Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
16. července 2024, svátek má Luboš
POZNEJTE SLOVENSKO JINAK

POZNEJTE SLOVENSKO JINAK

Proč vyrazit na dovolenou k sousedům? Za prvé se všude dorozumíte a za druhé mají přírodu, kterou jim i naše české hory mohou závidět. Tentokrát se v tipech zaměříme na to, jak pozorovat krásy Slovenska z vodní hladiny a červené lokálky.

maly-dunaj-2.jpg

Splavbus Dobrodruh (Dunajčík-Jarovce)

Pokud jste tělem i duší dobrodruh, vydejte se na nezapomenutelné dobrodružství po krásné Dunaji! Nalodění na Splavbus Dobrodruh je naproti Eurovei, odkud se vám naskytne krásný pohled na centrum Bratislavy ze zcela nové perspektivy.

Za několik minut budete proplouvat pod Přístavním mostem. První zastávka bude na oblázkové pláži vhodné ke koupání. Dále vás Dunaj zavede kolem hnízd břehule říční, vojenského bunkru až k rameni Zuzana, kde se nachází bobří hrad. Výlet je zakončen plavbou kolem hausbótů v Jaroveckém rameni. Tam pro vás přijede Splavbus a pohodlně vás odveze zpět do klubu. Odtud můžete pokračovat zpět do města nebo si užít nedělní odpoledne u vody. Splavbus Dobrodruh bude jezdit každou neděli od 7. července do 15. září 2024.

splavbus-3.jpg

Splavbus Rodina (Vojka-staré ramená Dunaja)

Tato plavba vám ukáže krásy starých ramen Dunaje! Autobus odjíždí v 9:00 od OC Nivy a odveze vás přímo do Vojky do kempu, kde na vás hned za malou přehradou čeká dobrodružství na ramenou Dunaje. Po krátké instruktáži se vydáte na vodu. Úsek Dunaje je plný překvapení - začnete na širokém úseku, abyste si osvojili pádlování, a po prvním kilometru se vydáte hledat dobře ukrytý vstup do kouzelného lužního lesa, který není na žádné mapě. Po návratu do hlavního ramene navštívíte slepé rameno Dunaje, které se někdy v dávných dobách napojilo na starý Dunaj. Po půlhodinové plavbě na raſtech vás čeká zasloužený odpočinek na břehu jezera Vojka, kde se v případě příznivého počasí můžete vykoupat. Po obeplutí dvou malebných ostrovů se podél svižného proudu vrátíte do kempu. SplavBus Rodina bude jezdit každou neděli od 30. června do 15. září 2024.

splavbus-4.jpg

Splavbus Pohoda (Vrakuňa-Zálesie) SplavBus Pohoda je snadný způsob, jak si odpočinout na konci letního pracovního týdne. 1,5-2,5 hodiny pádlování po Malém Dunaji vlastním tempem, procházka po promenádě a cesta zpět. Odjezd vždy v pátek v 16:00 z autobusového nádraží Nivy, nástup v 16:30 ve Vrakuni, výstup v Zálesí. V loděnici se můžete občerstvit a posedět a po krátké procházce po oblíbeném korzu nad řekou se vydáte na autobusovou zastávku, kde vás v 19:30 vyzvedne SplavBus a odveze buď do Vrakuně, nebo na nádraží Nivy, kam dorazíte ve 20:00 hodin. SplavBus Pohoda bude jezdit každý pátek od 28. června do 13. září 2024.

357451911-1007836177229869-526275624782230198-n.jpg

Račanská lokálka

Na závěr vás zveme do Rače, hlavního města vína, abyste lépe poznali genius loci bratislavského malokarpatského podhůří. Na atraktivním výletě po Račanské vinařské stezce na vás čeká krásné prostředí, vynikající víno, lahodné jídlo a přátelští lidé. Na Račanskou lokálku můžete nastoupit každý pátek v 16:00 v Bratislavě pod mostem SNP nebo v 17:00 a 18:00 v Rači před Německým kulturním domem na ulici Baónka 3 a jezdit můžete až do 21:30 hodin.

50081001507-8038f85bba-o-scaled_1.jpg

Více info najdete na shop.bratislavaregion.travel

brat-1_2.jpg

 

ČTĚTE DÁLE

Kunovice se vrátí do zlatého věku letectví. Na přehlídce tam představí jedinečnou kolekci uniforem ČSA

Letecké muzeum v Kunovicích bude v sobotu 20. 7. večer patřit fanynkám a fanouškům módy, uniforem a Československých aerolinií. V rámci jedinečné přehlídky nazvané "ČSA se vrací do Kunovic!" tam modelky a modelové předvedou historii této letecké společnosti zhmotněnou v dobových stejnokrojích palubního personálu.

Heineken Balaton Sound 2024 nadchl návštěvníky hvězdným programem i novým uspořádáním areálu

Uplynulý víkend se na břehu jezera Balaton v maďarském Zamárdi konal festival Heineken Balaton Sound. K sobotnímu večeru návštěvnost přesáhla celkově za čtyři dny 100 000 návštěvníků. Publikum zažilo vystoupení jmen jako James Hype, John Newman, Amelie Lens, Paul Kalkbrenner, Reinier Zonneveld, Purple Disco Machine a mnoha dalších. Plážový festival zakončil headliner Timmy Trumpet a jedinečná závěrečná show Q-dance.

FARMAPARK Soběhrdy

Unikátní místo pro rodiny s dětmi, kde poznáte zvířata z farem celého světa a můžete strávit celý den v přírodě. Originální koncept zábavy a přímý kontakt se zvířaty dělá z Farmaparku Soběhrdy skvělé místo pro volný čas rodin s dětmi.

Fenomenální závěr Beats for Love: I díky světové show Davida Guetty v Ostravě padaly rekordy!

Skončil 10. ročník největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě, Beats for Love. A závěrečná party byla hodná jubilejních narozenin. Kraloval ji zřejmě nejslavnější DJ světa David Guetta, který v Ostravě předvedl dechberoucí vystoupení. A pohled na davy fanoušků daly tušit, že kulaté výročí přineslo i divácký rekord.

Hvězdárna Štefánikova má opět „okno ke hvězdám“

V dubnu letošního roku byl konečně znovu nainstalován zpět do kopule Štefánikovy hvězdárny největší dalekohled. Tento jedinečný přístroj, který váží 5,5 tuny, prošel v uplynulých dvou letech v německé Jeně kompletní renovací. Nejen o jeho renovaci jsme si povídali s vedoucím Štefánikovy hvězdárny Tomášem Proseckým a ředitelem Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy Jakubem Rozehnalem.

NeverMore 68 Na Výstavišti letos s podtitulem ženy v disentu

Již třetí ročník kulturně společenského festivalu NeverMore 68 se opět uskuteční na Výstavišti, a to v den výročí 56 let okupace tehdejšího Československa 21.8. od 15.00 do 22.00 hodin. Další ročník vzpomínek na události naší země, které by neměly být nikdy zapomenuty, připravilo Výstaviště Praha ve spolupráci s Ústavem nezávislé žurnalistiky, spolkem Díky, že můžem, Českým rozhlasem Radiožurnál a Post Bellum. Na akci nebude chybět Gulag.cz, týdeník Respekt, Muzeum na demarkační linii v Rokycanech nebo Političtí vězni.cz. Vedle samotné připomínky vpádu vojsk Varšavské smlouvy na naše území bude letos v hlavní roli téma žen v disentu a jejich příběhy a nově bude pro návštěvníky připravena i video stage s tematickými dokumenty a archivními záběry