Pivovar Velké Popovice

Publikováno 22.07.2020
Pivovar Velké Popovice patří k nejkrásnějším u nás a rozhodně stojí za to jej navštívit. Nachází se jen 15 kilometrů východně od Prahy, takže ideální pro jednodenní výlet ať už na kole, autem nebo dokonce vláčkem.

Prohlídky Po stopách Kozla
V rámci komentované prohlídky se seznámíte s příběhem zakladatelské rodiny Ringhofferů, nahlédnete pod pokličku velkopopovickým sládkům a poznáte celý výrobní proces piva. Navštívíte současnou a historickou varnu, pivovarské sklepy, kde si užijete degustaci nefiltrovaného Kozla a seznámíte se i se samotným maskotem pivovaru, kozlem Oldou.

Kozel expres
Od poloviny června se můžete vydat na výlet do pivovaru přímo vláčkem Kozel expres. Vyjede 13. června z pražského Hlavního nádraží a bude jezdit každou sobotu v 10:19 hodin až do konce září. Během výletu si užijete hodinovou jízdu vlakem, malebnou krajinou, prohlídku pivovaru, kde se seznámíte se zakladatelskou rodinou Ringhofferů a výrobou piva. V pivovarských sklepích si vychutnáte dokonce rozšířenou degustaci. Cena zážitku s vlakem Kozel expres je 430 Kč a zahrnuje prohlídku pivovaru a zpáteční jízdenku.

TIP: Kozlova škola čepování piva
Tento zážitkový program začíná prohlídkou pivovaru, kterou zakončíte školou čepování na historické varně. Starat se o vás budou odborníci, kteří vám vysvětlí, jak poznat kvalitní pivo a jak o něj správně pečovat. Zjistíte, jak správně čepovat „na hladinku“ nebo co se skrývá pod názvy „čochtan“, „šnyt“ či “mlíko“. Cena zážitkového programu je 350 Kč za osobu a v ceně je zahrnuta prohlídka, konzumace piva a závěrem obdržíte Kozlův výuční list.

ml.

Pivovar Velké Popovice
Ringhofferova 1, 251 69
Velké Popovice, www.kozel.cz