Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. listopadu 2021, svátek má René
Místo:
CityBee podporuje
Datum:
20.11.2021 - 21.11.2021
Cena:
Web:
Nenechte si ujít 8. ročník dětského filmového festivalu Malé oči, tentokrát na téma „Čáry, kouzla a magie“.
Nejen děti ale také jejich rodiče se mohou těšit na již osmý ročník festivalu Malé oči. Během listopadu a prosince navštíví postupně devět kin v osmi městech po celé republice. Letošním mottem je „fantazie nemá hranice“ a to dokazuje i plánovaná on-line projekce v rámci projektu Moje Kino Live. V jeden večer se tak festival může dostat do každého obýváku kdekoliv v Česku. Dramaturgové připravují pro malé diváky (i jejich rodiče) doslova magický filmový i doprovodný program. A protože letošní téma je „Čáry, kouzla, magie“, čekají návštěvníky kouzelné festivalové zážitky. Hlavním lákadlem bude legendární japonský animovaný film Můj soused Totoro, který zbožňují filmoví nadšenci napříč generacemi. Velkou pozornost na sebe poutá také nový český snímek Myši patří do nebe režisérské dvojice Jana Bubeníčka a Denisy Grimmové. Příběh vypráví o přátelství myšky Šupito a lišáka Bělobřicha, které se rozvine po velice nečekané události. Zábava však ani letos nekončí jen v sále. Kina ve spolupráci s Aeroškolou chystají pro děti animační dílny, PC hernu od Amanita Design a řadu zajímavých stánků. V Praze se festival koná v Kino Aero a Bio Oko.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Písničkář Jan Pokorný známý jako Pokáč: Psaní písní je práce jako každá jiná

Je absolventem ČVUT a několik let pracoval jako IT specialista. Čím dál více ho to ale táhlo k hudbě a dnes je z Jana Pokorného alias Pokáče (31) jeden z nejúspěšnějších hudebníků současnosti, kterého již 20. ledna 2022 čeká vlastní koncert v O2 aréně a jehož skladby a klipy plné vtipu a slovních hrátek mají miliony přehrání. A štěstí se ho drží také v osobním životě. V únoru přivítal na svět syna Teodora a před pár dny se pak oženil se svou snoubenkou a bývalou českou vícebojařskou Eliškou Klučinovou (33).

Josef Sudek – Jakub Špaňhel: Zažít zjevení

Legendární soubor fotografií Josefa Sudka z rozestavěného chrámu sv. Víta v kontrastu maleb současného výtvarníka Jakuba Špaňhela rozehraje fantastickou hru světla a stínu v Západočeské galerii v Plzni. Výstava JOSEF SUDEK – JAKUB ŠPAŇHEL. Zažít zjevení propojuje umělecká díla, která vznikala v různém čase a v jiných médiích, se stejnou fascinací a emocí. Katedrála sv. Víta se stala pro oba umělce dlouhodobou inspirací a tématem, ke kterému se často vraceli. Společnou linkou v jejich tvorbě je snaha o zachycení prožitku skutečnosti v chrámu, jenž je nejen symbolem české národní identity.
Reklama
reklama

Tým e-Finance zabodoval na extrémním světovém závodu 34. ročníku Redbull Dolomitenmann 2021!

Již počtvrté měl koncern e-Finance, a.s. na mezinárodním extrémním závodě Redbull Dolomitenmann v tyrolském Lienzi na startu svůj tým. Respektive letos byly týmy rovnou dva, a to ASS Brno e-Finance a EFI Pivovar. Tento opravdu tvrdý závod, který prověřuje sílu, vytrvalost a pevnou vůli závodníků, má celkem 4 disciplíny. Běh, paragliding, horské kolo a kajak.

Jiří Burian o svém alter egu: Hodně lidí překvapí, kam Kapitán Demo směřuje Požadavky Kapitána Demo jsou často nesplnitelné

"Já, já vás mám rád, i když mě už trošku začínáte s*át", zpívá ve svém asi nejznámějším hitu Zlatíčka, jenž má na internetu přes 15,5 milionu zhlédnutí, Kapitán Demo. Tomuto showmanovi, jemuž nyní vyjde již čtvrté album s všeříkajícím názvem »Mistr světa všeho« a jehož nelze díky kontroverzní vizáži přehlédnout, vdechl život hudebně nadaný Jiří Burian, který ho pojal za své alter ego. Jak vlastně stvořitel objemného milovníka luxusu žije, co mají tito dva společného, a co se svým druhým já plánuje do budoucna?

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je jedinečný filmový svátek v prostředí lázeňského města. Filmy z celého světa soutěží v několika kategoriích a jsou hodnoceny jak odbornou, tak i diváckou porotou.