Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
27. ledna 2022, svátek má Ingrid

Pro děti

Kultura
Zábava
Sport
Gastro
Pro děti

Český produkt 2021: Vemte si to nejlepší

Pokud lze najít něco pozitivního na posledních dvanácti měsících, pak je to to, že jsme měli hodně času na to objevovat poctivé české produkty. Zkrátka a dobře trochu Vám otevřít oči a nabídnout soutěž o nejlepší český produkt roku 2021.

Nové vydání


Maruška Veg: Lidé častěji volí rostlinné alternativy

Veganství a hledání neživočišných alternativ v jídle je velký trend posledních let. Food influencerka Marie Donajová se již šest let stravuje vegansky a desetitisíce lidí svými jednoduchými recepty na sociálních sítí inspiruje k hledání dokonalé chuti bez špetky masa.

Holka s bucket listem Lucie Kutrová: Po návratu z Pacifické hřebenovky jsem spala na zahradě. Chyběl mi nekomfort!

Jmenuji se Lucie. Lucie postrach ulice. Svatá Lucie, co mámě nervy upije a tátovi taky nepřidá. Nebo tak nějak. Mé šťastné číslo je 12. Narodila jsem se 12.12.1992 a od té doby mě toto číslo pronásleduje - píše na úvod Lucie Kutrová nebo-li holka s bucket listem na svém blogu, která ve svých dvaceti letech od základu překopala celý svůj život. Napsala si svůj seznam věcí, které si hodlá splnit, než zemře. Dnes už má téměř všechna původní přání odškrtnuta jako splněná, ovšem připisuje další. Jedním z těch nejnáročnějších bylo zdolání Pacifické hřebenovky, cesty dlouhé bezmála 4300 kilometrů.

Francouzský trh letos opět přinese „joie de vivre“ na pražskou Kampu

Oblíbené každoroční francouzské slavnosti se představí v květinovém hávu, chybět nebude francouzská hudba a delikatesy.

Rozhovor s CODE REBELS - kurzy pro děti a moderní technologie

Přibližují dětem svět moderní technologie. Umožňují jim stát se aktivním uživatelem namísto otrokem digitální doby. S CODE REBELS děti získají hlubší povědomí, přehled a znalosti v oblasti technologií. A co nám vše pověděli o svém projektu a jak vidím aktuální situaci v online prostředí?

Jan Punčochář: Můj jídelníček začíná ve dvanáct hodin

Patří mezi naše nejlepší šéfkuchaře a v posledních letech se také objevuje na televizních obrazovkách jako porotce v kulinářské show Masterchef. Jan Punčochář během své dosavadní kariéry působil v nejlepších restauracích našich i světových, včetně těch, které mají michelinská ocenění. Nakonec ho získal i on, a to v restauraci Le Terroir, kde pracoval deset let. Nyní už má vlastní podnik U Matěje a vaření a dobré jídlo jsou pro něho opravdovou vášní. „Všechno, co vidím, tak sním, a proto mám nadváhu,“ vtipkoval ještě nedávno Jan Punčochář. To už je ale nyní minulost, za pouhý rok zhubl za pomoci posledního vítěze Masterchefa, Romana Staši, 15 kilogramů! Jak se mu to podařilo?
Reklama

FACEBOOK

INSTAGRAM

Nubijka - Klasa, která chutná hezky. Jihočesky...

V krásné krajině jižních Čech, v blízkosti České Kanady, působí od roku 2014 rodinné hospodářství. Podle místa nese název Farma v Marinkách a hlavním zaměřením je chov plemenných Anglonubijských koz a výroba mléčných produktů.

Českého lva bude na začátku března doprovázet s filmem spjatá kapela Hm…

Ceny v 28. ročníku výročních ocenění České filmové a televizní akademie se budou udílet 6. března v Rudolfinu. Originální a pestrý hudební rámec pro letošní slavnostní předávání Českých lvů 6. března v přímém přenosu na ČT1 vytvoří kapela Hm…, která je, řečeno v duchu aktuálního mediálního slovníku, úspěšně promořena filmařinou.
Reklama
reklama

Tipy na dárky 2020 aneb Korona nám Vánoce prostě nezkazí

Nemá smysl si nic nalhávat - tyhle Vánoce budou stát za prd. Vánočním večírkům můžeme dát sbohem, nějaké trhy, kde bychom si pěkně v rukavicích dali svařák, nás také nečekají a pokud jde o sníh, což by bylo alespoň malé světlo na konci tunelu, jsme v Praze na Vánoce přestali snít dávno.

Doplňky výživy pro děti a dospívající ANO či NE?!

Ohledně tématu doplňcích výživy se toho napsalo již mnoho, pro děti však již méně. Nicméně i my z vlastní zkušenosti víme, že je to zejména pro začínající sportovce (a jejich rodiče) velmi časté téma a domníváme se, že by informace mohly leckterým mladým sportovcům (a rodičům) přijít vhod. A samozřejmě nejen jim.

Proleťte se vesmírem!

Kdo by se nechtěl proletět vesmírem? Skutečnou příležitost, tedy alespoň v nejbližší budoucnosti, však dostane pouze hrstka pozemšťanů. Ostatní se musejí uspokojit se svou představivostí nebo třeba s nejrůznějšími simulátory.

ČTĚTE DÁLE

HANDICAP COFFEE ...káva, která pomáhá

Rozhodli jsme se Vám představit novou značku na trhu čerstvě pražené kávy. "Chráněnou dílnu" založenou dvěma kamarády, Mistr kávy 2004 Jaroslav Petrouš a Muž roku 2009 Martin Zach.

Pavel Berky: Kombinace homosexuál romského původu a ještě punker není nejlepší

Už jako malý si hrával na kuchaře, ovšem vášeň pro navrhování oděvů byla silnější. Proto se rozhodl vystudovat uměleckou školu a nyní již osm let šéfuje své vlastní úspěšné módní značce. Kousky od Pavla Berkyho (33) už oblékly hvězdy jako Monika Bagárová, Barbora Mottlová, či Lucie Vondráčková. Ale také vítězka loňského Masterchefa, Kristína Nemčková, která byla jedním z důvodů, proč se Pavel rozhodl poslat přihlášku do letošní řady a splnit si tak svůj dětský sen.

Praga Arena - lepší motokáry nikde v Praze nenajdete

Plánujete firemní večírek, nebo chcete pozvat své obchodní partnery, chcete zažít něco, co vám jinde nenabídnou? Jednoznačně se vyplatí výlet do Horních Počernic, kde sídlí motokárový areál Praga Arena.

Mariánky jsou super!

Mariánské Lázně překvapí. Můžete zde odpočívat, relaxovat, léčit se. Můžete jezdit na kole, běhat, koupat se, chodit po upravených trasách nebo poznat divokou přírodu kamenitých cest. Zkoumat vývěry minerálních pramenů, vzácné rostliny a minerály. Poznávat památky, historii, architekturu. Hrát golf nebo jezdit na koni.

Žijeme aktivně! Jak na cvičení a kam vyrazit (nejen) k vodě...

Jeden by čekal, že v karanténě Češi vezmou ve velkém útokem zásoby alkoholu v nákupních centrech a prožerou se již před létem k podzimní formě. Opak se ale stal pravdou. Nucená dovolená přiměla většinu z nás vytáhnout paty z domu a věnovat se cvičení. Byla to potřebná očista duše.

Mirai Navrátil: Chci zpívat na olympiádě v Tokiu

Mirai znamená v japonštině budoucnost a stejnojmenná kapela, která vznikla v roce 2014, ji jistě má. Ve sbírce už má ocenění z ankety Český slavík i Cenu Anděl. Její největší hit Když nemůžeš, tak přidej se stal ústřední písní nejúspěšnější české komedie loňského roku Ženy v běhu. A to měl, jak přiznává frontman kapely Mirai Navrátil (27), skončit v koši. Song Dej si roušku zase zazněl během chviličky snad ve všech okresních rozhlasech. A nyní za sebou mají Mirai největší koncerty pro auta!