Sázavafest, Chuť Itálie nebo Queenmania

Publikováno 22.07.2019
I poslední čistě červencový týden ve stověžaté matičce přináší řadu zajímavých kulturních akcí. Zatímco start týdne zajistí letní kino, v úterý si na své přijdou fanoušci punku formou koncertu Visacího zámku. Ve čtvrtek se pozornost upne na Sázavafest, na kterém vystoupí česká hudební špička. V pátek dorazí do Crossu Transglobal Underground a zároveň na Kampě startuje festival italského jídla. Sobota a neděle pak bude patřit Slavnostem prosecca a především koncertu Queenmanie. Inu, opět se máme na co těšit...

InPondělí 22. 7.

Letní kino: Charlie and the Chocolate Factory

Skautský institut na Staromáku uvádí v rámci svého letního kina jeden z nejoblíbenějších snímků režiséra Tima Burtona. Karlík a továrna na čokoládu  z roku 2005 je remakem filmu Pan Wonka a jeho čokoládovna , natočeného v roce 1971. V hlavní roli moderního zpracování zazářil Johny Depp.

Projekce začíná ve 21:30.

Vstup: 70 Kč

Úterý 23. 7. 

Visací zámek + Nežfaleš Open air

Music Club Modrá vopice bude v úterý večer hostit legendu české punkrockové scény - skupinu Visací zámek. Ta byla založena v roce 1982 a od té doby své fanoušky těší líbivými tóny a pořádným punkovým nářezem. Nejznámějším hitem je skladba Traktor. Jako doprovod pražská punk´n´rollová skupina Nežfaleš.

Koncert začíná v 19 hodin.

Vstup: 200 Kč

Středa 24. 7.

Ahoy Smíchov: Grand opening party

 

Velký zahajovací večírek čeká ve středu na návštěvníky Manifesto Marketu Smíchov! Otevírá se totiž prostor v okolí Národního domu na Smíchově a vy se můžete těšit na řadu gastronomických zážitků i doprovodný program. Středeční zahájení osvěží DJ Pierre Urban.

Akce začíná v 18 hodin.

Vstup: ZDARMA

Čtvrtek 25. 7.

Sázavafest 2019

Z Prahy co by kamenem dohodil... Zámecký lesopark ve Světlé nad Sázavou hostí další ročník oblíbeného Sázavafestu, v rámci kterého vystoupí řada českých kapel včetně Kryštofa, Divokého Billa či Rybičky 48.

Akce začíná již ve čtvtek a potrvá až do soboty.

Vstup: od 1200 Kč

Pátek 26. 7.

Transglobal Underground

Britská kapela Transglobal Underground míří do Cross Clubu. Českému publiku se tato partička, založená v 90. letech, představí již po několikáté. Hudební fanoušci se tak mohou těšit na originální mix drum and basss a reggae. 

Koncert začíná ve 20 hodin.

Vstup: 300 Kč

Chuť Itálie a Středomoří

Park Kampa hostí exkluzivní gastronomickou akci věnovanou italské a středomořské kuchyni. Těšit se můžete na ochutnávky nejrůznějších dezertů i hlavncíh chodů, chybět nebude ani dobrá káva či víno.

Akce začíná ve 12 hodin a probíhá i v sobotu a neděli.

Vstup: ZDARMA

Sobota 27. 7.

Slavnosti prosseca

Střelecký ostrov se během víkendu promění v místo plné dobrého jídla a pití. Slavnosti Prosseca přinášejí výběr špičkových italských sektů a také to nejlepší z italské i světové kuchyně včetně sýrů, dezertů či burgerů.

Akce trvá až do neděle.

Vstup: ZDARMA

Neděle 28. 7.

Queenmania - Queen Tribute Band

Zlatým hřebem Slavností prosseca bude vystoupení skupiny Queenmania, která vzdává hold slavné britské kapele Queen a především jejímu zpěvákovi Freddiemu Mercurymu. 

Koncert je v plánu od 12 hodin.

Vstup: ZDARMA