Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
1. července 2022, svátek má Jaroslava

Pro děti

Poznání
Pro děti
Tipy na výlety

Naberte inspiraci na jižní Moravě

Kraj, který proslavilo skvělé víno, honosné hrady a romantické zámky. Malebnou krajinou se vine nespočet cyklostezek a turistických cest. Pokud už znáte Pernštejn i Vranov nad Dyjí, prošli jste křížem krážem Lednicko-valtický areál a ochutnali vyhlášenou barovou scénu Brna, přijeďte letos za novinkami. Jižní Morava si jich pro vás nachystala tolik, že nudu nepoznáte!

Nové vydání


Doubravský Dvůr: Dobroty z čerstvého mléka i pohled do nitra zemědělského života

„Vybudovali jsme vlastní mlékárnu, zmrzlinárnu, prodejnu farmářských výrobků a denně se staráme o návštěvníky, kteří do Doubravského Dvora přicházejí zažít opravdový provoz zemědělské farmy, bez pozlátek a načančaného obalu,“ říká veterinářka Šárka Osičková, která toto místo plné zážitků a kvalitního jídla provozuje společně s manželem Václavem.

Léto u vody: Kde se vykoupat v Praze a jejím okolí?

Již brzy začne rtuť v teploměrech stoupat strmě vzhůru a my budeme mít chuť na rychlý skok do studené vody a vychlazený drink. Naplánujte si dle našich tipů již teď, kam si v Praze a jejím okolí pojedete po náročném pracovním dni oddychnout a příjemně se zchladit. Připravte lehátka, kruh, rukávky a další zábavné propriety a vydejte se na průzkum!

10 tipů, kam za zvířaty v okolí Prahy  

Kdo umí vykouzlit úsměv na tvářích dětí i dospělých? Zvířata! Nezištně předávají tolik energie, kolik si jen zasloužíme. Umějí být něžně plachá i divoká a nudit se vedle nich nikdo nebude. Přijměte pozvání za domácími, divokými i exotickými zvířaty, za medvědy i chameleony anebo na procházku s osly. Přiložte ruku k dílu a za asistence chovatele zvířata nakrmte. Být jim nablízku je prostě zážitek. Dopřejte si ho jen kousek za Prahou. Vydat se můžete všemi směry. 

Bílá věž v Hradci Králové – strážkyně zvonu s dalekým výhledem

Nepřehlédnutelná dominanta viditelná z širokého okolí, to je renesanční Bílá věž v Hradci Králové. Díky své výšce 72 metrů je nejvyšším bodem krajského města a z jejího ochozu můžete obdivovat nejen samotné město, ale i vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. To však není vše, cestou za dalekým výhledem budete stoupat kolem skleněného modelu věže, historického hodinového stroje a třetího největšího zvonu v republice – osmitunového zvonu Augustin.

Tipy na výlety s Pragmoonem, aneb jaro je tady

Jaro je jednoznačně nejpříjemnější čas na výletování. Přeci jen si člověk krásy naší matičky země více vychutná, když je celá pěkně zalitá sluncem a plná přírodních barev. A když náhodou udeří horší počasí, vždycky se můžeme schovat v nějaké krásné české hospůdce. A to se taky počítá. Představujeme tipy na výlety a kam na dovolenou pro celou rodinu.

FACEBOOK

INSTAGRAM

Reklama

Muzeum Salvadora Dalího - ENIGMA v Praze

Největší soukromá světová sbírka soch surrealistického velikána Salvadora Dalího, kterou do Prahy zapůjčila společnost The Dalí Universe.

LUSTR - Mezinárodní festival ilustrace

Showcase mladých talentů. Tato volná přehlídka již po třetí přinese to nejlepší, co se urodilo v ateliérech mladých ilustrátorů a komiksových tvůrců za poslední rok.
Reklama
reklama

Safari Resort: Zažijte život zvířat

Poznejte život více než 230 zvířat 25 druhů v jejich přirozeném prostředí unikátního 90 hektarového přírodního areálu.

Resort Hulín nabízí ubytování v srdci přírody

Máte chuť uniknout z ruchu velkoměsta? Hledáte místo pro firemní teambuilding či svatbu uprostřed přírody? Pak je pro vás resort Hulín nacházející se v Jesenici ve středních Čechách, tím ideálním místem. Díky rozsáhlému sportovnímu vyžití, mini zoo či bazénu si tu na své přijdou nejen rodiny s dětmi, ale i sportovci či firmy.

Comic-Con Prague 2022

Pořadatelé Comic-Con Prague 2022 prozradili další hvězdná jména, účast jim potvrdili herci Hatie Hayridge, Cary-Hiroyuki Tagawa nebo Tony Amendola, komiksový tvůrce James O'Barr a spisovatel Kevin J. Anderson. Třetí ročník festivalu popkultury proběhne v termínu od 22. do 24. dubna 2022 v pražském O₂ universu.

ČTĚTE DÁLE

Není krtek jako krtek

Nevíte, jak zabavit své děti v Praze? Navštivte společně jedinečný zábavní park Krtkův svět, který se nachází v přírodní scenérii Horních Měcholup.

Jsme národ turistů – hurá na Stezku středozemím!

Z Prahy na sever i na jih po dálkové trase? Ano! Užijte si nekonečně dlouhé chození. Nejspíš už jste mu propadli – je totiž osvobozující, čistí hlavu, pomáhá vyplavovat endorfiny, a navíc se díky němu příjemně poznávají jedinečné kouty (nejen) středních Čech. Chystejte turistickou obuv! Mapu a terén už za vás nastudovali jiní, nechte se inspirovat: dálková Stezka středozemím vede Českem od severu k jihu a propojuje tak příhraniční trasy Via Czechia, obcházející celou republiku. Má na co navazovat – vždyť tradice vymezování turistických tras je u nás tak silná!

Krásný den pro celou rodinu: Svíčkárna Rodas

Kousek na východ od Prahy se rozkládá malá obec Šestajovice. Nachází se zde svíčkárna Rodas a můžete zde nejen vidět, jak svíčka vzniká, ale také si ji vyrobit vlastníma rukama. Jedná se o ideální výlet s celou rodinou.

Rekreační areál Sázavský ostrov

Rekreační areál Sázavský ostrov – Ostrov plný zábavy na Zlaté řece Sázavě! Nachází se ve městě Sázava v krásné krajině Středního Posázaví, pouhých 45km od Prahy (exit 34 z dálnice D1).

Národní kulturní památka: Muzeum středního Pootaví Strakonice

Muzeum středního Pootaví Strakonice sídlí v areálu strakonického hradu, který vystavěl rod Bavorů ze Strakonic na soutoku řek Otavy a Volyňky v 1. čtvrtině 13. století. Areál hradu svou dochovalostí patří k nejstarším a nejrozsáhlejším v Čechách a v roce 1995 jej Ministerstvo kultury prohlásilo za národní kulturní památku. Objekt prošel v posledních letech nákladnou rekonstrukcí a pro návštěvníky si připravil řadu novinek. Jaké, o tom jsme si povídali s ředitelkou muzea Ivanou Říhovou.

GREEN SMILE: Rodiště patentu na čerstvou svačinu i svatebních plecháčků na míru.

Jak spojit ekologii se sociálním podnikáním? Ve společnosti GREEN SMILE zjevně vědí jak na to. V této malé chráněné dílně v Havířově, kde v současné době pracují 4 kvalifikované švadleny a jedna majitelka, Michaela Tkáčová, vytváří barevné, ekologické obaly na potraviny. Jejich největším bestsellerem jsou chlebokapsy, které udržují chléb déle čerstvý. Novinkou v jejich nabídce jsou pak speciální svatební a zamilované plecháčky. Veškeré výrobky navíc můžete opatřit vlastním vzorem!