Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
16. července 2024, svátek má Luboš
Objevujte túry v Dolním Rakousku:  V rytmu pěší turistiky

Objevujte túry v Dolním Rakousku: V rytmu pěší turistiky

Od padajících vodopádů a šumících potoků, které se vinou výraznými soutěskami, až po idylická horská jezera a říční krajiny: sílu vody lze cítit na turistických stezkách Dolního Rakouska. Ale nejen při pěší turistice můžeme čerpat z tohoto cenného zdroje. Kde energie vody proudí obzvlášť silně, ukazují objevitelské výpravy v Dolním Rakousku.

sw-lunzersee-dji-0203.jpgWaldviertel Tourismus, sommertage.com

V jižní části regionu Waldviertel leží síla přímo na cestě. Stačí ji jen posbírat. Kdo se ponoří do lesa Weinsberger Wald, narazí na mystickou energii – u kamenů, které již druidové využívali pro své rituály, a na jednom zcela výjimečném místě: soutěsce Ysperklamm s divokou a zároveň jemnou vodou. Její sílu využívá hostinská palírna Krenn spolu s plody a bylinami, které rostou podél cest, především ve svých mezinárodně oceňovaných ušlechtilých destilátech. „Je to zde velmi specifické, voda je železitá a měkká,“ říká mladý hostinský Lukas Krenn. „To je jeden z klíčových faktorů úspěchu našich destilátů, jejichž základním prvkem je voda.“

lm-la-fnl-19.jpgWaldviertel Tourismus, sommertage.com

Náš tip na výlet: Certifikovaná Druidova stezka vede skrz bouřící soutěsku Ysperklamm k tajemným silovým místům. Na vrcholu u kříže Kaltenbergkreuz se naskýtá spektakulární výhled na jižní Waldviertel. Kdo chce hluboko proniknout do historie soutěsky, měl by se vydat na cestu s průvodci přírody.

https://www.dolni-rakousko.info/objevujte-tury-waldviertel

gd-trailrunning-oetschergraeben.jpgWaldviertel Tourismus, sommertage.com

Na západě se tyčí tiché vrcholy. Mezi nimi se nachází Lunzer See, jediné přírodní jezero Dolního Rakouska. Na jihovýchodě je údolí protkané působivými soutěskami. V přírodním parku Ötscher-Tormäuer je cítit přítomnost vodního živlu; soutěsky Ötschers jsou místy s mimořádnou energií. Drsné skalní stěny a impozantní vodopády čekají na své objevení.

Nejvyšší v zemi je vodopád Trefflingfall, který padá více než 120 metrů do ledové řeky Erlauf. Na úpatí hory Gemeindealpe, jejíž náročný výstup je odměněn nádherným panoramatem, se nachází tyrkysové jezero Erlaufsee. Perfektní místo, kde se po túře ponořit do vody nebo relaxovat na projížďce lodí.

trefflingfall-c-weinfranz-2.JPGWaldviertel Tourismus, sommertage.com

Náš tip na výlet: Jako kdysi dřevorubci můžete prozkoumat soutěsky Ötschers na různě náročných stezkách, mostech a lávkách s výchozím bodem u základny Ötscher-Basis Wienerbruck. Co byste však měli na cestě opomenout, zjistíte během vedené procházky po jedovatých rostlinách přírodním parkem Ötscher-Tormäuer.

https://www.dolni-rakousko.info/objevujte-hory-mostviertel

 

 

ČTĚTE DÁLE

Kunovice se vrátí do zlatého věku letectví. Na přehlídce tam představí jedinečnou kolekci uniforem ČSA

Letecké muzeum v Kunovicích bude v sobotu 20. 7. večer patřit fanynkám a fanouškům módy, uniforem a Československých aerolinií. V rámci jedinečné přehlídky nazvané "ČSA se vrací do Kunovic!" tam modelky a modelové předvedou historii této letecké společnosti zhmotněnou v dobových stejnokrojích palubního personálu.

Hvězdárna Štefánikova má opět „okno ke hvězdám“

V dubnu letošního roku byl konečně znovu nainstalován zpět do kopule Štefánikovy hvězdárny největší dalekohled. Tento jedinečný přístroj, který váží 5,5 tuny, prošel v uplynulých dvou letech v německé Jeně kompletní renovací. Nejen o jeho renovaci jsme si povídali s vedoucím Štefánikovy hvězdárny Tomášem Proseckým a ředitelem Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy Jakubem Rozehnalem.

BRAZILSKÉ LÉTO plné zábavy v Aquapalace Praha

Zažijte dotek Jižní Ameriky – navštivte Aquapalace Praha a užijte si celé léto plné zábavy a křišťálové vody. Až do konce srpna se můžete nechat doslova unášet na vlnách Brazílie. Kdo letos v létě přijde do aquaparku v Čestlicích, zažije plno vodních radovánek, může vyzkoušet školu samby a dalších exotických tanců, ochutná brazilské gastro speciality a míchané drinky, které si lze vychutnat přímo ve vodě, ale také prožije střípky z brazilské kultury.

POZNEJTE SLOVENSKO JINAK

Proč vyrazit na dovolenou k sousedům? Za prvé se všude dorozumíte a za druhé mají přírodu, kterou jim i naše české hory mohou závidět. Tentokrát se v tipech zaměříme na to, jak pozorovat krásy Slovenska z vodní hladiny a červené lokálky.

ČAS TRÁVENÝ S RODINOU V KRUŠNÝCH HORÁCH

Čas strávený s rodinou V Krušných horách to znamená: čas na snění. Čas na společné objevy. Čas na aktivní dobrodružství. Čas na odpočinek. A především: Jedinečná příroda a četné způsoby trávení volného času jsou zárukou vzrušení a působivých zážitků, ať už je počasí jakékoliv

Zábavné putování po Sokolovsku

Sokolovsko si možná většina z vás spojí s těžbou hnědého uhlí. Při bližším poznání však zjistíte že srdce západočeských lázní skrývá celou řadu zajímavých památek, krásnou okolní přírodu a spoustu dalších přírodních i kulturních lákadel.