Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
2. října 2023, svátek má Olivie a Oliver
Longberry: pražírna kávy s tradicí

Longberry: pražírna kávy s tradicí

Firma Longberry byla jako rodinný podnik založena v roce 1991. Od samého začátku si vybrala těžší cestu českým trhem. Ta spočívala v tom, že pražírna vyráběla pouze vysoce kvalitní výběrovou kávu (arabika). Zhruba před pěti lety převzal firmu syn Miloslav Lněníček, který pokračuje v rodinné tradici.

fx7-9720-2-1024x681.jpg

Momentálně LONGBERRY disponuje 5ks pražících strojů, které jsou k dispozici. Vybereme vždy kapacitu dle potřeby a též druhu kávy (Espresso, Filtr) každý pražící stroj je vhodný k danému způsobu přípravy vše se odvíjí od technologie a požadovaného profilování. Díky tomu dokážeme vytvářet nepřeberné množství kvalitních směsí a pomocí phidget (sondy pro reportování teplot v bubnu, též i na výstupu spalin ze strojů) jsme schopni dodržet přesnost stupně pražení a také pražit výběrové kávy z celého světa. Chorvatský původ se odráží na stylu pražení, který podtrhuje všechny naše druhy kávy a je pro nás specifický. Lidově řečeno především vyrábíme kávu podle požadavků chuti zákazníka. V České republice jsme za 30 let tradice zjistili, že lidé mají zájem o výslednou chuť kávy.

pytle.jpg

V poslední době pražíme i speciální espresso směsi na kávu. Mezi nejprodávanější směsí je Gourmet. Složením 6 druhů arabik a speciálním způsobem pražení je docíleno jemné chuti espressa. Novinkou mezi směsmi je Toscania. Smyslná a komplexní espresso směs s lahodnou kyselinkou a vůní lesních plodů a karamelizovaných mandlí. V mléčných nápojích odhaluje velmi jemné tóny broskvového sirupu. Káva je spíše italského charakteru. Výborná v mléčných nápojích.

fx7-9722-2-1024x681.jpg

Plody kávovníků pro Vás pečlivě vybíráme a před nákupem vždy pečlivě zjištujeme původ kávy. Veškerá sklizeň, kterou pro Vás získáváme, pochází z nejvyhlášenějších plantáží světa. Vzhledem k naší dlouholeté tradici již víme co Vám chutná a co vybrat jako další varietu. Díky návštěvě našich dodavatelů kontrolujeme kvalitu jak vizuelně tak i formou degustace. Provádíme 2x týdně CUPPING, z důvodu kontroly výsledného produktu.

PRAŽÍRNA DISPONUJE 5 PRAŽÍCÍMI STROJI:

CBR101 (kapacita 250g, italské výroby)

LCM 1 (kapacita 1kg, vlastní výroby)

NORMA 5 (kapacita 5kg, chorvatské výroby)

SPICKA 18 (kapacita 18kg, český výrobce)

LCM 35 (kapacita 35kg, vlastní výroby)

 

Kávu má zákazník obvykle na stole 5 den, kdy se po pražení charakteristika chutí a vůní ustálí.

www.longberry.cz

ČTĚTE DÁLE

Na pražském Výstavišti proběhne CHILLI FEST a ASIA FOOD festival

Sobota 7. října bude na pražském Výstavišti ve znamení CHILLI FESTu. Akce s celodenním doprovodným programem bude mít významný vrchol: duel, v rámci nějž se budou pojídat nejpálivější chilli papričky světa. Zúčastní se ho mistr světa a držitel několika rekordů zapsaných v Guinnessově knize Mike Jack (Mike Jack Eats Heat) nebo aktuální evropský šampión z Itálie Giancarlo Gasparotto, který je známý jako Jack Pepper.

Co uvařit z pokladů farmářských trhů?

Líné sobotní ráno se protáhlo do oběda a vy si domů nesete náruč skvělé zeleniny, masa a křupavého pečiva. Dostali jste se totiž na farmářské trhy a z nich nikdo neodchází s prázdnou. Ale nebojte, s našimi tipy na rychlé recepty si pochutnáte a nic nepřijde nazmar.

Pro cestovatele a gurmány přichází na scénu Jedlíci na cestách!

Tomáš Šapovalov a Jarda Bouzek. Jeden cestovatel a gurmán, druhý cestovatel a fotograf. Kluci spojili své síly a vznikl jedinečný projekt JEDLÍCI NA CESTÁCH. Ten dává nahlédnout pod pokličku kultury, ale hlavně typické kuchyně různých zemí světa. Na sérii videí nyní navazují vydáním knihy, na kterou se můžete těšit již v říjnu. Humorné pojetí od sympatických Jedlíků a recepty upravené pro domácí kuchaře si doslova zamilujete.

Objevte chutě Regiónu Bratislava

Pokud jste gurmán nebo prostě jen milovník dobré kuchyně, Bratislavský kraj pro vás připravil několik skvostů, které stojí za návštěvu. Gastronomie tohoto regionu je stejně rozmanitá jako dědictví mnoha kultur a národů, které zde žily. Díky tomu můžete ochutnat speciality Slováků, Maďarů, Němců, Židů, Čechů, ale i Chorvatů a Bulharů. Od tradiční slovenské kuchyně až po moderní inovace. Přinášíme vám tipy na restaurace, které si zaslouží vaši pozornost a které prostě musí být na vašem wish listu.

Invitaly: italská restaurace, za kterou se otočí i Franz Kafka

Pizzerie a restaurace Invitaly se nachází v samotném srdci Prahy, pár kroků od stanice metra Národní třída. Pokud si chcete užít skvělé italské jídlo, zde nešlápnete vedle. Zeptali jsme se provozního restaurace Ondřeje Macháčka, jak bylo složité se v gastrem přeplněné Praze prosadit a v čem spočívá tajemství úspěchu Invitaly.

Kde uspořádat ty nejlepší firemní akce, večírky a eventy?

Znovu přišel onen magický moment roku, kdy na chvíli odhodíme pracovní masku a pokusíme se nebýt jen kolegy, ale i parťáky. Vánoční firemní večírky jsou za rohem a to by bylo, abychom vám nepřinesli pár tipů na místa, kde to můžete opravdu rozjet.