Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
Lucie Bílá představuje svou Srdeční záležitost

Lucie Bílá představuje svou Srdeční záležitost

Přípravy uvedení nového muzikálu Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé pomalu směřují ke svému konci. Na jevišti scény v pražské Karlově ulici v těchto dnech pod vedením režiséra Antonína Procházky a choreografky Ivany Hannichové probíhají poslední zkoušky a ladí se finální detaily před slavnostní premiérou. Ta se uskuteční již ve čtvrtek 28. září v Den české státnosti.

srdecni-zalezitost-vizual-sirka_2.png

Srdeční záležitost je v pořadí již třetím muzikálovým počinem v produkci zlaté slavice Lucie Bílé. Na scéně jejího divadla nový muzikál doplní předchozí úspěšné hudební tituly Láska je láska a Maminy. „Srdeční záležitost je třetí hudební inscenací, kterou v mém Divadle Lucie Bílé produkuji, a opět vím, že jsem nemohla vybrat lépe. Muzikál v sobě nese krásný, veselý i dojemný příběh, který není nijak komplikovaný a může se klidně stát komukoli z nás. Máme za sebou skvělé zkoušení s báječným tvůrčím týmem i hereckými kolegy a já si troufám říct, že už teď se nám všem Srdeční záležitost opravdu vryla pod kůži. Mám také velkou radost, že se nám dva roky od otevření nového Divadla Lucie Bílé postupně podařilo vytvořit stálý a pestrý repertoár, který oslovuje širší veřejnost. Do mého divadla nachází cestu stále více a více nových diváků a já jim za to velmi děkuji,“ říká majitelka divadla a producentka muzikálu Lucie Bílá, která v Srdeční záležitost zároveň ztvární hlavní hrdinku.

dsc00651.jpg

Muzikál vypráví příběh Annie – ženy v domácnosti, která v jeden den oslaví padesáté narozeniny i třicáté výročí svatby. Do svého muže Steva se zamilovala na první pohled a oba se milují i o třicet let a dvě děti později. Jen zapomněli, jak to tomu druhému říci. V muzikálu, který se s obrovským nadhledem a humorem se zamýšlí nad odvěkou hádankou zvanou „sebepoznání;, zazní celkem šestnáct písní americké písničkářky Amandy McBroom, včetně jejího nejslavnějšího hitu oceněného mnoha Grammy „The Rose“. Hudební nahrávka těchto písní vznikla speciálně pro nastudování Divadla Lucie Bílé pod taktovkou skladatele a klavíristy Petra Maláska ve studiu Parta.

foto-mia-krizkova-2-1.jpg

Českou premiéru muzikálu Srdeční záležitost (v originále Heartbeats The Musical) uvede Divadlo Lucie Bílé v překladu Adama Nováka již 28. září 2023. Půjde zároveň o vůbec první uvedení tohoto titulu na evropském kontinentu. Veškeré informace o muzikálu Srdeční záležitost, včetně termínů a předprodeje vstupenek, naleznete na Srdeční záležitost 

www.divadloluciebile.cz

 

ČTĚTE DÁLE

Koncert Genius Santini a andělé 9. prosince v kapli sv. Anny v Panenských Břežanech

Kaplí sv. Anny v Panenských Břežanech bude v sobotu 9. prosince od 18.30 znít barokní hudba italských skladatelek 17. století v podání špičkového barokního souboru Hof-Musici. Koncert Genius Santini a andělé je poctou geniálnímu architektovi Janu Blažeji Santinimu- Aichlovi, jehož mimořádný talent stvořil genia loci kaple sv. Anny a který zemřel před 300 lety (+ 7. 12. 1723).

Hledáte inspiraci na Vánoce? Tipy na vánoční dárky

Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady, dárečky si užívej! Taky Vám to tak uteklo? Právě proto přinášíme tipy na ty nejlepší firemní a vánoční dárky, aneb vánoční inspirace pro rok 2022. Tak hurá na nákupy, ať nemusíte stát dlouho fronty.
Reklama
reklama

Do Divadla Radka Brzobohatého připlují Trosečnice

…jde o život a nejbližší restauraci máš tisíc mil daleko…

Nové premiéry se diváci Městského divadla Kladno dočkají v prosinci

Třetí letošní premiéra zavede diváky Městského divadla Kladno do prostředí psychiatrické léčebny. Divadlo totiž uvede dnes již kultovní Přelet nad kukaččím hnízdem, jehož režie se ujal jeden z nejvýraznějších představitelů mladé generace Adam Skala. Slavnostní premiéra proběhne 9. prosince v hlavním sále MDK.

Knihkupectví Meander: Příběhy Pražanům z obou břehů Vltavy

Knihkupectví Meander jsou v Praze hned dvě – na levém i na pravém břehu Vltavy. První ve Vratislavově ulici pod Vyšehradem a druhé na Jánském vršku pod Pražským hradem. Obě dělí pět mostů a nespočet příběhů a legend, z nichž si mnohé našly cestu na stránky knížek Meandru. Stačí si jen vybrat a pustit se do objevování tajemství hlavního města…