Mistral Paragliding

Publikováno 17.04.2019
O paraglidingu se říká, že je to koníček na celý život. A aby ne. Pohled na krajinu pod sebou, překrásné scenérie přírody a města jako na dlani, to se jednomu jen tak neomrzí. Jen se odhodlat k prvnímu vzletu. V Mistral Paragliding Vám názorně předvedou, jak se snadno, pohodlně a bezpečně se můžete vznést do oblak.

Když jednou okusíš létání, budeš už navždy kráčet po zemi s pohledem upřeným k nebi, protože tam jsi už byl a tam se stále toužíš vrátit.”
- Leonardo da Vinci.

Michal Pospíšil a piloti Mistral Paragliding jsou kvalifikovaní a zkušení instruktoři a jejich registrované středisko pilotního výcviku Vás do světa paraglidingu uvede tou nejjednodušší možnou cestou. Začátečníky a nováčky rychle naučí základy bezpečného létání, těm zkušenějším pak pomohou při zdokonalování pilotních schopností a dovedností (termika, přelety, nácvik pokročilé pilotáže atd.).

Celá věc probíhá zhruba následovně: V den konání se napřed sejdete s celým kolektivem. Zatímco budete mimoděk nasávat atmosféru a volnost tohoto krásného sportu, vyslechnete si úvodní informace k paraglidingu. Budou Vám vysvětleny základy létání, seznámíte se s padákovým kluzákem a postrojem (sedačkou) a také si převezmete kompletní vybavení, se kterým budete trénovat.

Poté začnete bez odkladu s praktickým nácvikem ovládání padáku. V pauzách praktického výcviku zažijete své první teoretické přednášky o paraglidingu. Základy se učí na kopci Raná u Loun, který bezkonkurenčně patří mezi tamní nejlepší školní terény. A buďte si jistí, že se u Vás budou starat opravdoví odborníci. Instruktoři, kteří se Vám budou věnovat, jsou totiž skutečně aktivními piloty s bohatými zkušenostmi. Právě zázemí a zkušenosti umožňují nabídnout kurzistům a začínajícím pilotům daleko více, než je zvykem nebo předpisy vyžadováno.
Pří vícedenním létání můžete využít ubytovaní v budově správce areálu Raná (penzion „Skleník“) nebo přilehlém kempu. Pokud jde o stravování, přímo v místě ubytování je občerstvení, které lze využít pro snídaně a jednodušší jídla během dne. V blízké vesnici je také slušná restaurace „Ponorka“ s teplou kuchyní a obchod. Velmi často se zde grilují dobroty při večerním posezení.

A jaké kurzy v Mistral Paragliding nabízí? Základní výcvik s možností získat pilotní průkaz v navazujícím kurzu volného nebo motorového paraglidingu. Kurzisty zde seznamují s létáním na těch nejlepších terénech doma i v zahraničí. Provozují i naviják a létají tandemy. Kromě prodeje nového vybavení též pomáhají zprostředkovat nákup a prodej vybavení použitého - paragliding bazar.

Zkrátka a dobře najdete v Mistral Paragliding vše potřebné k tomu, abyste se mohli bezpečně vznést do oblak. Stačí jen překonat počáteční obavy. Věřte nám, jakmile se odlepíte od země, pochopíte, že opravdu není čeho se bát. A ten následný pocit absolutní volnosti, ten je prostě k nezaplacení.

th.

MISTRAL Paragliding
Skleník
Raná u Loun 140
Email: mistral@paragliding.cz
Telefon: +420 608 318 157
www.paragliding.cz