Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
8. února 2023, svátek má Milada
PlayStation VR2

PlayStation VR2

Hraní ve virtuální realitě zažívá obrovský generační skok vpřed a ty se tak můžeš vydat do světů, které jsou na pohled i na poslech k nerozeznání od toho skutečného. Čeká vás ještě intenzivnější zážitek díky revoluční technologii PlayStation VR2 Sense s intuitivním ovládáním a grafice HDR v rozlišení 4K v nové generaci žánr definujících her.

Druhé VR toho nenabízí málo. Zde si shrneme ty nejzajímavější novinky, které stojí za to vypíchnout.

DISPLEJ 4K HDR

Na živoucím superostrém obrazu s vysokým dynamickým rozsahem v rozlišení 4K4, se kterým ve virtuální realitě nepřehlédneme jediný detail, budete doslova valit oči. Oproti původní soupravě nabízí VR2 více než čtyřnásobné rozlišení a k tomu obnovovací frekvenci až 120 snímků za sekundu.

SLEDOVÁNÍ OČÍ

Při interakci s herním světem a ostatními hráči kamery sledující oči rozpoznají, kdy se díváme, a sledují pohyby našich očí a emoce, které vyjadřují – což se může projevit v samotné hře. Cool!

PŘIPOJENÍ JEDINÝM KABELEM

Tentokrát žádné dlouhé nastavování. Nový set slibuje jednoduché připojení jediným kabelem k přednímu portu USB konzole PlayStation 5.

DETEKCE DOTYKU PRSTU

Díky detekci dotyku prstu se budeme moci pohybovat a interagovat s předměty a prostředím přirozeně a intuitivně. I když přímo nestiskneme tlačítko, detekce dotyku prstu pozná, jakou polohu má naše ruka, aby ovladač PlayStation VR2 Sense dokázal přesně replikovat její pohyby a my se mohli v herním světě pro něco natáhnout nebo se něčeho dotknout. Takže si konečně budeme připadat jako v těch filmových scifičkách z devadesátek.

TO DOBRÉ Z PĚTKY

Navíc nebudou novým ovladačům chybět technologické vychytávky z PlaySation 5 ovladače jako haptická odezva a adaptivní spouště.

Prostě a dobře, nové VRko vzalo to dobré z předchozí generace, poučilo se a vše vylepšilo o technologické vychytávky generace současné. Teď jen musíme doufat, že nebudou chybět i dobré hry. Předchozí generace měla některé silné tituly, ale pokud to vezmeme z celkového pohledu, nabídka byla, pokud se bavíme o velkých hrách, spíše chabá. Tak snad se v Sony poučili i v tomhle.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Nejlepší valentýnské dárky

Slavíte Valentýn? Někdo říkal, že je to jen nějaký svátek z Ameriky, ale co kdyby přeci jen Vaše drahá polovička nějaký ten dárek očekávala? Přinášíme tipy na valentýnské dárky.

Divokej Bill oslaví čtvrtstoletí své existence

Vypadá to, že rok 2023 proběhne ve znamení Divokýho Billa. Oslavit 25 let na scéně se jeho členové rozhodli vydáním osmého studiového alba, venkovním koncertním turné, které bude čítat 25 zastávek napříč republikou a 19. 1. 2024 se vrátí do pražské O2 areny. Vstupenky se pro členy fanklubu začnou prodávat 5. prosince, oficiální prodej začne 7. prosince.
Reklama
reklama

Circus Varius na ledě

Ledovou plochu Sportovní haly FORTUNA v Praze ovládne již v únoru show Circus Varius na ledě. Diváci zažijí dynamické představení plné speciálních efektů, které na ledové ploše spojí všechny žánry současného cirkusového umění.

Švandovo divadlo na Smíchově

Velký bratr tě sleduje. Švandovo divadlo uvede inscenaci 1984, adaptaci slavného románu George Orwella.

BTC Prague: Největší bitcoin akce v Evropě

Čekají vás tři dny, 60 světových speakerů, 100 firem v expo části a hlavně nejdůležitější bitcoinová témata na jednom místě v PVA Expo Praha.