Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
3. října 2023, svátek má Bohumil
7 DŮVODŮ, proč si udělat výlet do Bratislavy na vlastní nohy

7 DŮVODŮ, proč si udělat výlet do Bratislavy na vlastní nohy

Objevte kouzlo města na Dunaji, nadchněte se pro jeho historii, zažijte skvělou atmosféru a ochutnejte jeho různorodost. Dopřejte si 72 hodinový výlet plný zážitků v městě, kde je všechno na skok.

vodna-foto-1.png

1. Akce během celého roku 

V Bratislavě to žije v každém ročním období. Na jaře se město pomalu probouzí spor­tem a každoročními maratony a pokračuje trhy a malými hudebními festivaly. V létě se sezóna rozjíždí naplno Kulturním létem a Hradními slavnostmi a vrcholí oblíbenou bratislavskou akcí – Bratislav­skými korunovačními dny (26.-27.7.). Letní atmosféru města každo­ročně dotváří i hudební festival VivaMusica, UPRISING festival, Shakespearovské slavnosti a do středověku vás zavede akce Rytíři na Devíně. Brzy na podzim se zase v okolí Bratislavy konají vinné festiva­ly a tradiční vinobraní, Jazzo­vé dny a Bratislavské hudební slavnosti.

6_3.jpg

2. Město dýchající historií

Bratislava je městem, kde se his­torie začala psát už s příchodem Keltů, pokračovala Římany, až se na konec překlenula do slavné korunovační éry, kterou připo­míná majestátní Dóm sv. Mar­tina. Znakem bohaté historie Bratislavy je i Bratislavský hrad, který je také domovem Histo­rického muzea, a hrad Devín nacházející se nad soutokem Dunaje a Moravy, kam se po­hodlně dopravíte i výletní lodí z centra města. Historické arte­fakty a jiné expozice najdete až ve 30 muzeích po celé Bratislavě – ve Staré radnici, v Přírodověd­ném muzeu na nábřeží Dunaje a na mnoha jiných místech. 

1-1.jpg

3. Zábava i pro děti

Na výletě v Bratislavě se nebu­dou nudit ani ti nejmenší. Díky mnoha atrakcím si ve městě a blízkém okolí s dětmi užije­te zábavu za každého počasí. K nejnavštěvovanějším místům nepochybně patří bratislavská zoologická zahrada. Během škaredého po­časí se vám zavděčí dům umění pro děti Bibiana s interaktiv­ními výstavami nebo zážitkové centrum vědy Aurelium, kde děti mimo jiné zjistí, jak fun­guje hologram nebo jak těžké je vyvážit magnet. A co je důležité, vše si mohou odzkoušet naživo. 

2-3.jpg

4. Zeleň na každém kroku 

V samotné Bratislavě, ale i v je­jím okolí se nachází množství parků, zahrad, lesů a vinic, kte­ré přirozeně zasahují do města a jsou jeho důležitou součástí. Projít se můžete v Sadě Janka Krále, jen několik málo minut od centra města, nebo v Hor­ském parku, kde najdete jedi­nečnou atmosféru spojení lesa a města. Relaxovat můžete také v zahradách Bratislavy u Grasal­kovičova paláce nebo v Medické zahradě. V Karloveské zátoce Železné studničke nebo na Devíne na­jdou rodiny s dětmi potřebný prostor pro odpočinek v přírodě. 

3_2.jpg

5. Sportovní duch 

Bratislava, to nejsou jen památ­ky a galerie, ale i pohyb a sport přítomný ve všech oblastech života. Nic nezkazíte půjče­ním kol, protože Bratislava má ve svém okolí několik cyklistic­kých tras a tematických cyklo ­okruhů. Pro fanoušky adrena­linu se v lesích Malých Karpat nacházejí i speciálně upravené cyklistické tratě. Adrenalin na vodě můžete zažít v areálu vodních sportů Divoká voda v Čunově, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet rafting nebo jízdu na vodních skútrech. Ne­tradičními zážitky jsou také kyvadlový seskok z mostu Lafranconi s 19-metrovým vol­ným pádem nebo Skywalk – pa­noramatická procházka po ob­vodu vyhlídkové věže UFO. K Bratislavě neodmyslitelně patří i Dunaj, na jeho rameni si můžete užít splavování nebo se po jeho hlavním toku plavit rychločluny. 

5_1.jpg

6. Neopakovatelná atmosféra na březích Dunaje

V létě má Bratislava jedinečnou atmosféru, kterou vytvářejí tera­sy kaváren a restaurací, a dunaj­ské břehy se každoročně promě­ňující na městské pláže s bary či hřišti na plážový volejbal. Z centra městase za 20 minut dostanete do úplně jiného světa: na největší přírod­ní koupaliště v Bratislavě. Zlaté Piesky mají vše, co na letní do­volené nesmí chybět, a pokud tu chcete zažít i něco aktivnější, vyberte se do části Wakelakeshned vedle pláže, kde vám vedle dynamické hudby rozproudí krev v žilách vodní lyžování a wake­boarding s různými rampami a překážkami. 

4_4.jpg

7. Turistická karta plná výhod 

Bratislava je různorodá, barev­ná, s unikátní atmosférou města na Dunaji a to je to, co ji dělá jedinečnou. Spolu s oficiální turistickou kartou Bratislava CARD City & Region, která vám v krátkém čase a za výhodnou cenu umožňuje poznat a zažít to nejlepší, co město Bratislava a region nabízejí, si ji můžete vy­chutnat naplno. Kromě cestová­ní po celém městě a regionu s ní můžete zcela zdarma navštívit až 18 muzeí a galerií nebo využít slevy na další atrakce. Méně tak zaplatíte například v restaura­cích, za plavby po Dunaji, ale i za prohlídky či výlety do okolí Bratislavy. 

7.png

ČTĚTE DÁLE

Na pražském Výstavišti proběhne CHILLI FEST a ASIA FOOD festival

Sobota 7. října bude na pražském Výstavišti ve znamení CHILLI FESTu. Akce s celodenním doprovodným programem bude mít významný vrchol: duel, v rámci nějž se budou pojídat nejpálivější chilli papričky světa. Zúčastní se ho mistr světa a držitel několika rekordů zapsaných v Guinnessově knize Mike Jack (Mike Jack Eats Heat) nebo aktuální evropský šampión z Itálie Giancarlo Gasparotto, který je známý jako Jack Pepper.

SUKHISHVILI - Gruzínský národní balet v ČESKÉ REPUBLICE!

Nový celovečerní program a jedinečná atmosféra zanechají nezapomenutelné dojmy!
Reklama
reklama

Lucie Bílá představuje svou Srdeční záležitost

Přípravy uvedení nového muzikálu Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé pomalu směřují ke svému konci. Na jevišti scény v pražské Karlově ulici v těchto dnech pod vedením režiséra Antonína Procházky a choreografky Ivany Hannichové probíhají poslední zkoušky a ladí se finální detaily před slavnostní premiérou. Ta se uskuteční již ve čtvrtek 28. září v Den české státnosti.

Městské divadlo Kladno: říjen plný hlouposti a setkání s ďáblem

Pro milovníky divadelních představení tu máme velkou pozvánku do Městského divadla Kladno. Začátkem října si nenechte Jak jsem potkal ďábla, nebo Eva tropí hlouposti.

Komplex Resort klášter Želiv je plný možností

Komplex Resort klášter Želiv se nachází v klidném prostředí soutoku Trnávky a Želivky, vzdálené asi 10 km od hlavní dálniční tepny D1 – exit 90 Humpolec, přibližně na půl cesty mezi Prahou a Brnem.