Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
16. července 2024, svátek má Luboš
Multižánrový festival pro celou rodinu KUKOKLI už posedmé oživí chátrající kostel

Multižánrový festival pro celou rodinu KUKOKLI už posedmé oživí chátrající kostel

KULUTRA, KOSTEL, KLID, LOUKA, GENIUS LOCI – to je multižánrový festival KUKOKLI. Jeho sedmý ročník o víkendu od 19. do 21. července oživí chátrající barokní kostel v Horním Vítkově u Liberce. KUKOKLI není jen o živém umění, ale i výjimečné architektuře a idylické okolní přírodě. KUKOKLI je také o snaze zpřístupnit mimořádně inspirativní prostor společným zážitkům, zachránit zapomenutý kostel a podpořit jeho opravu.

festival-kukokli-foto-vojtech-krunt-17-nahled.jpg

Program KUKOKLI 2024 se odehraje na scéně v beduínském stanu, pod širým nebem na louce u kostela i přímo v kostele. Zahrají a zazpívají legendární Prago Union & live band, Circus Brothers, Toot Ensamble – devět vynikajících muzikantů a žhavá instrumentální taneční hudba v jejich podání, čtveřice mladých hudebníků Branko´s Bridge, Marcel Gidote´s Holy Crab, čtyřčlenná kapela z Hradce Králové SERGE X, originální dívčí hudební uskupení HihiHahaholky, začínající popový zpěvák, který si říká QUIM, a hudební hosté ze sousedního Německa.

kukokli-joga-nahled.jpg

Divadelní část zahájí taneční site specific performance Picturam. Holektiv, fungující od roku 2016 ve složení Karolína Křížková, Eva Stará, Andrea Vykysalá, přiveze pouliční představení Letkyně – poetickou sondu do světa letectví, kde výšiny, lety a pády působí také jako analogie světa novocirkusového umělce. Shrex, fraškoidně absurdní konverzační komedie se Simonou Lewandowskou, Radkem Lajfrem a dalšími herci, se dotkne generačních témat Gen Z. S akrobatickým vystoupením na závěsném laně se po roce na festival vrátí Alžběta Tichá.

Součástí doprovodného programu bude ukulele workshop, zkrášlovací stánek, přednáška o historii kostela a jóga.

festival-kukokli-foto-vojtech-krunt-15-nahled.jpg

Za projektem s názvem KUKOKLI stojí Johana Urbanová a Miriam Macnerová Vilímová, které kostel v Horním Vítkově zaujal hned při první návštěvě před sedmi lety. Johana s Miriam od první chvíle tušily, že kostel Navštívení Panny Marie je kouzelným místem a že by ho rády zpřístupnily lidem skrze festival. Postupem času zjistily, že samy dvě na organizaci festivalu nestačí, a tak přibraly další členy týmu, ochotné a schopné mladé lidi. Společným velkým snem je uspořádat festival na více místech najednou a upozornit tak na špatný stav chátrajících kostelů, které mají potenciál se opět stát místem pro společná setkávání.

kukokli-586-nahled.jpg

„Jsem šťasná, že se kostel podaří oživit již posedmé a že se k nám vrací čím dál více nadšených návštěvníků, což je samozřejmě velká motivace,” říká Johana Urbanová a Miriam Macnerová Vilímová dodává: „I přestože je organizace KUKOKLI někdy náročná, tak mě každý rok naplní radostí vidět všechny ty úsměvy na tvářích.”

Festival KUKOKLI 2024 děkuje za podporu městu Chrastava, obci Horní Vítkov, Česko-německému fondu budoucnosti, Art2Friends a restauraci Červený Jelen.
Více informací na www.kukokli.cz

ČTĚTE DÁLE

Kunovice se vrátí do zlatého věku letectví. Na přehlídce tam představí jedinečnou kolekci uniforem ČSA

Letecké muzeum v Kunovicích bude v sobotu 20. 7. večer patřit fanynkám a fanouškům módy, uniforem a Československých aerolinií. V rámci jedinečné přehlídky nazvané "ČSA se vrací do Kunovic!" tam modelky a modelové předvedou historii této letecké společnosti zhmotněnou v dobových stejnokrojích palubního personálu.

Heineken Balaton Sound 2024 nadchl návštěvníky hvězdným programem i novým uspořádáním areálu

Uplynulý víkend se na břehu jezera Balaton v maďarském Zamárdi konal festival Heineken Balaton Sound. K sobotnímu večeru návštěvnost přesáhla celkově za čtyři dny 100 000 návštěvníků. Publikum zažilo vystoupení jmen jako James Hype, John Newman, Amelie Lens, Paul Kalkbrenner, Reinier Zonneveld, Purple Disco Machine a mnoha dalších. Plážový festival zakončil headliner Timmy Trumpet a jedinečná závěrečná show Q-dance.
Reklama
reklama

FARMAPARK Soběhrdy

Unikátní místo pro rodiny s dětmi, kde poznáte zvířata z farem celého světa a můžete strávit celý den v přírodě. Originální koncept zábavy a přímý kontakt se zvířaty dělá z Farmaparku Soběhrdy skvělé místo pro volný čas rodin s dětmi.

Fenomenální závěr Beats for Love: I díky světové show Davida Guetty v Ostravě padaly rekordy!

Skončil 10. ročník největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě, Beats for Love. A závěrečná party byla hodná jubilejních narozenin. Kraloval ji zřejmě nejslavnější DJ světa David Guetta, který v Ostravě předvedl dechberoucí vystoupení. A pohled na davy fanoušků daly tušit, že kulaté výročí přineslo i divácký rekord.

Hvězdárna Štefánikova má opět „okno ke hvězdám“

V dubnu letošního roku byl konečně znovu nainstalován zpět do kopule Štefánikovy hvězdárny největší dalekohled. Tento jedinečný přístroj, který váží 5,5 tuny, prošel v uplynulých dvou letech v německé Jeně kompletní renovací. Nejen o jeho renovaci jsme si povídali s vedoucím Štefánikovy hvězdárny Tomášem Proseckým a ředitelem Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy Jakubem Rozehnalem.