Kam v Praze: na film V Síti, na koncert Mafia Live nebo do Duplexu na Paul Oakenfolda

Publikováno 02.03.2020
Co nás čeká tenhle týden v Praze? Na co se můžete těšit a kde se potkáme? Třeba ve středu si fanoušci legendární české Mafie užijí jedinečný koncert. Žijeme jen jednou, pojďme si jej užít.

Hned od podlahy doporučíme jedinečný český projekt v podání Víta Klusáka V Síti. Kde tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. V polovině pracovního týdne nás oslni Filharmonie Brno se svojí Mafia live. Skladby, na které mnozí z dodnes s nostalgií vzpomínají, rozezní halu Fora Karlín. Sami se nemůžeme dočkat.  A pátek si nenechte ujít v Duplexu legendárního Dj a producenta Paul Oakenfolda.

 

Pondělí 2.3.  od 19h.

Divadlo Na zábradlí - Tajný agent

www.nazabradli.cz

Pan Verloc provozuje anarchistickou živnost, ale je zároveň ruským agentem. Východní mocnost už nechce jen neškodná udání na radikální soudruhy, ale požaduje za své peníze skutečné činy. Nezvykle aktuální román vypráví příběh z Londýna o jedné bombě, která měla způsobit strach a chaos a na přelomu 19. a 20. století a přiblížit Británii zájmům Ruska. Sonda o zániku lásky a rodiny v soukolí dějin.

Závěrečný díl britského triptychu v Divadle Na zábradlí. Po Shakespearovi a Doylovi se tentokrát bude „tavit“ klasik britské moderní literatury Joseph Conrad (1857-1924) – v režijním, textovém i scénickém uchopení kmenového režiséra Davida Jařaba.

 

Úterý 3.3. od 20:00

Cinema City Chodov - V síti

www.cinemacity.cz

3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 sexuálních predátorů. Experiment, který naléhavým způsobem otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři zletilé herečky s dětskými rysy dostávají za úkol prostřednictvím falešných profilů na sociálních sítích předstírat, že je jim 12 let. Ve věrných kopiích dětských pokojíků, postavených ve filmovém ateliéru, chatují a skypují s muži všech věkových kategorií, kteří je na netu vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex prostřednictvím videohovoru, posílá fotografie svých přirození, odkazy na porno nebo se dívky dokonce pokouší vydírat. Dokumentární film vypráví strhující drama těchto tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek“ od castingu až po osobní schůzky, kde se s predátory setkávají tváří v tvář pod dohledem ochranky a šesti skrytých kamer. Predátorské taktiky se tak obracejí proti svým strůjcům a z lovců se stávají lovení.

 

Středa 4.3. od 19h.

Forum Karlín - Mafia Live – Orchestral Concert

www.forumkarlin.cz

Filharmonie Brno, která svou velikostí i významem patří k české orchestrální špičce, nabízí ročně kolem stovky koncertů. Jedním z nich bude 4. 3. 2020 i Mafie, kterou odehraje hudební těleso s více jak 50 hudebníky. Skladby, na které mnozí z dodnes s nostalgií vzpomínají, rozezní halu Fora Karlín pod taktovkou Chuhei Iwasakiho. Hudbu do Mafie složil Vladimír Šimůnek a nahrál Český symfonický orchestr pod vedením Adama Klemense. O doprovod k Mafii II se postaral Matúš Široký a Adam Kuruc, nahrávku pořídil Pražský filharmonický orchestr s dirigentem Andym Brickem.

Délka koncertu: 120 minut včetně přestávky.

 

Čtvrtek 5.3. od 18:30h.

VinVin vinný bar - Degustace Vino Hort vs vinařství Sonberk

www.vinvin.cz

Tento večer účastníky čeká porovnání znojemské a mikulovské vinařské podoblasti. Pro toto porovnání si organizátoři vybrali věhlasné zástupce z těchto regionů. Na jedné straně velmi známé znojemské vinařství Vino Hort se svými nezaměnitelnými bílými a červenými víny a na straně druhé věhlasné vinařství Sonberk sídlící v Popicích, které je ověnčeno mnoha oceněními. Mezi ta nejvýznamnější patří dvě vítězství a tři finálové účasti v soutěži Vinařství roku.

 

Pátek 6.3.  20h.

SaSaZu - Yzomandias & Nik Tendo (double křest)

www.sasazu.com

 

Yzomandias a Nik Tendo oba vydali v rozmezí několika týdnů nové desky. Nik Tendovo nové album Fatamorgana vyšlo 1. listopadu a Yzomandiasův nový, v pořadí pátý, sólový release Dobrá Duše, Srdce ze Zlata spatřil světlo světa 6. prosince. Jejich společný křest proběhne 6. března v pražském SaSaZu.

 

Sobota 7.3. od 22h.

Duplex - Duplex presents: Paul Oakenfold

www.duplex.cz

Paul Oakenfold vystoupí v DupleX, The Rooftop Venue v Praze 7. března 2020. Již několikrát navštívil Českou republiku se svým DJ setem. Naposledy to bylo v roce 2012 na Sázavafestu. Předtím v roce 2009 jako support DJ na vystoupení Madonny a také na festivalu Mácháč. Tentokrát však poprvé vystoupí v Česku čiště v klubovém prostředí.

 

Neděle od 8. 3 od 20h.

 Kongresové centrum Praha - Mireillle Mathieu

www.praguecc.cz

Mireille Mathieu se dá považovat za poslední žijící zástupkyni staré šansonové školy. Během své kariéry spolupracovala s hudebními hvězdami jako Paul Anka, Julio Iglesias, Tom Jones a další. Mireille Mathieu vydala nespočet studiových desek. Poslední album Mes Classiques, ve kterém nazpívala skladby klasické hudby ve speciálních aranžích, nahrávala přímo v Praze. Ke dvěma písním dokonce natočila videoklip v prostorách Pražského hradu a Katedrály svatého Víta.