9. června 2025, svátek má Stanislava
Adresa:
Nádvorní 134, Praha 7 171
Telefon:
420
Web:
www

Poskytované služby

Dětský koutek/hřiště
Parkoviště aut
Pořádání akcí
Bezbariérový přístup
Vstup se psy
Voda z kohoutku
Permanentka
Občerstvení

Botanická zahrada hlavního města Prahy byla založena 1. Ledna 1969. Během let zde byla vytvořena rozsáhlá sbírka dřevin, pivoněk, kosatců a v neposlední řadě bonsají, které se tu pěstovaly jako první v republice. Od roku 1992 však zůstávala téměř nepřístupná veřejnosti. Dnes tu mohou návštěvníci obdivovat Ornamentální zahradu, Japonskou zahradu, Pivoňkovou louku či Severoamerickou polopoušť s kaktusy a sukulenty.  V roce 2004 byl slavnostně otevřen tropický skleník Fata Morgana. Za vidění stojí i vinice sv. Kláry, ze které je krásný panoramatický výhled na Prahu. Víno z vinice se v botanické zahradě také zpracovává a návštěvníci si jej mohou zakoupit ve vinotéce umístěné ve viničním domku.

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Molekuly života: Festival, který nakopne každou vaši buňku

Už vás nebaví unavené tělo, přetížená hlava a touha po vypnutí zůstává jen přáním? Zastavte se. A začněte znovu – od první molekuly. Festival Molekuly života, který se uskuteční 15. června v Levandulovém údolí nedaleko Berouna, není jen dalším dnem plným rozhovorů. Je to restart, který si vaše tělo, mysl i duše zaslouží.

Kompletní časový line-up vystoupení kapel jubilejního 20. ročníku festivalu Hrady CZ je venku

Na osmi dvoudenních zastávkách po celé republice vystoupí Kabát, Richard Krajčo, Ben Cristovao, Divokej Bill, Wanastovi Vjecy, Pam Rabbit, Marpo, Visací zámek a další
Reklama
reklama

5 důvodů, proč je Řecko každoročně prázdninovým hitem

Následující překlad představuje článek o Řecku jako turistické destinaci, který zdůrazňuje pět hlavních důvodů jeho popularity mezi návštěvníky. Článek kombinuje praktické informace o plážích, historických památkách, kuchyni, klimatu a pohostinnosti s konkrétními doporučeními pro české turisty.

FESTIVAL ARTORZO 2025 ROZEZNÍ GENIUS LOCI HRADU KRAKOVEC JIŽ PO ČTVRTÉ

Tenhle festival není jen o hudbě! Čtvrtý ročník festival ARTORZO přinese na magický hrad Krakovec pořádnou dávku současné hudby, vizuálního umění a dobré atmosféry. Historické kulisy hradu sena dva dny promění v epicentrum elektronické, ambientní i taneční muziky, kde se potkávají IDM,contemporary music, liquid funk i fusion jazz and world music.

Festival Boskovice 2025: Unikátní multižánrový zážitek v srdci historického města

Léto se blíží a s ním i festival Boskovice 2025, který letos nabídne pestrý kulturní program od 10. do 13. července. Tento výjimečný multižánrový festival, konající se v malebném prostředí historického města Boskovice a jeho židovské čtvrti, nabízí návštěvníkům nejen pestrou hudební produkci, ale i divadelní představení, filmové projekce, výstavy, diskuse a workshopy. Už teď je jasné, že letošní ročník slibuje nezapomenutelné zážitky, které osloví všechny generace.
Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.