Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
10. srpna 2022, svátek má Vavřinec
Jaroslav Slánský: Do konce sezóny toho máme ještě hodně před sebou

Jaroslav Slánský: Do konce sezóny toho máme ještě hodně před sebou

Konec roku je vždycky hektické období plné nejrůznějších uzávěrek, stresů, ale také je to období Vánoc a setkávání s rodinou a přáteli. V Městském divadle Kladno proběhla 11. prosince poslední letošní premiéra a druhá půlka měsíce pak již patřila představením Českých Vánoc, které patří mezi divácky nejoblíbenější tituly. Na to, jak vypadal konec roku 2021 a co se chystá pro rok 2022, jsme se zeptali uměleckého šéfa Jaroslava Slánského.

Jak jste prožívali konec roku v divadle?

Prosinec je vždy hodně našlapaný. Odehráli jsme spoustu repríz, přestože jsem měl obavu, aby se divadla opět neuzavřela. Po dvou letech jsme opět obnovili inscenaci České Vánoce a mám velikou radost z poslední premiéry, kterou byla Anna Karenina v režii Jakuba Šmída. Je to nádherná podívaná a myslím, že herecké výkony mých kolegů si zaslouží pozornost našich diváků.  

Anna Karenina je třetí premiérou z letošní sezony. Na co se diváci mohou do června 2022?

Do konce sezony chystáme ještě tři premiéry. Na malé scéně nás již v únoru čeká komorní inscenace Smrt v růžovém o životě nesmrtelné šansoniérky Edith Piaf a v březnu na velké scéně polská komedie století Sexmise. Pamětníci si jistě vybavují legendární film, podle kterého vzniká divadelní hra pro naše divadlo. V červnu pak odpremiérujeme titul Návštěva staré dámy, kde se diváci mohou těšit na téměř celý umělecký soubor. Se sezónou se opět rozloučíme tradičními Malými kladenskými Dionýsiemi, které jsou u kladenského publika velmi populární.

Už víte, kdo ze souboru MDK se promění v Édith Piaf?

Ano, bude to skvělá Jana Zenáhlíková, pro kterou jsem tento titul chtěl zařadit do repertoáru. Pravidelní návštěvníci rovněž ví, jaká je Jana fantastická herečka a zpěvačka.

Na kdy je plánovaná premiéra?

Smrt v růžovém spatří světlo světa na malé scéně 25. a 26. února. Taky mohu prozradit, že se diváci mohou těšit nejen na Janu Zenáhlíkovou, ale také na Veroniku Svojtkovou, výborného hudebníka Tomáše Alferiho a na nově pojatý prostor ve výpravě Jozefa Huga Čačka, to vše v režii Věry Herajtové.

No jo, jenže únor je pořád trochu daleko…

Jistě, ale ani leden nebude bez zajímavých titulů. V pondělí 10. ledna se rozloučíme s inscenací Služky, poslední lednový den také se Ženou v černém, která se na Kladně s úspěchem hrála od roku 2017. Vstupenky na derniéru tak rychle zmizely, že jsme s radostí přidali ještě reprízu navíc. Čili neváhejte, poslední vstupenky jsou ještě na 20. leden k mání.  

Máte už připravené plány pro sezonu 2022/2023? Nebo je to stále ještě tajné?

Plány samozřejmě máme, v divadle to nejde jinak, v současné chvíli domlouváme termíny a spolupracovníky. Nový dramaturgický plán odtajníme v prvním čtvrtletí roku 2022. Už nyní můžu prozradit, že se opět chystá šest premiér a uvedeme také jeden hudební titul. V dubnu bychom chtěli opět spustit prodej předplatného na další sezonu.

Těšíme se na vás v hledišti Městského divadla Kladno!

 

FB: Městské Divadlo Kladno
IG: divadlokladno
www.divadlokladno.cz

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Záhorie - rozmanitá zem

Záhorie (česky Záhoří) je region na jihozápadě Slovenska, nacházející se v oblasti Záhorské nížiny. Název Záhoří vznikl v 17. století. Záhoří rozděleno na Horní Záhoří, Střední Záhoří a Dolní Záhoří. Díky výhodné geografické poloze a příznivým klimatickým podmínkám Záhoří patří k nejstarší osídleným územím na Slovensku.

Prožijte české pivo – nositele tradice, historie a kultury

Je pevná a osvědčená, sahá daleko do historie, utváří naši kulturu a spojuje lidi – taková je tradice pivovarnictví u nás. Češi dali vzniknout celé kategorii piva – českého ležáku, a na to můžeme být právem pyšní. Na dlouhou tradici a zkušenosti navazují i nově vznikající pivovary a minipivovary s novými koncepty a rozmanitými pivy, která baví.
Reklama
reklama

Degustace domácích vín s výhledem na viniční trať Krásná Hora

V čele rodinného vinařství vyrábějícího vína limitovaných šarží stojí Tomáš Bařina (46), který s rodinou obhospodařuje 3,5 hektarů vlastních vinic v katastru obcí Starý Poddvorov a Čejkovice. „Otec mě už od mala zapojoval do výroby. První víno jsem si sám vyrobil v 16 letech, přičemž své vlastní vinohrady jsem začal obdělávat v roce 1998. Tehdy se jednalo ještě o koníček, v roce 2004 jsem se pak rozhodl věnovat vinařskému řemeslu naplno.“

7 DŮVODŮ, proč si udělat výlet do Bratislavy na vlastní nohy

Objevte kouzlo města na Dunaji, nadchněte se pro jeho historii, zažijte skvělou atmosféru a ochutnejte jeho různorodost. Dopřejte si 72 hodinový výlet plný zážitků v městě, kde je všechno na skok.

Vincent Navrátil: Herec, režisér, scenárista a producent

Hraje od třinácti let a je jediným potomkem Veroniky Žilkové, který jde v jejích šlépějích. K herectví si navíc přibral i scenáristiku, produkci a režii. Jeho prvotinou, kterou natočil se svými kamarády Ondřejem Kubinou a Alexejem Kolvou, byli Mužketýři, komediální dvoudílná minisérie o kamarádech, kteří se rozkmotří kvůli holce, a jejíž druhou sérii o šesti dílech začne televize Voyo vysílat začátkem srpna. Nyní ale můžeme Vincenta Navrátila vídat také v dalším jeho autorském počinu, skečové show První dobrá, v níž si splnil sen – režírovat svou mámu…