Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
2. října 2023, svátek má Olivie a Oliver
Východní Morava – místo pro opravdovou dovolenou

Východní Morava – místo pro opravdovou dovolenou

Někdy stačí jeden pohled, který si vaše oči zapamatují. Jeden zážitek, který nezapomenete. Jeden okamžik, který se vám vryje pod kůži.

solan-vecer-209.jpg

Někdy stačí vědět, že právě teď jste na správném místě. A tady jste na tom nejlepším místě. Na místě, kde věří v přírodu, nezapomínají na tradice a mají srdce otevřená. Vítejte na Východní Moravě. Tady se budete cítit jako doma, a budete jen malý krok od toho, aby to i pro vás byla osobní záležitost.

dji-0402.jpgVelké Karlovice, Foto: archiv CCRVM

Ano, Východní Morava vám nabídne dokonalou dovolenou v kterémkoliv ročním období. I na podzim a v zimě tady najdete její nezaměnitelné kouzlo, které podtrhuje nádherná příroda, ale i četné pamětihodnosti, kulturní zážitky a skvělá gastronomie.

Zárukou dokonalé relaxace a odpočinku jsou i lázeňská místa a moderní rekreační resorty. K tomu přispívají autentické přírodní podmínky několika oblastí. Léčebné pobyty si nejvíce užijete v největších moravských lázních v Luhačovicích či v Ostrožské Nové Vsi. Wellness pobyty pak nabízí hlavně Valašsko, ale užít si je můžete prakticky kdekoliv v regionu. Pečovat o tělo a duši můžete ve speciálních pivních lázních nebo si dopřejte čokoládové i medové zábaly a masáže.

turistika-v-okoli-brda-chriby-foto-ales-jedounek-1.jpgTuristika v okolí Brda, Chřiby Foto: archiv CCRVM

Hledáte spíše klid v přírodě a aktivní odpočinek? Východní Morava má i to. Vychutnejte si ojedinělou kombinaci přírody a relaxace. Přijeďte na načerpat energii na Východní Moravu.

Na Valašsko

Dovolená na podzim? My říkáme ano! Za tou nejlepší relaxací a odpočinkem se vyplatí cestovat do Beskyd. Hned v několika horských resortech, ale i malých dřevěnicích, naleznete vše pro aktivní odpočinek a také bezkonkurenční nabídku luxusních wellness. K tomu přidejte čerstvý horský vzduch, hluboké lesy v kombinaci s uklidňující krásou přírodního prostředí a skvělé tradiční jídlo, které vás opravdu zahřeje a nasytí.

turistika-velke-karlovice-foto-resort-valachy.jpgTuristika Velké Karlovice, Valašsko, Foto: archiv CCRVM

Tady si užijete klidnou odpočinkovou dovolenou, ale i aktivní turistiku, pokud po ní zatoužíte. Jestliže nejsou lyže a běžky nic pro vás, užijte si Valašsko právě v začátku krásně barevného podzimu. Věřte nám, že ty dlouhé túry po hřebenech a výhledy do krajiny za to stojí.

V Luhačovicích

Anebo si rovnou dopřejte odpočinek v největších moravských lázních – v Luhačovicích. Ty se nacházejí v malebném údolí Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty a jsou tak obklopeny nádhernou nedotčenou přírodou.

luhacovice-kolonada-lidepodzim-foto-a-jedounek.jpgLuhačovice kolonáda, Foto: archiv CCRVM

Jejich malebnou atmosféru utváří především jedinečná architektura, kterou v letech 1902–1914 zásadně ovlivnil slovenský architekt Dušan Samo Jurkovič. Vzhled jeho budov tak definoval i celý urbanismus luhačovických lázní. Jejich největším bohatstvím jsou přírodní léčivé prameny, které jsou využívány více jak 300 let. Díky vysokému obsahu minerálních látek a vynikajícímu proplynění se řadí k neúčinnějším v Evropě. Na území Luhačovic vyvěrá celkem 16 minerálních pramenů. K nejznámějším místním léčivým pramenům patří Vincentka, Aloiska a Ottovka.

podzim-v-luhacovicich-foto-ales-jedounek-1.jpgPodzim v Luhačovicích Foto: archiv CCRVM

Na Kroměřížsku

Kroměřížsko je krajinou, která vás chytne za srdce. Je plná barokních zámků a zámečků, kostelíků, zahrad, parků, ale i menších pohoří či zvlněných úrodných polí. Žijí tady lidé, kterým není lhostejný osud osamělých sídel a statků, lidé, kteří ctí tradice a odkaz svých předků. Poznejte dávno zapomenuté příběhy a nasajte minulost v přítomném okamžiku. Třeba právě tady, v nádherné kopcovité krajině pohoří Chřiby zažijete příjemné chvíle v přírodě a nedotčených lesích. A pokud se vám přece jen zasteskne po městě a kultuře, blízko je Kroměříž. Moravské Atény s nádherným Arcibiskupským zámkem, Květnou a Podzámeckou zahradou, které jsou na seznamu památek UNESCO.

p1082980-2.jpgKvětná zahrada Kroměříž, Foto: archiv CCRVM

Na Slovácku

Ať už rádi trávíte volný čas v přírodě, nebo chcete poznávat památky, architekturu, historii nebo se jen tak procházet ulicemi města a všímat si jeho zajímavých zákoutí nebo si vychutnávat tradiční místní gastronomii, zavítejte do samého srdce Slovácka. Podzim si vyloženě říká o prodloužený víkend, a tady uniknete ruchu každodenních starostí. Co si třeba vychutnat mystickou krásu a ticho Bílých Karpat? Biosférická rezervace CHKO Bílé Karpaty, která je pod ochranou UNESCO, je místem pro milovníky autentického prostředí. Zažijete na vlastní kůži mystiku a drsnou krásu Moravských Kopanic, ale cítit se tu budete v hotelích i penzionech jako v bavlnce. Můžete si dopřát bylinné lázně, parní či pivní lázně nebo speciální zábaly a masáže nebo si prostě jen vychutnávat klid, který je tady hmatatelný na každém kroku.

relaxacni-terasa-spa-hotel-lanterna.jpgVelké Karlovice, Valašsko, Foto: archiv CCRVM

Tam, kam se budete chtít vracet

Vydejte se na romantické výlety podél řek a údolí, na výlety po horách nebo obdivujte dechberoucí výhledy z několika rozhleden. Region také oplývá stovkami kilometrů značených stezek pro cyklisty a inline bruslaře. Aktivní odpočinek si můžete užít i v moderních sportovištích, cykloparcích i golfových areálech.

rozhledna-brdo-chriby-foto-ales-jedounek-1_1.jpgRozhledna Brdo, Chřiby Foto: archiv CCRVM

Tam, kde je zima bílá

Přijeďte i v zimě, ta je tady opravdu ryzí. Nebo si tady naplánujte dovolenou na konci roku. V zimě vás tady čekají perfektně upravené sjezdovky, snowparky a běžecké trasy v přírodě. To ocení pokročilí lyžaři, snowboardisté i rodiny s dětmi. Vyrazte na běžkách do upravených stop a okruhů nebo zažijte na skialpech nevšední výhledy do krajiny na hřebenech hor. Přijeďte na Východní Moravu, přijeďte si užít vaši opravdovou dovolenou!

letni-podvecery-wellness-horal.jpgLetní podvečery Wellness Horal, Foto: archiv CCRVM

www.vychodni-morava.cz

Přijeďte na Východní Moravu, přijeďte si užít vaši opravdovou dovolenou!

Fotografie: archiv CCRVM

logo-vychodni-morava.jpg

ČTĚTE DÁLE

Na pražském Výstavišti proběhne CHILLI FEST a ASIA FOOD festival

Sobota 7. října bude na pražském Výstavišti ve znamení CHILLI FESTu. Akce s celodenním doprovodným programem bude mít významný vrchol: duel, v rámci nějž se budou pojídat nejpálivější chilli papričky světa. Zúčastní se ho mistr světa a držitel několika rekordů zapsaných v Guinnessově knize Mike Jack (Mike Jack Eats Heat) nebo aktuální evropský šampión z Itálie Giancarlo Gasparotto, který je známý jako Jack Pepper.

SUKHISHVILI - Gruzínský národní balet v ČESKÉ REPUBLICE!

Nový celovečerní program a jedinečná atmosféra zanechají nezapomenutelné dojmy!
Reklama
reklama

Lucie Bílá představuje svou Srdeční záležitost

Přípravy uvedení nového muzikálu Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé pomalu směřují ke svému konci. Na jevišti scény v pražské Karlově ulici v těchto dnech pod vedením režiséra Antonína Procházky a choreografky Ivany Hannichové probíhají poslední zkoušky a ladí se finální detaily před slavnostní premiérou. Ta se uskuteční již ve čtvrtek 28. září v Den české státnosti.

Městské divadlo Kladno: říjen plný hlouposti a setkání s ďáblem

Pro milovníky divadelních představení tu máme velkou pozvánku do Městského divadla Kladno. Začátkem října si nenechte Jak jsem potkal ďábla, nebo Eva tropí hlouposti.

Komplex Resort klášter Želiv je plný možností

Komplex Resort klášter Želiv se nachází v klidném prostředí soutoku Trnávky a Želivky, vzdálené asi 10 km od hlavní dálniční tepny D1 – exit 90 Humpolec, přibližně na půl cesty mezi Prahou a Brnem.