Harry Potter maraton, La Película nebo Bastille

Publikováno 18.02.2019
Mnoho zajímavých akcí nás čeká v tomto únorovém týdnu, ve kterém jakoby se zbláznilo počasí a přineslo až jarní teploty. V pondělí začíná Harry Potter maraton, zatímco v úterý startuje festival španělského filmu La Película. Ve středu se na Andělu odehraje masopustní veselí a ve čtvrtek ve Fóru Karlín vystoupí kapela Bastille. V pátek navštíví klub Epic australský DJ Marlo. Víkend pak bude patřit koncertu Shakina Stevense ve Fóru Karlín či Hlubočepskému masopustu. Inu, opět se máme na co těšit...

Pondělí 18. 2.

Harry Potter maraton 

S jarními prázdninami si Kasárna Karlín připravila představení určené především dětem. Od pondělí do pátku se tak vy i vaše ratolesti můžete těšit na maraton projekcí Harryho Pottera.

Pondělní projekce začíná ve 14 hodin první dílem a pokračuje od 17 hodin druhou částí.

Vstup: dobrovolný

Úterý 19. 2.

La Película 2019

Kino Světozor hostí další ročník festivalu španělské kinematografie La Película. Promítat se buden například dokumentární snímek Vzpomínky na tajemný rok , připomínající nepříliš známý pobyt známého revolucionáře Che Guevary v Praze. 

Festival probíhá až neděle. Kompletní program naleznete ZDE.

Vstup: 140 Kč

Středa 20. 2.

Masopust na Andělu

Městská část Praha 5 si připravila speciální masopustní trhy v pěší zóně na Andělu. Připraveno je tak 30 stánků, které nabízejí rozmanité dobroty od jitrnic po medovinu. Chybět samozřejmě nebude ani doprovodný program v podobě workshopů či vystoupení.

Akce začíná v 8 hodin a bude trvat do večera.

Vstup: ZDARMA

Čtvrtek 21. 2.

Bastille 

Britská kapela Bastille se po třech letech vrací do Prahy, konkrétněji do Fóra Karlín. Hitmakery, kteří mají na svědomí například píseň Pompei,

na pódiu jako suppor doplní Lewis Cappadli a skupina Fours.

Koncert začíná ve 20 hodin.

Vstup: 890 Kč

Pátek 22. 2.

Marlo @ Epic

Našlápnutý večírek slibuje na pátek klub Epic. Vystoupí zde totiž nejznámější australský trance DJ současnosti! 

Párty startuje ve 22 hodin a trvat bude až do rána!

Vstup: 350 Kč

Mouvo

Dvoudenní festival Mouvo se odehraje v Divadle Archa. Vystoupí na něm nejlepší čeští i světoví tvůrci designu, animace, videa a nových technologií. Akce je určena především profesionálům a v rámci ní se odehraje řada workshopů a přednášek.

Akce začíná v 16 hodin a potrvá až do sobotního večera.

Vstup: od 1800 Kč

Sobota 23. 2.

Hlubočepský masopust

Zábavu pro rodiny s dětmi slibuje tradiční Hlubočepský masopust. Pro zájemce je také v 13:46 připraven odjezd vlaku ze Smíchovského nádraží do Hlupočep. Na místě pak budou k dispozici i nejrůznější dobroty a doprovodné aktivity.

Akce začíná ve 14 hodin.

Vstup: ZDARMA

Shakin´ Stevens

Velšský zpěvák Shakin´ Stevens vystoupí v sobotu ve Fóru Karlín. Fanoušci rocku se tak můžou těšit na průřez jeho přes padesát let dlouhé kariéry a nejúspěšnějších písniček.

Koncert začíná ve 20 hodin.

Vstup: od 1690 Kč

Neděle 24. 2.

Kašpárek a Princezna

Pohádkovou klasiku má na neděli připravený KD Kyje. V loutkovém představení Kašpárek a Princezna na vás čekají kouzla, příběh s dobrým koncem i živá hudba.

Představení začíná v 15 hodin.

Vstup: 50 Kč