Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
27. ledna 2022, svátek má Ingrid
Jaroslav Slánský: Do konce sezóny toho máme ještě hodně před sebou

Jaroslav Slánský: Do konce sezóny toho máme ještě hodně před sebou

Konec roku je vždycky hektické období plné nejrůznějších uzávěrek, stresů, ale také je to období Vánoc a setkávání s rodinou a přáteli. V Městském divadle Kladno proběhla 11. prosince poslední letošní premiéra a druhá půlka měsíce pak již patřila představením Českých Vánoc, které patří mezi divácky nejoblíbenější tituly. Na to, jak vypadal konec roku 2021 a co se chystá pro rok 2022, jsme se zeptali uměleckého šéfa Jaroslava Slánského.

Jak jste prožívali konec roku v divadle?

Prosinec je vždy hodně našlapaný. Odehráli jsme spoustu repríz, přestože jsem měl obavu, aby se divadla opět neuzavřela. Po dvou letech jsme opět obnovili inscenaci České Vánoce a mám velikou radost z poslední premiéry, kterou byla Anna Karenina v režii Jakuba Šmída. Je to nádherná podívaná a myslím, že herecké výkony mých kolegů si zaslouží pozornost našich diváků.  

Anna Karenina je třetí premiérou z letošní sezony. Na co se diváci mohou do června 2022?

Do konce sezony chystáme ještě tři premiéry. Na malé scéně nás již v únoru čeká komorní inscenace Smrt v růžovém o životě nesmrtelné šansoniérky Edith Piaf a v březnu na velké scéně polská komedie století Sexmise. Pamětníci si jistě vybavují legendární film, podle kterého vzniká divadelní hra pro naše divadlo. V červnu pak odpremiérujeme titul Návštěva staré dámy, kde se diváci mohou těšit na téměř celý umělecký soubor. Se sezónou se opět rozloučíme tradičními Malými kladenskými Dionýsiemi, které jsou u kladenského publika velmi populární.

Už víte, kdo ze souboru MDK se promění v Édith Piaf?

Ano, bude to skvělá Jana Zenáhlíková, pro kterou jsem tento titul chtěl zařadit do repertoáru. Pravidelní návštěvníci rovněž ví, jaká je Jana fantastická herečka a zpěvačka.

Na kdy je plánovaná premiéra?

Smrt v růžovém spatří světlo světa na malé scéně 25. a 26. února. Taky mohu prozradit, že se diváci mohou těšit nejen na Janu Zenáhlíkovou, ale také na Veroniku Svojtkovou, výborného hudebníka Tomáše Alferiho a na nově pojatý prostor ve výpravě Jozefa Huga Čačka, to vše v režii Věry Herajtové.

No jo, jenže únor je pořád trochu daleko…

Jistě, ale ani leden nebude bez zajímavých titulů. V pondělí 10. ledna se rozloučíme s inscenací Služky, poslední lednový den také se Ženou v černém, která se na Kladně s úspěchem hrála od roku 2017. Vstupenky na derniéru tak rychle zmizely, že jsme s radostí přidali ještě reprízu navíc. Čili neváhejte, poslední vstupenky jsou ještě na 20. leden k mání.  

Máte už připravené plány pro sezonu 2022/2023? Nebo je to stále ještě tajné?

Plány samozřejmě máme, v divadle to nejde jinak, v současné chvíli domlouváme termíny a spolupracovníky. Nový dramaturgický plán odtajníme v prvním čtvrtletí roku 2022. Už nyní můžu prozradit, že se opět chystá šest premiér a uvedeme také jeden hudební titul. V dubnu bychom chtěli opět spustit prodej předplatného na další sezonu.

Těšíme se na vás v hledišti Městského divadla Kladno!

 

FB: Městské Divadlo Kladno
IG: divadlokladno
www.divadlokladno.cz

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Režisérka Věra Herajtová: o připravované inscenaci Smrt v růžovém v Městském Divadlu Kladno

První premiérou Městského divadla Kladno v roce 2022 bude komorní hra Ľubomíra Feldeka Smrt v růžovém. V hlavní roli nejslavnější francouzské šansoniérky Édith Piaf se představí členka souboru Jana Zenáhlíková. Obsazení doplňují hostující Veronika Svojtková a Tomáš Alferi, ten zároveň vytvořil k inscenaci hudební nastudování. Autorem scény a kostýmů je výtvarník Jozef Hugo Čačko. Na připravovanou novinku jsme se zeptali režisérky Věry Herajtové.

Legendární hit od Buty se po 23 letech dočkal nového kabátu

Populární česká kapela Buty byla oslovena předělat jeden ze svých největších hitů. S myšlenkou vytvořit k dnes již legendárnímu hitu Nad stádem koní (1998) žánrovou předělávku přišla nová rapová formace, která dostala jméno Entita a členové Buty na tuto myšlenku kývli. Po 23 letech od vydání hitu tak vznikla úplně nová verze této písně.
Reklama
reklama

Tomáš Hanák: o úspěšném seriálu Osada

Nepřekvapí, že se seriál Osada stal záhy po svém uvedení hitem. Zkoumá s velkým nadhledem český fenomén chataření a autorsky za ním stojí Petr Kolečko, který u diváků zabodoval veleúspěšnou komediální mini-sérií MOST! Komediální veterán Tomáš Hanák se v Osadě zhostil vděčné role Tonyho Keyhosse, který žil dlouhá léta v Americe a vše, co je americké, bezmezně adoruje. Mluví se silným pří-zvukem, občas si plete státy, místo májky vztyčí na svém pozemku basketbalový koš. Zkrátka ideální postavička pro herce, který si rád hraje a umí si sám ze sebe udělat legraci.

Písničkář Jan Pokorný známý jako Pokáč: Psaní písní je práce jako každá jiná

Je absolventem ČVUT a několik let pracoval jako IT specialista. Čím dál více ho to ale táhlo k hudbě a dnes je z Jana Pokorného alias Pokáče (31) jeden z nejúspěšnějších hudebníků současnosti, kterého již 20. ledna 2022 čeká vlastní koncert v O2 aréně a jehož skladby a klipy plné vtipu a slovních hrátek mají miliony přehrání. A štěstí se ho drží také v osobním životě. V únoru přivítal na svět syna Teodora a před pár dny se pak oženil se svou snoubenkou a bývalou českou vícebojařskou Eliškou Klučinovou (33).

Josef Sudek – Jakub Špaňhel: Zažít zjevení

Legendární soubor fotografií Josefa Sudka z rozestavěného chrámu sv. Víta v kontrastu maleb současného výtvarníka Jakuba Špaňhela rozehraje fantastickou hru světla a stínu v Západočeské galerii v Plzni. Výstava JOSEF SUDEK – JAKUB ŠPAŇHEL. Zažít zjevení propojuje umělecká díla, která vznikala v různém čase a v jiných médiích, se stejnou fascinací a emocí. Katedrála sv. Víta se stala pro oba umělce dlouhodobou inspirací a tématem, ke kterému se často vraceli. Společnou linkou v jejich tvorbě je snaha o zachycení prožitku skutečnosti v chrámu, jenž je nejen symbolem české národní identity.