11. prosince 2025, svátek má Dana
Trabanty objely svět. Teď plují žáby!

Trabanty objely svět. Teď plují žáby!

Chcete se ocitnout tváří v tvář žluté žábě? Slet netradičních vozidel a motocyklů na exkluzivní předpremiéře na střeše Westfield Chodov v Praze, předpremiéra v Cinema City Chodov

Cestovatel Dan Přibáň se po šesti letech vrací do kin – tentokrát v obojživelném vozidle LuAZ 967 přezdívaném žlutá žába, které nejen jede, ale i plave! Spolu s ním vyráží na divokou cestu česko-slovenská parta bláznivých dobrodruhů včetně nezničitelného Marka Slobodníka na plovoucí motocyklové tříkolce. Cíl? 18 000 kilometrů z Prahy až do Ulánbátaru. 

Prostředky? Ojeté, nebezpečné a legrační stroje.

Výzvy? Nástrahy exotických zemí, bizarní režimy, mizející řeky, kvetoucí pouště i nekonečné pláně, kde nejsou cesty – jen směry. A Mongolsko – země modrého nebe. Nejméně osídlená země světa. Země, která láme srdce i plní sny. Ve finále, pod dunami pouště Gobi, dojatí chlapi zjišťují, že to fakt stálo za to a že zázraky se dějí. Ale někdy úplně jinak, než čekali.

I když se žlutý cirkus Dana Přibáně drží toho, v čem je nejlepší, tedy dokazování, že když se chce tak to jde, výprava do Mongolska se v mnohém liší. Nová auta, nová motorka, nová posádka, to jsou nové výzvy, nová dobrodružství.

V tomto filmu je toho nového opravdu hodně!

Deset let chystaný projekt posouvá český cestopisný dokument na další úroveň. Kamera, střih, ale i příběh, který už není jen o tom, jak dojet na naprosto nepravděpodobné místo naprosto nepravděpodobnými stroji. Vše se zamotává a vše spěje ke konci, jaký nikdo nečekal.

Film Žlutou žábou do země modrého nebe je velkolepou jízdou při hledání životní cesty.

Nedílnou součástí týmu žlutého cirkusu jsou jeho fanoušci, kteří po dlouhé pauze napjatě očekávají, jak dopadl přechod od trabantů na ještě podivnější stroje. A právě pro ně je připravena speciální předpremiéra spojená, už tradičně, se sletem netradičních aut a motocyklů.

A pokud splní jednu podmínku, mohou jít na film zadarmo!

Postačí přijet trabantem, maluchem, na jawě, či čezetě a tentokrát i GAZy, UAZy a LuAZy a veterány s rokem výroby do roku 1980. Kdo doma takový stroj nemá, může přijít i tak! Předpremiéra proběhne v několika sálech současně, takže je možné koupit si vstupenky v předprodeji, nebo na místě.

Vše se uskuteční na Velikonoční pondělí 21. dubna v Cinema City Chodov od 15:00, ale už od 13:00 mohou posádky vozidel využít vyhrazené střešní parkoviště hned u kina na střeše Westfield Chodov.

Předpremiéru ve všech sálech uvede posádka žlutého cirkusu osobně!

Přijďte se podívat na film, který vás vezme na neuvěřitelnou cestu a ukáže vám, jak vypadá svoboda na cestách, kde neexistují silnice, jen nekonečné stepi a modrá obloha.

Tohle není jen film. Tohle je cesta, která vás pohltí!

Podrobné informace o sletu včetně mapky parkování je možné najít ZDE.

Ve stejný okamžik proběhnou předpremiéry snímku v těchto dalších městech: Bruntál, České Budějovice, Český Krumlov, Hradec Králové, Děčín, Jihlava, Liberec, Mladá Boleslav, Olomouc, Opava, Plzeň, Šumperk a Uherské Hradiště.

Celovečerní dokument Žlutou žábou do země modrého nebe bude uveden do široké distribuce pod hlavičkou distribuční společnosti Aerofilms 24. dubna.

Film Žlutou žábou do země modrého nebe vznikl ve společnosti Endorfilm producenta Jiřího Konečného v koprodukci s Danem Přibáněm a Českou televizí (kreativní producentka Věra Krincvajová), snímek podpořil Státní fond audiovize.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Norimberk: Rami Malek a Russell Crowe v psychologickém souboji na pozadí procesu, který změnil dějiny spravedlnosti

Napínavé historické drama Norimberk (Nuremberg) přivádí na plátna jeden z nejzásadnějších procesů 20. století očima mladého amerického psychiatra, který se ocitne tváří v tvář nacistickým pohlavárům v čele s Hermannem Göringem. Hvězdně obsazený film s Russellem Crowem, Ramim Malekem a Michaelem Shannonemsleduje nejen boj za spravedlnost, ale i nebezpečně fascinující setkání s člověkem, který se snaží z dějin „vyargumentovat“ vlastní vinu. Film, který má ambici stát se jedním z nejdiskutovanějších snímků začátku příštího roku, uvedou česká kina 15. ledna 2026v distribuci společnosti Falcon.

ROK NA SVĚTĚ. MLÁDĚ GIBONA ZE ZOOPRAHA DOSTALO SYMBOLICKÉ JMÉNO BAYU

Pátek třináctého – pro skupinu gibonů stříbrných v Zoo Praha šťastný den. Loni v prosinci totiž zkušená samice Alang Alang přivedla na svět čtvrtého potomka. Živelná povaha samečka se propsala i do jeho jména Bayu, které mu nyní vybrali chovatelé. Indonésky znamená vítr.Zvědavý a hravý mladík vyniká svou nebojácností a trénuje pro gibony typickou brachiaci. První mládě tohoto ohroženého druhu se v pražské zoo narodilo před deseti lety, zároveň šlo o první přírůstek v Česku.

QUEENIE ohlásili letní turné 2026! Fanoušky opět čeká hudební léto plné energie a legendárních hitů

Je to už tradice, na kterou se fanoušci každoročně těší. Kapela QUEENIE, jedna z nejlepších tribute kapel na světě, dnes oznámila své letní turné 2026. Po úspěších z letošního roku se kapela vrátí na česká a moravská pódia s novým koncertním programem, který znovu oživí odkaz legendární skupiny Queen a Freddieho Mercuryho.

Zažijte ty nejzářivější vánoční prázdniny! Winter Wonderland má otevřeno.

Winter Wonderland – to je kouzelný světelný park, kde zaplatíte jen jednou a dopřejete si nekonečné množství zábavy! Hudba, smích, světelné efekty a barevné pohádkové dobrodružství. Hledáte tip na zábavu mezi vánočním cukrovím a pohádkami? Chcete se vydat na okouzlující vánoční procházku?Tak neváhejte a vydejte se snít! Máme otevřeno i během vánočních prázdnin. A pokud chcete své nejbližší potěšit opravdu vtipně a originálně, darujte jim vstupenky! Darovat zážitek je prostě in a kdo by nechtěl plusové body za nejskvělejší vánoční nápad. Navštivte www.wonderlandpraha.cz. Šanci máte do 11. ledna 2026

Světový balet v Praze! Hvězdy z Paříže, Berlína a New Yorku vystoupí na prvním mezinárodním baletním festivalu PRAGUE ON POINT

Do Prahy zamíří světová baletní špička. Nový mezinárodní festival PRAGUE ON POINT, který se uskuteční od června do října 2026, nabídne dva velkolepé gala večery v Hudebním divadle Karlín, pražskou premiéru inscenace Kafka: Proces, letní mistrovské kurzy ve Státní opeře i závěrečnou podzimní premiéru nové choreografie. Festival, jehož zakladatelem je mezinárodně uznávaný choreograf Jiří Bubeníček, právě zahájil prodej vstupenek.

Dramox uvádí v Londýně zcela vyprodaného Louskáčka z Anglického národního baletu

Vánočnější divadlo snad ani být nemůže! Louskáček v letošním provedení Anglického národního baletu je inscenací, která sklízí ovace napříč světovými médii. Je považována za nejkrásnější současnou verzi slavného baletu. Zatímco v českých divadlech už je Louskáček beznadějně vyprodaný, na Dramoxu jej diváci uvidí od 9. prosince a v zároveň jako čerstvou novinku z letošního roku.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.