Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
3. října 2023, svátek má Bohumil

Pro děti

Kultura
Zábava
Pro děti

Dětská hudební dvojice Karol a Kvído pokřtila třetí autorské CD

S příchodem školního roku připravila oblíbená hudební dvojice Karol a Kvído pro své fanoušky velkou novinku. Začátkem září vydala nové autorské CD s písničkami pro děti s názvem Tři přání. Kmotrou desky, která byla v neděli 17. září slavnostně pokřtěna v Divadle Lucie Bílé, se stala herečka a moderátorka Miluše Bittnerová.

Nové vydání


SUKHISHVILI - Gruzínský národní balet v ČESKÉ REPUBLICE!

Nový celovečerní program a jedinečná atmosféra zanechají nezapomenutelné dojmy!

Fun aréna – Svět zábavy v srdci města

Pražská Fun Arena, nedávno otevřené zábavní, kulturní a eventové centrum, se rychle stává jedním z nejatraktivnějších míst, pro zábavu a společenské události v centru Prahy. Ten to tak trochu jiný svět, nacházející se v samém srdci města, v budově bývalé automatické telefonní ústředny v ulici Petrská na Praze 1, otevřel své brány v prosinci 2022 a od té doby přináší návštěvníkům jedinečné zážitky v cyberpunkovém stylu. Na čtyřech podlažích nabízí návštěvníkům plno netradiční zábavy a kulturního vyžití.

Prodlužte si léto v Aquapalace Praha

Moře zábavy pod jednou střechou.

Sněhová královna: muzikál na ledě pro celou rodinu

Agentura SHOW N1 AGENCY ve spolupráci se světoznámou společností Ice Empire, která vytvořila projekty jako Stars on Ice, Champions on Ice a mnoho dalších, přináší do České republiky muzikál na ledě pro celou rodinu SNĚHOVÁ KRÁLOVNA, inspirovaný slavným příběhem od Hanse Christiana Andersena. O tom, co přesně na návštěvníky čeká, jsme si povídali s pořadatelem muzikálu Vladimírem Baryshevem.

Na Comic-Con Junior v Brně dorazí Superman i hvězda Star Treku

Už za pár týdnů se na Výstavišti Brno uskuteční druhý ročník festivalu popkultury Comic-Con Junior. Na víkend 21. a 22. října proto do moravské metropole zavítají hvězdy z oblíbených filmů a seriálů, počítačových i deskových her nebo komiksů a literatury především v žánru sci- fi a fantasy. Mezi nimi třeba legendární Clark Kent či jedna z hlavních postav seriálu Star Trek: Enterprise.
Reklama

FACEBOOK

Reklama

Naučná stezka, šifrovací hra i svátek vína... V Hodoníne se nudit nebudete!

„Vinohrady, vinohrady, dobré vínko dáváte …“, zpívá se v jedné moravské lidové písni. Přijměte pozvání pohostinných lidí z Hodonína a ochutnejte skvělá vína při zvuku houslí a cimbálu na zdejší tradiční slavnosti opěvující vrchol vinařské sezóny, která se letos koná 16. září. Nicméně do tohoto líbezného města se můžete vydat i v případě, že nejste milovníky »tekuté vinné révy«. Hodonín nabízí daleko více zajímavých aktivit. Ve zdejších ulicích si například můžete zahrát šifrovací hru nebo se projít po stopách Tomáše Garrigue Masaryka, který se hlásil k tomu, že ho moravsko-slovenské pomezí formovalo a bylo pro něj dětských domovem.

Poznejte svoje sousedy

Festival Poznejme se, sousedé zaměřený na kulturu zdejších minorit se koná 17. září v parku Parukářka. Začátek je ve 13 hodin.

Kapesné na účet a nějak se s tím poper

Také mají vaše dětí vlastní účty, na které dostávají kapesné? Platí online, bezhotovostně a bez dozoru? A taky s nimi neprobíráte, jaká lákadla a pasti na ně nejen na síti čekají? Možná byste měli začít. Děti čelí stejným nástrahám jako dospělí – reklamám, pobídkám k dalším nákupům, ale i podvodníkům. Pomozte jim s bezpečností v digitálním světě a s osvojením základních principů finanční gramotnosti. Koneckonců případné průšvihy platíte vy – rodiče.

Severovýchod Slovenska: Útěk z ruchu velkoměsta

Potřebujete si odpočinout a uniknout z každodenního shonu? Léto je ideální čas vypnout hlavu a naopak "zapnout" nohy. Dopřejte si aktivní odpočinek, uvolněte svou mysl a objevte kouzelná místa, která nabízí Prešovský kraj na severovýchodě Slovenska.

Horažďovice předhůří Šumavy

Strategický ostroh nad Otavou se v polovině 13. století stal dějištěm unikátní události. Bavorové ze Strakonic zde založili město. Město s hradbami, třemi branami, tvrzí a rozměrnou bazilikou svatých Petra a Pavla svědčí o velké politické i ekonomické moci tohoto rodu, který se roku 1307 neváhal postavit českému králi Rudolfovi. Ten s vojskem vytáhl vzpurnou šlechtu potlačit, ale během obléhání Horažďovic zemřel.

Oslavte dítě v každém z nás s Lush produkty. Spousta zábavy a voňavé produkty pro všechny.

Vykoupejte se v duhových barvách, vyrobte si oblíbené zvířátko z FUN - multifunknčí mycí modelíny, či použijte bublifuk do koupele pro voňavé bublinky s Lush produkty, které si zamiluje každé dítko!

ČTĚTE DÁLE

Bratislava region: Pojeďte s námi na dovolenou

Řekněme si, kdo by nechtěl mít dovolenou každý den? Odpočívat na pláži a vejít do svěží vody, kdy se mu jen zachce. Jíst kvalitní jídlo ak tomu pít vychlazený drink, nebo poznat zda zažít něco nového a nepoznaného. Romantické procházky bratislavským Starým Městem, kterému dala nesmazatelnou pečeť Marie Terezie. Bohatý kulturní program, kulinářské zážitky či degustace vynikajících malokarpatských vín. Je to místo nekonečných možností pro letní aktivity. V all inclusive destinaci, kde je vše jen na skok, objevíte vše, co k létu patří.

Královské město Kolín – středočeský vítěz soutěže Historické město roku 2022

Město Kolín se opět stalo krajským vítězem soutěže o titul Historické město roku 2022. Přijeďte si do Kolína prohlédnout památky, které se podařilo v minulých letech opravit a zpřístupnit návštěvníkům.

Kam na výlet po Česku?

Lidové zvyky a tradice jsou pojítkem, které spojuje určitý národ a kulturu. A u nás si umíme tradice hýčkat, věnovat jim potřebnou péči a společně je oslavovat.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Vydejte se společně s Linkem opět do Hyrule ve hře The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, která vyjde už 12. května exkluzivně pro konzoli Nintendo Switch! V tomto pokračování titulu The Legend of Zelda: Breath of the Wild, jež v roce 2017 sklidil velkou pochvalu od hráčů i kritiky, se hlavní hrdina musí postavit zlu, které ohrožuje království Hyrule. Vydáte se s ním na další nezapomenutelnou cestu?

Pozorování hvězd ve Štefánikově hvězdárně a Hvězdárně Ďáblice: poznávejte je a sněte

Přijďte za hvězdami na naše pražské hvězdárny. Na Štefánikově hvězdárně můžete objevovat noční oblohu, pozorovat ji a zasnít se. Na hvězdárně v Ďáblicích, jež se nachází na skalnatém výběžku, budete mít hvězdy jako na dlani.

Kultura a vzdělávání v Jindřichově Hradci

Hvězdárna a planetárium s dokonalým vybavením a akcemi pro děti i dospělé, muzeum, kde se dozvíte vše o vývoji fotografie a můžete se postavit před nebo za fotoaparát a naučit se dělat ty nejlepší snímky, ale také vlastnoruční tkaní na stavu… To vše a mnohé další nabízí Vzdělávací a kulturní centrum Jindřichův Hradec.