Proleťte se vesmírem!

Publikováno 20.11.2020
Kdo by se nechtěl proletět vesmírem? Skutečnou příležitost, tedy alespoň v nejbližší budoucnosti, však dostane pouze hrstka pozemšťanů. Ostatní se musejí uspokojit se svou představivostí nebo třeba s nejrůznějšími simulátory.

Patří k ním také interaktivní souprava „Průvodce vesmírem“, jenž nabízí mnohé: od digitálního planetária zobrazujícího denní i noční oblohu při pohledu ze Země přes simulátor Sluneční soustavy až po kosmickou virtuální realitu. Za poměrně ambiciózním, již dekádu trvajícím projektem stojí tým evropských vývojářů sdružených pod hlavičkou společnosti Aulea. Jak velkou část kosmu se jim za zmíněnou dobu podařilo obsáhnout a jak moc věrně?

Na tuto otázku vám odpoví nová souprava Průvodce vesmírem 4v1. Aplikace solar system scope, která je součástí soupravy, nabízí na mobily nebo počítači různé varianty. Stačí si jen vybrat. Podle hodnocení odborníků z „ Educational app store“ získala aplikace nejvyšší možné ocenění.
Průvodce vesmírem 4v1 je dobrou volbou jak pro děti, tak i nadšence pro astronómii. Zcela určite zaboduje u dětí jež ocení jeho jednoduchost, názornost i atraktivní zpracování. Souprava má také nezanedbatelný edukační potenciál.

Na své si však přijdou rovněž „geekové“ se zájmem o astronomii, kteří si prostě chtějí jen tak pohrát a něco se dozvědět o blízkém i vzdáleném kosmu.

A budou-li tvůrci svůj produkt hýčkat, pravidelně aktualizovat a přidávat do něj nová tělesa či textury, budou se k němu uživatelé zcela jistě rádi vracet.

ml.

www.pruvodcevesmirem.cz