Vinograf Wine Bar: Víc, než si milovník vín kdy přál

Publikováno 24.06.2019
Jsou místa, která navštívíte a nezanechají ve vás vůbec nic. Žádnou stopu. Stanou se pouhou šmouhou v historii vzpomínek. A pak jsou podniky jako Vinograf Wine Bar.

Kde jen začít. Vinograf Wine Bar toho nenabízí opravdu málo a pokud jste milovníky kvalitních vín a ještě jste do něj nevyrazili, měli byste se okamžitě klepnout přes prsty na ruce, v níž rádi držíte skleničku se svým oblíbeným ročníkem.

Napřed trocha faktů: Vinograf Wine Bar není jeden, ale jde rovnou o dva vinné bary v centru Prahy. Vinograf Míšeňská (aka ten menší) je zaměřený na domácí vína z České republiky a vzhledem ke svým skromnějším prostorám má pouze pokrmy studené kuchyně. Vinograf Senovážné (neboli ten větší) nabízí vína z celého světa a skvělou „wine-friendly“ kuchyni šéfkuchaře Milana Hořejše (přičemž nechybí i pečlivě sestavené polední menu).

Nabídka vín je v případě Senovážného skutečně ohromující - vybírat můžete z více jak 700 druhů. Zajímavý je i způsob jejich výběru. Kždé víno v nabídce totiž prošlo pečlivým testem sommelierů Vinografu a není tu nic, za co by nedali takzvaně ruku do ohně. Špičková prezentace a milá obsluha dotváří dokonale harmonický celek, v němž se každý milovník vína bude cítit doslova jako v ráji (a to říkám jako někdo, kdo se za vínem s pravidelnou chutí vydává do dálek, nejen těch moravských).

Skvělé víno, nadčasový design, bohatá nabídka, lahodná kuchyně a obsluha, která ví, co dělá, to vše by samo o sobě stačilo k tomu, aby mohl Vinograf uzmout pozici nejlepšího vinného baru v celé Praze. Hravost, s jakou majitelé k celému konceptu přistupují, to je nicméně ona výjimečná přidaná hodnota.

Jako by nestačil osobní přístup a evidentní znalost a láska k tématu, mohou pravidelní návštěvníci využívat mobilní aplikaci s vtipným názvem Hladinka, kde můžete sbírat za svou vášeň body, rezervovat místa, zadávat kódy, čerpat vouchery, a kontrolovat svou historii konzumací (abyste neztratili přehled, které víno vás nejvíce okouzlilo).

Zmínit je třeba i speciální tramvaj párty, která se (jak již název napovídá) odehrává ve známém dopravním prostředku a jde o jedinečnou formu degustace. Vzhledem k náročné logistice se nicméně vyráží na jízdu jen jednou ročně, takže doporučuji s nákupem vstupenky neváhat, místa jsou omezená (letošní cesta se odehraje 26. září).

No a nakonec je tu akce Riesling rocks 2019, největší rieslingový festival pod širým nebem. Na návštěvníky čekají stánky s ryzlinkem, grilování, muzika a samozřejmě zábava. Pokud vám to zní lákavě, zakroužkuje si v kalendáři datum 6. června.

Vinograf Wine Bar je ukázkovým příkladem toho, jak to dopadne, když se spojí zkušenost s vášní. Nejenže nabízí vše, co si každý milovník vína může přát, ale ještě o mnoho navíc. Tohle je, aby se tak řeklo, zatraceně dobrý ročník. Ať chutná!

Vinograf Senovážné
Senovážné nám. 23, Praha 1
Telefon: +420 214 214 681
E-mail: velky@vinograf.cz
----------------------------------
Vinograf Míšeňská
Míšeňská 8, Praha 1
Telefon: +420 604 705 730
E-mail: maly@vinograf.cz

www.vinograf.cz