27. února 2026, svátek má Alexandr
Zima ve Vsetíně – horský hotel Vsacký Cáb a Nordic ski centrum

Zima ve Vsetíně – horský hotel Vsacký Cáb a Nordic ski centrum

V západní části Beskyd mezi rožnovskou a vsetínskou Bečvou, uprostřed hornatého Valašska se nachází malebná část Vsacký Cáb se stejnojmennou chatou s nejvyšším bodem 842 m. n. m

Díky své vynikající poloze má největší turistické, cykloturistické a v zimě běžecké křížení tras v Beskydech. Hlavní hřebenovka Beskydská magistrála, červená turistická, začíná v Třinci a končí ve Vsetíně. Je zde snadný celoroční příjezd vozidly (i autobusu). U hotelu je parkoviště, velké travnaté hřiště, dětské hřiště, venkovní ohniště. Hotel je vybaven pokoji se sociálním zařízením a suite pokoji, saunou i Whirlpool. Výborná je zdejší domácí kuchyně s valašskými krbovými specialitami. 

V zimě se stává rájem pro milovníky běžeckého lyžování. Notoricky známou mezi běžkaři je padesáti-kilometrová  Beskydská Valašská 50: závod KČT po hřebeni z Bumbálky přes Třeštík, Benešky, Soláň, Vsacký Cáb a Dušnou do Vsetína. 

Naleznete zde i kratší odpočinkové trasy: 

rolba-na-vsackem-cabu.JPG

Dušná – Vsacký Cáb, 5 km: stopa vede mimo silnici, je strojně upravovaná rolbou. 

Okolo Vsackého Cábu, 7 km: z parkoviště u hotelu na rozcestí Ptáčnice, na Baťovu naučnou stezku k Cábskému jezírku a zpět. 

Text a foto Igor Levč

A na Vsetíně můžete prožít sváteční adventní čas na akcích Domu kultury Vsetín: 
 
Mikulášský den
2. prosince
Svárov, Náměstí Svobody, Dolní náměstí

Komorní cyklus - Vilém Veverka trio plus
3. prosince
zámek Vsetín

Margita lidový - koncert Štefana Margity
12. prosince
velký sál Domu kultury

Veselé vánoční hody - jarmark s programem /B. Basiková, Fleret, Tomáš Kočko a orchestr, Yellow Sisters a další
16.-22.  prosince
Svárov, Náměstí Svobody

Silvestr pro děti a dospělé, host : Ellie
31. prosince
Svárov, Náměstí Svobody

www.mestovsetin.cz, www.ic-vsetin.cz, www.hotelvsackycab.cz

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Premiéra inscenace ŽJÚÚÚ aneb Říkanky pro nemluvňata

Divadlo Lampion srdečně zve nejmenší diváky a jejich doprovod na premiéru batolecí inscenace ŽJÚÚÚ aneb Říkanky pro nemluvňata, která přináší první divadelní zážitek dětem od nejútlejšího věku.

Farmapark Soběhrdy na jaře: mláďátka, atrakce zdarma a rodinný výlet plný zážitků

Sluníčko konečně vykouklo zpoza mraků a celá příroda se probouzí k životu.Naše zvířátka už netrpělivě čekají na vaši návštěvu. Jaro je tu! Ve FARMAPARKU se rodí mláďátka a zase to tu žije! Přijďte k nám načerpat energii a užít si nezapomenutelný den plný zábavy i poznání.

Spectaculare oznamuje program 13. ročníku: od berlínského Apparata přes ambientní AV show až k modernímu jazzu a klubovým beatům

Audiovizuální festival Spectaculare startuje již příští čtvrtek 5. března a nabídne 17 eventů vč. koncertů, audiovizuálních show, filmových projekcí, workshopů a výstavy. Třináctý ročník pod taktovkou dramaturga Josefa Sedloně přináší v české premiéře 8 umělců a mezinárodních projektů. Mezi headlinery figurují Apparat, Rival Consoles, nu jazzoví Mammal Hands a francouzský producent Thylacine. Součástí festivalu bude i trojice audiovizuálních 360° projekcí v Planetáriu a mezinárodní svátek klavíru - Piano Day. Spectaculare 13 nabídne silné hudební i vizuální momenty a přináší jak časem prověřená jména, tak odvážné experimenty, které posouvají hranice současné audiovizuální tvorby.

Billy Boyd, Ben Browder, Claudia Black i Jaroslav Satoranský. Comic-Con Prague 2026 oznamuje další hvězdy

Comic-Con Prague 2026 dál rozšiřuje seznam zahraničních i domácích hostů. Sedmý ročník největšího festivalu popkultury v České republice, který se uskuteční 13.–15. března 2026 v pražském O₂ universu, přivítá další nejen herecké osobnosti. Návštěvníky dále čeká dosud nejrozsáhlejší doprovodný program v podobě výstav, soutěží a deskových her.

Zažijte Olomoucký tvarůžkový festival

Představte si dva dny plné folkloru, kultury, zábavy a hlavně skvělého jídla od špičkových regionálních kuchařů. Tak přesně takto vypadá každoročně Olomoucký tvarůžkový festival, který je už devět let stálicí v kulturním kalendáři města a každý duben provoní centrum Olomouce tak, že sem trefíte už z dálky. Letos se tento gastronomický svátek pod širým nebem chystá na víkend 18. a 19. dubna a oslaví také 150 let výroby Olomouckých tvarůžků. U toho rozhodně chcete být!

Piškula jako Romeo, Marečková jako Julie. Tragická láska z divadla ABC je na Dramoxu

Jedna z nejvýraznějších inscenací posledních let se vrací k divákům, tentokrát online. Romeo a Julie Městských divadel pražských je nyní exkluzivně ke zhlédnutí na platformě Dramox.cz.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.