PRAGMOON TOP HEALTHY 2019: Vítězové o nejlepší zdravé stravování

Publikováno 23.09.2019
Doba jde kupředu a tak jsme mezi naše letošní soutěžní speciální zařadili i PRAGMOON TOP HEALTHY 2019! Kdo to u vás nakonec vyhrál?

Celkem soutěž PRAGMOON TOP HEALTHY 2019 vidělo jen na našich sociálních sítích více jak 53 000 fanoušků, přičemž do naší soutěže se zapojila 3855 fanoušků dobrého jídla. Z hlasování nakonec vyšla následující trojice těch, které jste ve známkách vynesli úplně nejvýše.

Jako bonus na konci článku přidáváme dva tipy, které vybrali zástupci naší redakce.

1. MÍSTO: ART-N-COFFEE

Kavárnu ART-N-COFFEE si okamžitě oblíbí milovníci výtečné kávy, kvalitního jídla a originálního moderního umění, především kamenných soch ze Zimbabwe. Sochy tvoří nedílnou součást interiéru kavárny, kde se tak setkává umění s reálným životem. Kavárna je pravidelně i platformou pro setkávání s uměním živým, interpretovaným, pravidelně se zde odehrávají kulturní a společenské akce. Na fotce vás k návštěvě láká špenátové smoothie - špenát, jablko, banán (bez laktózy, bez cukru) a malinový raw koláč.

Na Příkopě 24, Praha 1 (pasáž ČNB)
Tel.: +420 607 208 201, www.art-n-coffee.cz

2. MÍSTO: BISTRAWVEG

V bistRAWveg si pochutnáte na šťavnatém jídle z tepelně neupravených celistvých rostlinných surovin plných živin a enzymů, které dodá vašemu organismu přesně to, co potřebuje a krásně stráví, eliminuje stres a únavu a nabije vás svěží energií. Letním favoritem jsou křupavé cuketové špagety s pestem ze sušených rajčátek, kešu oříšků a bazalky, které zasytí i osvěží. V bistRAWveg si vyberete z pestré nabídky jídel, dezertů a nápojů. Najíte se zde bez laktózy, lepku, rafinovaného cukru a škodlivých aditiv. Zde vždy víte, co jíte.

Pobočky v Centru Chodov a Centru Černý Most
www.bistrawveg.cz, info@bistrawveg.cz

3.  MÍSTOPIKNIK PARK

Autentická italská restaurace “enoteca con cucina” v parku Kampa na Malé Straně, nacházející se 2 minuty chůze od Karlova mostu, v těsné blízkosti Lenonovy zdi, v nádherném prostřední klidné části vltavského kanálu Čertovka (tzv. Malých pražských Benátek). Celoročně otevřená a vyhřívaná soukromá terasa, největší výběr českých jakostních vín doplněných o zahraniční prémiová vína, každý den živá akustická hudba, fantastická kuchyně, to vše je Piknik Park. Na obrázku lahodné Tagliatelle ai funghi porcini.

Nosticova 8, Praha 1 - Malá Strana
Tel.: +420 601 164 711. www.piknikpark.cz

NEJLEPŠÍ PODLE NAŠÍ REDAKCE: 

LEHKÁ HLAVA

Lehká hlava je vegetariánská restaurace v centru Prahy, která má za cíl potěšit Vaše smysly a odlehčit Vaší hlavě. Posezení u svítících stolů nebo hvězdné nebe na stropě jsou jen některé z unikátních prvků podniku, který najdete kousek od Karlova mostu. Za Lehkou hlavu jsme pro Vás do soutěže vybrali lehký asijský salát s nudlemi ze sladkých brambor, lahodným kešu dresinkem s Tamari omáčkou, cuketovými falafely, avokádem a koriandrem, který je jedinečný a zcela netradiční svojí zajímavou chutí.

Boršov 2/280, Praha 1 - Staré Město
Tel.: +420 222 220 665, www.lehkahlava.cz

FORSKY’S PRAHA

Forkys nabízí atraktivní, chutné, pestré a nutričně vyvážené pokrmy, které jsou sestavovány čistě z rostlinných surovin tak, aby vás vždy zasytily a dopřály vám chuťový zážitek. Tento český koncept s velkými ambicemi nabízí kvalitní suroviny, není mu lhostejný původ ani sezónnost potravin. Pochutnáte si zde na burgrech v domácím pečivu, na bohatých "salátových mísách" s BIO quinoou nebo na pestré asijské kuchyni. Forkys nabízí také vlastní produkty, jako jsou ořechová másla, proteinové tyčinky a vitamíny.  

Veleslavínova 93/10, Praha 1
Tel.: +420 773 080 337, www.forkys.eu