26. června 2026, svátek má Adriana
Chapeau rouge: Peklo na zemi, ale není se čeho bát

Chapeau rouge: Peklo na zemi, ale není se čeho bát

Když tam člověk jde, musí být připraven na všechno. Zbystřete své periferní vidění, hlídejte si záda, rána může přijít odkudkoli. Než jsem vyrazil na obhlídku několikapatrového baru Chapeau Rouge v centru města, četl jsem jednu hodně zajímavou zahraniční recenzi. ?Rozhodně to není místo, kde byste si dali drink a začali si číst knihu,? píše se v ní. ?Temná červená barva interiéru Chapeau Rouge připomíná peklo a mnohokrát se tam jako v pekle i cítit budete. Je to výborný fl ek pro mladé turisty, kteří hledají místo, kde se opít, kde sehnat drogy nebo holku, kterou si pak vezmou večer na hotel. Všude spousta lidí, nedá se dýchat. Prostě peklo.? Těžko říct, zda jde o pozitivní recenzi. Ale končí docela poetickým označením, že ten, kdo do Chapeau Rouge vejde, se bude cítit jako ve ?východoevropském Divokém západě?. Někoho by to mohlo vyděsit, ale skutečnost nakonec zdaleka není tak ?fi lmová?, jak by se z tohoto textu mohlo zdát.

Legendární Chapeau Rouge datuje svoji existenci již od roku 1919, ale za tu dobu už samozřejmě bar a klub v jednom prodělali mnoho změn. Najdete jej jenom kousek od Staroměstského náměstí, což znamená jediné - hýří turisty a zahraničními návštěvníky, takže ceny pití jsou maličko přestřelené. Naštěstí nijak dramaticky. Velké pivo zde koupíte za 40 korun. Mimochodem, od jednoho zahraničního turisty z Londýna jsem se dozvěděl, že pro ně je taková víkendová párty mnohem levnější v centru Prahy, než v centru Londýna. A to, prosím, i když počítají cestu a ubytování.

TŘI PATRA ZÁBAVY Chapeau Rouge je unikátní zejména tím, jak vypadá. Skládá se totiž ze tří pater, různých podzemních propletených chodbiček a zákoutí, ve kterých se můžete docela snadno ztratit. Pokud do baru půjdete ve více lidech, je dobré se držet pohromadě, protože hledání v tom labyrintu a mezi množstvím lidí, které tu jsou i přes týden a do velmi pozdních hodin, není žádná legrace. V prvním patře je bar, který působí tak trošku jako typické irské bary ? tedy vysoké barové židle, sem tam živá muzika. Většina lidí zde ale stojí. Když sestoupíte o patro níž, dostanete se na Dance Floor, tedy do taneční části Chapeau Rouge. Zde je několik místností, ve kterých se hraje pokaždé jiná hudba. Pokud by vám ani to nestačilo, můžete sestoupit ještě hlouběji, až do Undergorund Floor, kde se často konají živé koncerty všemožných žánrů. Všechno dokonce klidně funguje naráz. V prvním patře u baru hraje středoproudá muzika, o patro níže taneční hudba, a když sejdete ještě hlouběji, narazíte na živé vystoupení experimentální skupiny. To je na tomhle místě vlastně nejúžasnější - každý si tu něco najde. Za každým rohem se trošku mění výzdoba interiéru ? někde jsou graffi ty, jinde jsou zdi pomalovány komiksovými obrázky, někde jsou mechanické objekty. A co je nejdůležitější, rozhodně se vám zde nestane, že by bylo prázdno. Ať sem přijdete v jakoukoliv hodinu, musíte se proplétat propocenými těly dalších návštěvníků. Zda to je výhoda nebo nevýhoda, to necháváme na vás.

Jakubská 2, P-1, tel. 222 316 328, www.chapeaurouge.cz

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Riegrovy sady ovládlo hokejové MS. Fanoušky čekají Watch Party s podcastem Puk pak pivo

Pražské Riegerovy sady během Mistrovství světa v hokeji oživají velkou fanouškovskou Watch Party. Ve speciální Nordic Spirit fanzóně čekají fanoušky přenosy zápasů české reprezentace na velkoplošných obrazovkách, doprovodný program podcastu Puk pak pivo, ale i významní hosté z hokejového prostředí jako Jakub Voráček.

Festival Hrady CZ se blíží, nabízí lístky za nejlepší cenu do 25. června

Kompletní časový line-up je venku, vystoupí Mirai, Mig 21, Daniel Landa, Rybičky 48, Harlej, Vypsaná fixa a další.

Brod 1995 zve v srpnu na Chinaski, Horkýže Slíže, Janka Ledeckého i Kapitána Dema; zvýhodněné vstupenky nabízí jen do konce června

Festival Brod 1995 již třináctým rokem neodmyslitelně patří k letní festivalové sezóně. V sobotu 22. srpna 2026 nabídne v Českém Brodě opět jednodenní přehlídku toho nejlepšího z česko-slovenské hudební scény napříč žánry, od nejrůznějších podob rocku přes pop až po elektroniku. Návštěvníci se mohou těšit především na energickou show stálice českého pop-rocku Chinaski, která patří k vrcholům letošního programu. Silnou dávku punkrockové energie i jadrné texty přiveze slovenská legenda Horkýže Slíže, zatímco charismatický zpěvák a skladatel Janek Ledecký nabídne průřez svými největšími hity. Program doplní také originální a žánrově neuchopitelný Kapitán Demo, který je zárukou nezaměnitelné show, nebo energická kapela MYDY kombinující elektroniku, pop a taneční prvky. Chybět nebude ani osobitý humor a tvrdší rock v podání kapely Trautenberk, návrat oblíbené rockové formace s emotivním rukopisem Imodium či punkrocková Civilní obrana.

Nejlepší CS2 skiny: Průvodce, trendy a investice

Svět Counter-Strike 2 se mění každou aktualizací, ale jedna jistota přetrvává: skiny jsou hnacím motorem komunity.Dávají barvy, osobní styl i možnost profitovat. Někdo je kupuje pro estetiku, jiný je vnímá jako dlouhodobou investici. Na následujících řádcích ukážeme, které kousky stojí za povšimnutí,jak k nim přijít bezpečně a na co si dát pozor, aby vaše peněženka neutrpěla.

Stezka korunami stromů Krkonoše vstupuje do letní sezony: oslava 9. narozenin, Medvědí stezka a mnohem víc.

Letošní léto bude na Stezce korunami stromů Krkonoše jiné než všechna předchozí - návštěvníky čekají medvědi, komentované programy i oslava 9. narozenin. Vedle oblíbené procházky mezi korunami stromů čeká návštěvníky poprvé také Medvědí stezka s přírodním výběhem medvědů hnědých, kteří se po třech stech letech symbolicky vrátili do Krkonoš. Právě tato novinka spolu s desítkami letních programů pro děti i dospělé dává důvod vrátit se i těm, kteří Stezku navštívili už v minulých letech. Symbolicky navíc Stezka 4. července oslaví devět let od svého otevření.

Legendární Highjump je zpět! 27. ročník přiveze extrémní skoky do vody, švýcarskou legendu i našlapaný hudební program

Po roční odmlce se do zatopeného lomu v Hříměždicích vrací v plné síle legendární festival Highjump! Již 27. ročník oblíbené akce se uskuteční 7. a 8. srpna a slibuje program, který nadchne všechny milovníky adrenalinu i letní pohody. Tento festival je totiž naprostým unikátem – málokde jinde najdete tak dokonalé a přirozené spojení horkého léta, osvěžující vody, extrémních sportů a skvělé muziky pod širým nebem. Organizátoři si po pauze dali obzvlášť záležet a připravili pro fanoušky mimořádně bohatý zážitek.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve vašem prohlížeči.