Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. září 2022, svátek má Václav
Producent Artur Kaiser přiváží do ČR 6. ročník CIRKUS CIRKUS festivalu se špičkami světové akrobacie a unikátní podívanou

Producent Artur Kaiser přiváží do ČR 6. ročník CIRKUS CIRKUS festivalu se špičkami světové akrobacie a unikátní podívanou

Strhující čísla s famózní scéna v říjnu v O2 universum Chaplinův syn, ředitel pařížské Moulin Rouge, Kaiser, Přeučil i dětská herecká hvězda. Cirkusu Humberto Mang na jednom z největších cirkusových festivalů v Evropě!

Velkolepá show plná adrenalinu a strhujících výkonů umělců z celého světa – to je CIRKUS, CIRKUS Festival 2022, který se ve dnech 15. - 16. října uskuteční v pražské areně O2 universum. Jedná se již o 6. ročník legendárního největšího cirkusového projektu v Evropě „...se zvířaty trochu jinak…“ a s podtitulem ´Best of The World´. V porotě usednou osobnosti jako například syn Charlieho Chaplina nebo ředitel slavné pařížské Moulin Rouge. V O2 universum předvedou účinkující z celého světa symbolických 13 strhujících a velmi náročných čísel.

ccf2022-1920x1080.jpg

„Diváci i média se mohou těšit na soutěžící z celého světa, kromě ČR to budou akrobati z Itálie, Španělska, Německa, Norska, ale také z Ekvádoru nebo Brazílie. Artisté se utkají o zlaté, stříbrné a bronzové místo. Jde o mezinárodní, jeden z největších a nejprestižnějších festivalových cirkusů na světě. Diváci v O2 universum budou moci obdivovat také zvířata „jako živá“, která se do prostoru dostanou díky speciální hologramové projekci, která v ČR v této podobě doposud nebyla nikdy prezentována,“ prozradil prezident festivalu, producent a režisér Artur Kaiser.

Velmi atraktivní bude také porota složená z českých i světových osobností. Kromě herců Oldřicha Kaisera, Jana Přeučila, Petra Baťka, Báry Mottlové, dětské herecké hvězdy legendárního seriálu Cirkus Humberto Pavla Manga, přijedou také Eugéne Chaplin, syn herce Charlieho Chaplina, filmař, dokumentarista a nahrávací technik, jenž spolupracoval i s takovými hvězdami, jako byli Rolling Stones, David Bowie či Queen.  Je také pokračovatelem slavného rodu a ve Švýcarsku, kde žije, provozuje muzeum s odkazem na slavného otce.

„Přijede také můj velký přítel Thiéry Outrilla, programový ředitel legendárního pařížského kabaretu Moulin Rouge. Tito pánové se na Cirkus Cirkus Festival 2022 už teď velmi těší,“ podotkl Artur Kaiser.

thiery-outrilla-foto.jpg

Jak porotci, tak i diváci se v O2 universum mohou těšit i na famózní scénu, jejímž autorem je uznávaný a světově vyhledávaný stage designér Martin Hruška V areně bude po oba dny konání festivalu unikátní scéna, která bude z části zavěšená na elektromotorech. Chybět nebudou ani speciální velkoplošné projekce a efekty. Celá manéž bude vyvýšená, aby bylo dobře vidět z každého místa. Programem bude provázet moderátor a showman Petr Šiška.

ccf-scena-vizualizace-by-martin-hruska-14.jpg

„Do prodeje šly také exkluzivní vstupenky v blízkosti manéže. Jedná se o projekt pro celou rodinu a show, kterou ČR nikdy neviděla,“ upozornil prezident festivalu Artur Kaiser. Soutěžní festival cirkusového a artistického umění bude bez zvířat. Kromě jiného by v hale zvířata neměla patřičný komfort ani zázemí, na který jsou zvyklá. „To, co nabízí O2 arena pro diváky, nemůže nabídnout pro zvířata…“ dodal Kaiser.

cirkus-cirkus-festival-uplynule-rocniky-foto-cirkus-cirkus-festival-5-kopie.JPG

Úroveň a čísla, která program CIRKUS CIRKUS Festival 2022 nabídne, se řadí mezi standardy světových cirkusových festivalů. Při jednom ze strhujících čísel bude brazilský artista vystřelen z kanónu, což se v ČR také nikdy neobjevilo. Podobné číslo známe pouze z amerických adrenalinových a kuriózních show. „Zajímavé je, že my máme tak trochu ´nepřímo´ propojený Cirkus Cirkus festival s celovečerním filmem z cirkusového prostředí Cirkus Maximum. Právě všichni jmenovaní čeští herci, kteří zasednou v porotě festivalu, ve snímku, jež má premiéru 13. října, hrají. Film je po Šesti medvědech s Cibulkou a seriálu Cirkus Humberto prvním svého druhu po desítkách let s touto tématikou,“ dodal režisér a spoluautor Artur Kaiser.

cirkus-cirkus-festival-uplynule-rocniky-foto-cirkus-cirkus-festival-12.JPG

ZDROJ FOTO: Cirkus Cirkus festival

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

47. veletrh starožitností Antique

Na Novoměstské radnici se od čtvrtka 24. do neděle 27. listopadu bude konat tradiční veletrh Antique. Více než pět desítek starožitníků na něm již po 47. představí to nejzajímavější ze své nabídky: od oblíbených šperků a bižuterie, přes sklo, porcelán a keramiku až po starožitný nábytek, textil, historické zbraně a staré bankovky a mince. Antique je tradičně největší a nejreprezentativnější přehlídkou starožitností v ČR.

Za zábavou i adrenalinem do Pitlandu!

Přemýšlíte, kam během podzimu vyrazit za jedinečnými zážitky, užít si spoustu zábavy, získat novou zkušenost, a hlavně nemuset řešit nejisté počasí? Přinášíme vám skvělý tip! Objevili jsme pro vás jedinečný zážitek v pravém slova smyslu! Jedinečný zážitek je totiž přesně to, co nabízí pražský Pitland, speciální krytá hale na Zličíně, kde si užijete jízdu v jedné stopě bez ohledu na věk, zkušenosti, papíry na motorku, a především bez ohledu na počasí! Co byste řekli na trochu akční, lehce sportovní až adrenalinovou zábavu, která je určena opravdu pro každého, včetně dětí nad 150 cm?
Reklama
reklama

Jaroslav Slánský: Je to radost i velká zodpovědnost

Zkoušení nové inscenace Jak jsem potkal ďábla o životě a díle Oty Pavla je v plném proudu. Hra vznikla přímo na objednávku Městského divadla Kladno a její autoři dramatik a dramaturg Jiří Janků a režisér Petr Svojtka ji napsali na míru souboru kladenské činohry. Roli Oty Pavla svěřili uměleckému šéfovi Jaroslavovi Slánskému.

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!

Obytňákem po jižní Moravě

Cestování už není, co bývalo. Naštěstí! Pořád je co objevovat, pořád se objevují nové trendy jako glamping. My jsme ověřili, jaký potenciál má cestování karavanem. Uvažovali jsme takto: cestovatel nemusí řešit plné hotely, postel si veze s sebou. Zažije víc, protože jede od místa k místu podle chuti. A jak je na cestování na čtyřech kolech připravená jižní Morava, jaké má zázemí?