Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
2. října 2023, svátek má Olivie a Oliver
HOSTIVAR SLAVÍ 10 ROKŮ ROCKEM

HOSTIVAR SLAVÍ 10 ROKŮ ROCKEM

Pivovar Hostivar letos slaví desáté narozeniny a při té příležitosti chystá pořádný mejdan - festival rockové hudby Hostivar Fest. S ředitelem pivovaru Milanem Wimmerem jsme si popovídali o této výjimečné akci i o začátcích nyní již takřka kultovní značky.

Jak vlastně vznikl nápad založit pivovar?

Se sousedy a přáteli z Hostivaře jsme se už na podzim 2011 bavili o tom, že nám tu chybí nějaké příjemné místo, kde bychom se mohli potkávat, posedět, ideálně si k tomu dát dobré pivo. A protože jsme rychle pochopili, že to za nás nikdo neudělá, rozhodli jsme se postavit si hospodu, resp. pivovar s restaurací. V únoru 2013 jsme už vařili první várku našeho piva a pro velký úspěch jsme si to v roce 2017 všechno zopakovali při otevření Hostivaru H2, který stojí jen o kilometr dál.

Dnes má Hostivar své pevné místo na pivní mapě. Bylo těžké nadchnout pivaře pro novou značku?

Základem je samozřejmě poctivé řemeslo. To hlavně díky našemu vrchnímu sládkovi Františku Poláčkovi docela umíme. Všechna piva z Hostivaru jsou nefiltrovaná a nepasterovaná, vařená ze zajímavých kombinací těch nejlepších chmelů a sladů. Na čepu máme vždy širokou škálu klasických ležáků i svrchně kvašených piv a také sezónní speciály. Vaříme i vlastní nealko pivo. Stálou nabídku prodáváme také v PET lahvích s unikátním designem od Jana Čapka. O kvalitě svědčí i to, že pravidelně vozíme medaile z mezinárodních soutěží, jako je třeba Světová pivní pečeť, a to nejen mezi minipivovary. V loňském roce takhle zabodovala naše světlá spodně kvašená třináctka.

Oslava 10 let je plánována na poslední prázdninový víkend. Co se vlastně bude dít?

Po zkušenostech s pořádáním koncertů, pivních běhů či dětských dnů nebo promítáním filmů jsme se rozhodli užít si to všechno v jeden den. Premiérový ročník Hostivar Festu bude stát hlavně na koncertech legendárních rockových kapel. Na pódiu se postupně objeví Hudba Praha Band, Vltava, Garage & Tony Ducháček, Už jsme doma, Vítkovo Kvarteto nebo Mňága a Žďorp. Hlavní program se bude konat v areálu Galerie Golf Hostivař. Tohle hřiště leží přesně “na půl cesty” mezi oběma našimi pivovary a jeho dispozice vytvoří akci unikátní kulisu.

hostivarfest-bannery-instagram-fb-960x960px-univerzal-parta.png

Na co se ještě můžeme 2. září těšit?

Chystáme také nadupaný doprovodný program pro děti i dospělé. Připravujeme soutěže a zábavné hry o zajímavé ceny. Samozřejmě nebudou chybět speciality z naší kuchyně jako vepřová žebra v BBQ omáčce, hovězí burger s čedarem a karamelizovanou cibulkou nebo kuřecí wrap se zeleninou. Z naší pekárny stojí za zmínku i plněné buchty, moravské koláče a frgály. Co se piva týče, tak kromě kompletní nabídky Hostivaru včetně výročního speciálu budeme prezentovat také výběr toho nejlepšího ze spřátelených pivovarů Spojovna, Trautenberk a Most. A nějaké to překvapení si necháme ještě v rukávu.

Co byste si přál, aby se Hostivaru splnilo do dalších deseti let?

Přáli bychom si, aby u nás všem hostům, kamarádům i sousedům chutnalo pivo i jídlo nebo pečivo a hotovky z našeho driveinu a rádi se k nám vraceli. A abychom z Hostivar Festu udělali pravidelnou součást pražského kulturního kalendáře. Každý den je důvod k oslavě, tak nač čekat dalších deset let?

Nové vydání

FACEBOOK

VYBRANÉ AKCE

14.10.2023 - 15.10.2023

Dýňobraní

25.9.2023 - 22.10.2023

Vydejte se do Bradavic

7.12.2023 20:00

Lucie

29.9.2023 - 5.10.2023

Den architektury 2023

ČTĚTE DÁLE

Na pražském Výstavišti proběhne CHILLI FEST a ASIA FOOD festival

Sobota 7. října bude na pražském Výstavišti ve znamení CHILLI FESTu. Akce s celodenním doprovodným programem bude mít významný vrchol: duel, v rámci nějž se budou pojídat nejpálivější chilli papričky světa. Zúčastní se ho mistr světa a držitel několika rekordů zapsaných v Guinnessově knize Mike Jack (Mike Jack Eats Heat) nebo aktuální evropský šampión z Itálie Giancarlo Gasparotto, který je známý jako Jack Pepper.

SUKHISHVILI - Gruzínský národní balet v ČESKÉ REPUBLICE!

Nový celovečerní program a jedinečná atmosféra zanechají nezapomenutelné dojmy!
Reklama
reklama

Lucie Bílá představuje svou Srdeční záležitost

Přípravy uvedení nového muzikálu Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé pomalu směřují ke svému konci. Na jevišti scény v pražské Karlově ulici v těchto dnech pod vedením režiséra Antonína Procházky a choreografky Ivany Hannichové probíhají poslední zkoušky a ladí se finální detaily před slavnostní premiérou. Ta se uskuteční již ve čtvrtek 28. září v Den české státnosti.

Městské divadlo Kladno: říjen plný hlouposti a setkání s ďáblem

Pro milovníky divadelních představení tu máme velkou pozvánku do Městského divadla Kladno. Začátkem října si nenechte Jak jsem potkal ďábla, nebo Eva tropí hlouposti.

Snímky o blízké budoucnosti, osobnostech architektury a designu i masterclass. Začíná mezinárodní festival Film a architektura.

Dvanáctý ročník festivalu Film a architektura s hlavním tématem Konstrukce bude ve dnech 29. 9. – 4. 10. 2023 k vidění jak v zavedených kinech, tak na netradičních lokacích v celkem 29 městech po celé České republice a na Slovensku. V rámci více než 80 promítání nabídne téměř 40 krátkých a celovečerních snímků z celého světa. Doprovodný program bude obohacen o přednášky, hudební performance a především debaty se zahraničními tvůrci i architekty.