

Vzhledem k tomu, že bychom byli neradi, abyste se u nás necítili dobře, zveřejňujeme několik dobře míněných rad proč nejezdit do Pošumaví.

img-4186_1.jpg

Nemůžete žít bez dopravní zácpy, dlouhých front aut a troubení nervózních řidičů. Potom
nejezděte do Pošumaví.

mochtin-ujezdec.jpg
- Když se denně nesvezete tramvají cítíte se nesví. V tom případě nejezděte do Pošumaví.
- Nejlépe se cítíte na velkých mezinárodních letištích a těšíte se na osobní prohlídku a lustrování vašich zavazadel. Opět budete v Pošumaví zklamáni, nic takového zde není.
- V Plzni opustíte dálnici až do bavorského Deggendorfu se budete mimo jiné ploužit napříč Pošumavím maximálně 90 km/h. Není to nic pro vás, kdo chcete projet přirozenou krajinou co nejrychleji, abyste využili maximální výkon vašeho vozu.
- Vaše děti se nudí při prohlídce památek všeho druhu. Vyvarujte se Pošumaví. Budou vám tam třeba povídat, jak bratr Žižka přišel o oko, koho kam odnesl čert a do toho zapletou ještě nějakou kněžnu Káču.
- Muzea jsou ještě horší, vy kdo jste již všechno viděli, nevíte co tam dělat. Kvůli tomu nebudete jezdit do Pošumaví.

ostruzno.JPG
- Příroda je plná divných zvířat a hmyzu, který člověka jen obtěžuje. Palmy přece najdete i v obchodních centrech a nemusíte se trmácet po nějakých značených turistických nebo naučných stezkách v Pošumaví.
- Když zrovna nepůjdete v Pošumaví lesem, kde rostou nějaké houby, kterými se i můžete otrávit, tak na pastvinách kolem nich se pasou krávy, koně, ovce a bůhví co ještě. Víte svoje, každé zvíře nemá rozum tak jako Homo sapiens.
- A to není všechno, někde si dokonce myslí, že na koně polezete a budete na něm jezdit po Pošumaví. Tak určitě, ale jen na kolotoči v Letenských sadech v Praze.
- V Pošumaví můžete jezdit i na kole po značených trasách a cyklostezkách. Leckde vám půjčí kola i elektrokola. Kvůli tomu se na některá místa nedostanete vaším autem, a když nemáte kolo musíte jít pěšky.
- Dokonce vám v Pošumaví nabízejí i dopravu sociálkou, ale přesouvat se autobusy nebo vlaky, byť moderními, je přece již dávno pod vaši úroveň.

47578201-1020161941497539-6952624618460938240-n.jpg
- Pošumavské stellplatzy pro karavany, stejně jako vybavené kempy, rodinné hotely a penziony vás jistě nezajímají, protože liftboye, nosiče zavazadel a další podobný personál, pro vás potřebný, v nich nenajdete.
- Bezpečnost v Pošumaví? Katastrofa! Určitě jste viděli televizní seriál Policie Modrava. Každý týden jedna mrtvola. Máte to zapotřebí?- Senioři, malé děti, tváří se v Pošumaví spokojeně, prý mezigenerační dialog o prázdninách. To je přece možné v každém obchodním centru.
- … a mohli bychom pokračovat. V létě koupání v otevřených bazénech nikde žádné aquaparky, různá další sportoviště pod širým nebem bez klimatizace, a když narazíte na nějaký sportovní areál, tak se tam potkáváte s místními Pošumaváky.

jindrichovice-zamek.JPG

Tak nějak si tady žijeme. Pokud si myslíte, že uvedená příkoří zvládnete nebo naopak vám vyhovují, zkuste navštívit náš kraj. Nebudete litovat, a kdyby, tak autem jste za pár minut na Šumavě nebo v bavorském příhraničí. Na obou stranách hranice najdete vynikající infocentra s živými zvířaty. Vychutnejte si tedy klidný pobyt v Pošumaví a Národní park Šumava vám jistě symbolicky při vašich občasných výjezdech do infocenter poděkuje. A do Plzně je to také, co by kamenem dohodil. V tamní zoologické zahradě také najdete celou řadu informací o národním parku. Ale myslíme si, že se do Pošumaví a Šumavy zamilujete všemi smysly a naše destinace je vám k tomu k dispozici.

www.toposumavi.cz

logo-posumavi-to-2020-colour.jpg

ČTĚTE DÁLE

Lucie Bílá ve svém divadle uvede muzikál Srdeční záležitost

Pražské Divadlo Lucie Bílé se připravuje na další hudební premiéru. Po úspěšných komediích Láska je láska a Maminy uvede muzikál Srdeční záležitost americké písničkářky Amandy McBroom. Muzikálová novinka, jejíž stěžejním motivem je krize středního věku, bude mít premiéru v Den české státnosti 28. září 2023 a v hlavní roli představí zlatou slavici a majitelku divadla Lucii Bílou.

Comic-Con Prague 2023 odtajnil další hvězdné hosty. Přijede MacGyver i další ikony z Hvězdné brány či zástupci DC

V pořadí čtvrtý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague potěší nejen fanoušky ikonické Hvězdné brány nebo světa DC. V polovině dubna budou moct v pražském Universu potkat například Richarda Dean Andersona, Corina Nemce, Matta Ryana, ale i hvězdu Fantastických zvířat Dana Foglera.
Reklama
reklama

Obrovská videotéka i živé vysílání v rámci jedné služby? S Lepší.TV realita.

Téměř v každé domácnosti se setkáme minimálně s jednou platformou, která nám nabízí nepřeberné množství filmů a seriálů. Kde je internet, tam je Netflix, HBO nebo Disney Plus. Sledování obsahu nebylo nikdy snazší, a tak se přirozeně stalo součástí našich životů. Existuje ale ještě další služba, která nám toho může nabídnout víc? Existuje.

Pojizeří a Polabí: po proudu k zážitkům

Turistická destinace Pojizeří a Polabí leží mezi třemi většími městy ve Středočeském kraji – Mladou Boleslaví, Nymburkem a Poděbrady a jak již její název napovídá, nachází se v blízkosti dvou velkých a významných řek – Labe a Jizery.

TOP turistické cíle Slovenska představí veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD

K nejvýznamnější tuzemské akci odvětví cestovního ruchu patří veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD, které proběhnou od 17. do 19. března 2023 v areálu PVA EXPO PRAHA. Partnerskou zemí pro letošní ročník této události je Slovensko, a to přesně při příležitosti 30. výročí rozdělení Československa a vzniku samostatných států. Poutavou expozici našich nejbližších sousedů představí v Letňanech národní agentura SLOVAKIA TRAVEL. Co patří k tamním největším turistickým atraktivitám a rozhodně stojí za poznání?