Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. září 2022, svátek má Václav
Festival Artu Kus si užije každý, kdo je zvídavý a kreativní

Festival Artu Kus si užije každý, kdo je zvídavý a kreativní

Nový trutnovský festival divadla, hudby, tance, výtvarného umění a vůbec všeho možného se už počtvrté vrací na Bojiště. I letos nabídne divákům souboje ve slam poetry v čele s moderujícím soutěžícím a soutěžícím moderátorem Anatolem Svahilcem, několik divadelních představení, videomappingové projekce i pestrý multižánrový hudební program. Tentokrát půjde o festival třídenní – potrvá od pátka 19. do neděle 21. srpna.

Mezi účinkujícími se objeví Geisslers Hoffcomoedianten z pražské VILY Štvanice, dojde na představení pohybového divadla i contemporary dance nebo na podivuhodný česko-islandský projekt Václava Havelky z Please The Trees fyield, mísící elektronickou hudbu se zvuky přírody - a objeví se i slavný slon Jumbo.

U toho ovšem Artu Kus nezůstává: nestaví diváky do role pasivních přihlížejících, ale tradičně nabídne návštěvníkům i možnost si řadu tvůrčích a řemeslných činností vyzkoušet: od tvorby animovaných filmů přes keramiku a linoryty až po výrobu barefootové obuvi. Letos dokonce přibude i hudební workshop nebo možnost vyzkoušet si na vlastní pěst foukání skla.

315-402a61863e1f476ea080b65e95d96fbb.jpg

Z hudebního programu letos zaujme především raper Hugo Toxxx, známá pražská elektronická kapela Skyline, klezmerové uskupení Trombenik nebo americký raper a raggamuffin Jamalski. Kromě nich vystoupí řada méně profláklých, ale bezesporu zajímavých a osvěžujících projektů, jež sklízí u odborné i laické veřejnosti v poslední době samou chválu: improvizující jazz/funky/blues minus123minut známého multiinstrumentalisty Zdeňka Bíny, elektropopové trio Koňe a Prase, alter ego Samira Hausera Bruno Ferrari, netradič-ní elektrojazzová fúze X_jazz, kytarová new wave Noisetrap nebo exčlen Blue Effect a Walk Choc Ice Honza Křížek. To je solidní (a na tuzemské poměry i dost odvážný) výběr z aktuální české alterna-tivní scény, který návštěvníci pražských a brněnských klubů dobře znají, na venkovním festivalu jej pospolu ale můžete slyšet jen málokdy.

Významnou předností Artu Kusu je i místo, kde se odehrává: Krásný přírodní areál s amfiteátrem, v němž se střídají slunná místa i stín stromů. V noci pak navíc park ožívá dechberoucími světelnými projekcemi, čímž se mění doslova v pohádkový les – kdo neviděl, neuvěří. Celý areál ještě donedávna chátral a oživili jej právě až tvůrci nového festivalu, kteří do místa znovu vrátili společenský i kulturní frmol a obnovili rovněž zašlou tradici promítání letního kina. Místo nedaleko hor je pro podobný „malý“ a alternativní festival jako stvořené, ideální pro všechny, kdo mají rádi klidnější prostředí i pro rodiny s dětmi – pro děti se zde kromě všemožných tvůrčích a sportovních aktivit ostatně nachází i malá lesní školka, kde je mohou rodiče bez obav na chvíli zanechat, chtějí-li se věnovat programu pro zletilé. (Vstup mají děti do 13 let zdarma – stejně tak pro seniory nad 70 a držitele průkazů ZTP.)

Trutnov, malebné město pod Krkonošemi, lze právem nazvat městem festivalů. Areál zvaný Bojiště leží v těsné blízkosti hlavní příjezdové komunikace ve směru od Hradce Králové, v místech dávno proběhlé bitvy.

 

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

47. veletrh starožitností Antique

Na Novoměstské radnici se od čtvrtka 24. do neděle 27. listopadu bude konat tradiční veletrh Antique. Více než pět desítek starožitníků na něm již po 47. představí to nejzajímavější ze své nabídky: od oblíbených šperků a bižuterie, přes sklo, porcelán a keramiku až po starožitný nábytek, textil, historické zbraně a staré bankovky a mince. Antique je tradičně největší a nejreprezentativnější přehlídkou starožitností v ČR.

Jaroslav Slánský: Je to radost i velká zodpovědnost

Zkoušení nové inscenace Jak jsem potkal ďábla o životě a díle Oty Pavla je v plném proudu. Hra vznikla přímo na objednávku Městského divadla Kladno a její autoři dramatik a dramaturg Jiří Janků a režisér Petr Svojtka ji napsali na míru souboru kladenské činohry. Roli Oty Pavla svěřili uměleckému šéfovi Jaroslavovi Slánskému.
Reklama
reklama

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!

Obytňákem po jižní Moravě

Cestování už není, co bývalo. Naštěstí! Pořád je co objevovat, pořád se objevují nové trendy jako glamping. My jsme ověřili, jaký potenciál má cestování karavanem. Uvažovali jsme takto: cestovatel nemusí řešit plné hotely, postel si veze s sebou. Zažije víc, protože jede od místa k místu podle chuti. A jak je na cestování na čtyřech kolech připravená jižní Morava, jaké má zázemí?

Tiësto se vrátí do Prahy po 4 letech

Tiësto se vrátí do Prahy po 4 letech a to v úterý 27. září 2022 na Magnetic Festival 2022. Nenechte si ujít tuto jedinečnou akci, kde Vám zahraje legenda taneční scény.