Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
5. července 2022, Den slovanských věrozvestů Cyrila a Metoděje
10 tipů, kam za zvířaty v okolí Prahy  

10 tipů, kam za zvířaty v okolí Prahy  

Kdo umí vykouzlit úsměv na tvářích dětí i dospělých? Zvířata! Nezištně předávají tolik energie, kolik si jen zasloužíme. Umějí být něžně plachá i divoká a nudit se vedle nich nikdo nebude. Přijměte pozvání za domácími, divokými i exotickými zvířaty, za medvědy i chameleony anebo na procházku s osly. Přiložte ruku k dílu a za asistence chovatele zvířata nakrmte. Být jim nablízku je prostě zážitek. Dopřejte si ho jen kousek za Prahou. Vydat se můžete všemi směry. 

Přímý kontakt, to je oč tu běží. A tak si zajeďte do Zooparku Zelčín. Největší kontaktní zoopark u nás leží nedaleko Mělníka a jeho chloubou jsou fjordští koně, připomínající tak trochu koně z doby ledové. Vyzkoušejte krmení, procházku s kozou na vodítku, a aby byl zážitek opravdu kontaktní, ubytujte se přímo na statku v apartmánech, chatkách anebo v týpí. Na Okoř je cesta jako žádná ze sta… a také přes Zoopark Zájezd. Jen co by kamenem dohodil od zříceniny tam v expozici s terárii potkáte největší veřejně přístupnou kolekci chameleonů na světě. A tím výčet zážitků teprve začíná. V zooparku se můžete zúčastnit krmení zvířat anebo se sami stát ošetřovatelem a v doprovodu odborníka si vyzkoušet, co vše za pět hodin musí takový ošetřovatel zvládnout. Od úklidu a přípravy krmení až po samotné krmení a mazlení se zvířaty.

osli-stezka.jpg

Jízda okolím Prahy proti směru hodinových ručiček pokračuje a ocitáme se v přírodním parku Povodí Kačáku. Tam si totiž můžete dopřát netradiční zážitky na farmě s příhodným názvem Oslí stezka. Umožní vám vyzkoušet si výlety s oslíkem, oslí trekking, asinoterapii a mnoho dalšího. Zážitek pro všechny věkové kategorie zaručen.

medvedarium-beroun.jpg

Z přírody zamiřte do města. Takřka v srdci královského Berouna na Městské hoře je volně přístupné medvědárium. Vydejte se tedy pozdravit medvědy Kubu a Matěje, které znáte i z večerníčku Méďové. Budete koukat, jak krásný a rozlehlý výběh v Berouně mají.

Nemusíte jezdit daleko, abyste si užili pobyt v zooparku a rekreačním parku Karlštejn, který je navíc z Prahy pohodlně dostupný také vlakem. Potkáte vznešeného bílého lva Leona, párek bílých tygrů i levharta a mnoho dalších. Odvážlivci se s odborným doprovodem mohou projet na poníkovi anebo na dvouhrbém velbloudovi.

krmeni-ve-vrchbele-2.jpg

Další zastávku si uděláme u jelenů. V Zooparku jeleni Homole poblíž Dobříše, v krásném a klidném přírodním prostředí Středního Povltaví, uvidíte daňky, jeleny, muflony, skot i prasata. Hrdě tu vedle nich žije také místní páv.

jelen-pri-jidle.jpg

Vydejme se na pomyslnou cestu kolem světa. Ve Farmparku Soběhrdy se s láskou starají o zvířata z celého světa. Mnohá jsou tak ochočena, že si je v přítomnosti chovatele můžete nakrmit. Samozřejmě podle pravidel. Potkáte lamu krotkou z Jižní Ameriky, africké watusi, australské pštrosy emu i klokánky Bennetovi. V asijské části potkáte jaka domácího, velblouda drabaře i vodní buvoly. V evropské části prasátka kudrnatá i nutrie. A mnoho dalších zvířecích kamarádů.

pstros-emu-ve-farmparku-sobehrdy.jpg

Ne všechna zvířata mají to štěstí, že jsou zdravá a mohou žít ve volné přírodě. Poblíž zámku ve Vlašimi můžete navštívit vlašimskou parazoo, ve které bydlí na čtyři desítky trvale handicapovaných živočichů.

obyvatelka-vlasimske-parazoo.jpg

Láká vás exotika? Prohlédněte si atraktivní exotické druhy zvířat ve vůbec první porevoluční nestátní oficiální zoologické zahradě v České republice. Stala se jí v roce 1997 Zoo Chleby poblíž Nymburka. Poznejte takové pány zvířat jako jsou amazoňan rudoocasý, ara hyacintový, dvojzoborožec indický anebo tukan pestrý. Nenechte si ujít komentované prohlídky, výukové programy a další akce, které se tu pořádají.

languri-v-zoo-chleby.jpg

Rekreační areál Vrchbělá si zamilují malí i velcí, a to nejen proto, že se tu dá krásně relaxovat, poznávat okolí, jezdit na kole i na bruslích, hrát si na dětském hřišti anebo si dopřávat trochu adrenalinu v lanovém centru. Magnetem jsou také roztomilá zvířata ve zdejší minizoo. Obdivovat můžete klid a vyrovnanost ovcí, pyšnou eleganci pávů i exotický vzhled emu hnědých. Na vlastní oči uvidíte kozu kamerunskou, holandskou i českou krátkosrstou. Budete zírat, jaké kousky předvádějí, blíží-li se chovatel s krmením. Otevřeno je celoročně, vstupné se neplatí.

krmeni-ve-vrchbele-1.jpg

Deset míst je dost, a přesto se jedná jen o malou ochutnávku toho, kam všude se dá ve středních Čechách za zvířaty vyrazit. Inspirujte se k dalším výletům na www.strednicechy.cz

stredni-cechy-cerne-v01.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Top festivaly 2022: kde si skvěle zapaříte

Festivalové léto je za dveřmi a to znamená, že přinášíme přehled top festivalů, kam Vás rádi pozveme a kde se nejspíš také potkáme. Takže jestli se nemůžete dočkat, až se pořádně zapaříte a pošlete do sebe pár kousků, máme pro vás pár tipů, ke byste letos rozhodně neměli chybět.

Putovní festival Hrady CZ je zpět v plné síle

Letní putovní hudebně-kulturní festival Hrady CZ je zpět v plné síle a své návštěvníky letos přivítá v průběhu léta znovu osmkrát na koncertech i v prostorách hradů na území Čech a Moravy.
Reklama
reklama

Lesní zámek Kozel: tip na rodinný výlet kousek od Prahy

Lesní zámek Kozel je jedním z mála klasicistních objektů na našem území, který není přestavbou staršího objektu, ale byl postaven tzv. na zelené louce. Díky tomu jej dodnes můžete obdivovat v jeho originální podobě. Ačkoli navenek toto venkovské sídlo šlechty působí velice stroze, uvnitř skrývá bohatě zdobené a vybavené interiéry, které představují vývoj nábytku od rokoka až po biedermeier.

Lázeňský hotel Villa Smetana v novém kabátku

Ani hudební skladatel, ani jeho symfonická báseň, ale řeč je o nádherném ubytování v klidné části města plné zeleně. Lázeňský hotel Villa Smetana **** se nachází ve dvou historických vilách postavených v roce 1900 a kromě přírody a stylového ubytování vám nabídne i hýčkání v hotelovém wellness a lázeňské procedury dle zvolené varianty. I okolí lázeňského města rozhodně stojí za návštěvu.

Hudba na vinicích letos láká na neomezené párování hudby, vín a zážitků

Už máte plány na léto? Propojte své letní výlety s hudbou a vínem pod širým nebem a navíc přímo ve vinicích! Odstartoval totiž III. ročník koncertního seriálu Hudba na vinicích. Až do 23. září odehraje v celkem šesti vinařstvích na 40 koncertů čtrnácti českých a slovenských interpretů