Na Vypichu opět odstartuje už pojedenácté Běh pro Paměť národa, charitativní projekt neziskové organizace Post Bellum.
Běh každoročně spojuje tisíce lidí napříč republikou a je určen široké veřejnosti – jednotlivcům, rodinám, školám i firmám. Výtěžek ze startovného podpoří natáčení příběhů pamětníků, vzdělávání a pomoc hrdinům.
Každý krok na trati připomíná příběhy těch, kteří zažili klíčové momenty naší historie, a zároveň i to, že svoboda není samozřejmostí. Účastníci mohou svůj běh symbolicky věnovat někomu, na koho nechtějí zapomenout nebo kdo je inspiruje. Stačí napsat jeho jméno na startovní číslo. Právě tento osobní rozměr dělá z akce výjimečný projekt, který propojuje pohyb s připomínáním příběhů lidí, kteří se nevzdali.
Pražský závod proběhne v oboře Hvězda. Připraveny budou tratě pro zkušené běžce i úplné začátečníky – od symbolického jednoho kilometru přes pět a deset kilometrů až po dětské závody. Součástí akcí bude i doprovodný program pro celou rodinu.
Výtěžek ze startovného podpoří aktivity Paměti národa, natáčení a uchování příběhů pamětníků, vzdělávací projekty i přímou pomoc lidem, kteří se v minulosti postavili totalitním režimům
Automobilová slavnost Legendy pomalu klepe na dveře, a to znamená jediné. V Praze bude k vidění nespočet úchvatných automobilů, které v běžném provozu jen tak nepotkáte. Na půdě holešovického výstaviště se ukáže například Pagani Utopia Roadster, Huayra, Ferrari SF90XX Stradale, modely SP3, SP1 a také novinky od značek Aston Martin, Mercedes-AMG a Lotus. Letošní ročník navíc nebude pouze a jenom o autech. Doprovodný program je ušitý na míru tak, aby vyhovoval všem členům rodiny. Muži se tak kromě aut mohou těšit na výstavu hodinek, zatímco ženy a děti si přijdou na své při tanečním programu a ostatních zábavných aktivitách.
Zoologická zahrada Dvorec, nacházející se v malebné krajině jižních Čech nedaleko Borovan, představuje ideální místo pro všechny milovníky přírody, rodiny s dětmi i nadšence do zvířat. Tato soukromá zoologická zahrada si za dobu své existence vybudovala silnou reputaci díky osobnímu přístupu ke zvířatům, důrazu na jejich pohodu a autentickému zážitku pro návštěvníky.
Výstava v Západočeské galerii v Plzni představuje zlatou éru zábavy na přelomu 19. a 20. století a na více než stovce vystavených plakátech ukazuje plakát jako působivé médium, které formovalo moderní vizuální komunikaci i podobu volného času.
Jaro v Divadle v Řeznické přinese českou premiéru tragikomedie s krátkým, ale výstižným názvem Ex, ceněného německého divadelníka Maria von Mayenburga. Pod režijním vedením Jakuba Šmída se v ústředních úlohách objeví herci Zuzana Zlatohlávková, Lenka Zbranková a Jiří Š Hájek. Hra je založena na kousavém a přesném dialogu manželského páru Daniela a Sibille. V zásadě bezproblémový život úspěšného páru vyšší střední třídy se dvěma dětmi silně stagnuje a prohlubuje svou krizi. Když se jednoho večera Danielova ex objeví u dveří, není už cesta zpět. Nebo je?
Zatímco většina pražských parties začíná po půlnoci, tahle odstartuje už v jednu odpoledne. Sound Open Air se 23. května vrací a na Štvanici představí celodenní takeover, silný zahraniční line-up na dvou venkovních stagích a formát, který v Praze stále zůstává spíš výjimkou než pravidlem. V květnu se ostrov mezi rameny Vltavy promění v otevřený taneční areál s výhledem na město a čtyřmi scénami rozprostřenými napříč Štvanicí. Se západem slunce se dění přesune dovnitř do Fuchs2, kde bude pokračovat až do 06:00.
Swap Prague Festival ukazuje, že udržitelnost nemusí zůstávat jen na úrovni teorie. Přináší formát, kde se věci skutečně sdílí, využívají dál a získávají nový život – ať už jde o oblečení, knihy, drobnosti do domácnosti nebo další předměty každodenního života.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.