Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
10. srpna 2022, svátek má Vavřinec
7 DŮVODŮ, proč si udělat výlet do Bratislavy na vlastní nohy

7 DŮVODŮ, proč si udělat výlet do Bratislavy na vlastní nohy

Objevte kouzlo města na Dunaji, nadchněte se pro jeho historii, zažijte skvělou atmosféru a ochutnejte jeho různorodost. Dopřejte si 72 hodinový výlet plný zážitků v městě, kde je všechno na skok.

vodna-foto-1.png

1. Akce během celého roku 

V Bratislavě to žije v každém ročním období. Na jaře se město pomalu probouzí spor­tem a každoročními maratony a pokračuje trhy a malými hudebními festivaly. V létě se sezóna rozjíždí naplno Kulturním létem a Hradními slavnostmi a vrcholí oblíbenou bratislavskou akcí – Bratislav­skými korunovačními dny (26.-27.7.). Letní atmosféru města každo­ročně dotváří i hudební festival VivaMusica, UPRISING festival, Shakespearovské slavnosti a do středověku vás zavede akce Rytíři na Devíně. Brzy na podzim se zase v okolí Bratislavy konají vinné festiva­ly a tradiční vinobraní, Jazzo­vé dny a Bratislavské hudební slavnosti.

6_3.jpg

2. Město dýchající historií

Bratislava je městem, kde se his­torie začala psát už s příchodem Keltů, pokračovala Římany, až se na konec překlenula do slavné korunovační éry, kterou připo­míná majestátní Dóm sv. Mar­tina. Znakem bohaté historie Bratislavy je i Bratislavský hrad, který je také domovem Histo­rického muzea, a hrad Devín nacházející se nad soutokem Dunaje a Moravy, kam se po­hodlně dopravíte i výletní lodí z centra města. Historické arte­fakty a jiné expozice najdete až ve 30 muzeích po celé Bratislavě – ve Staré radnici, v Přírodověd­ném muzeu na nábřeží Dunaje a na mnoha jiných místech. 

1-1.jpg

3. Zábava i pro děti

Na výletě v Bratislavě se nebu­dou nudit ani ti nejmenší. Díky mnoha atrakcím si ve městě a blízkém okolí s dětmi užije­te zábavu za každého počasí. K nejnavštěvovanějším místům nepochybně patří bratislavská zoologická zahrada. Během škaredého po­časí se vám zavděčí dům umění pro děti Bibiana s interaktiv­ními výstavami nebo zážitkové centrum vědy Aurelium, kde děti mimo jiné zjistí, jak fun­guje hologram nebo jak těžké je vyvážit magnet. A co je důležité, vše si mohou odzkoušet naživo. 

2-3.jpg

4. Zeleň na každém kroku 

V samotné Bratislavě, ale i v je­jím okolí se nachází množství parků, zahrad, lesů a vinic, kte­ré přirozeně zasahují do města a jsou jeho důležitou součástí. Projít se můžete v Sadě Janka Krále, jen několik málo minut od centra města, nebo v Hor­ském parku, kde najdete jedi­nečnou atmosféru spojení lesa a města. Relaxovat můžete také v zahradách Bratislavy u Grasal­kovičova paláce nebo v Medické zahradě. V Karloveské zátoce Železné studničke nebo na Devíne na­jdou rodiny s dětmi potřebný prostor pro odpočinek v přírodě. 

3_2.jpg

5. Sportovní duch 

Bratislava, to nejsou jen památ­ky a galerie, ale i pohyb a sport přítomný ve všech oblastech života. Nic nezkazíte půjče­ním kol, protože Bratislava má ve svém okolí několik cyklistic­kých tras a tematických cyklo ­okruhů. Pro fanoušky adrena­linu se v lesích Malých Karpat nacházejí i speciálně upravené cyklistické tratě. Adrenalin na vodě můžete zažít v areálu vodních sportů Divoká voda v Čunově, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet rafting nebo jízdu na vodních skútrech. Ne­tradičními zážitky jsou také kyvadlový seskok z mostu Lafranconi s 19-metrovým vol­ným pádem nebo Skywalk – pa­noramatická procházka po ob­vodu vyhlídkové věže UFO. K Bratislavě neodmyslitelně patří i Dunaj, na jeho rameni si můžete užít splavování nebo se po jeho hlavním toku plavit rychločluny. 

5_1.jpg

6. Neopakovatelná atmosféra na březích Dunaje

V létě má Bratislava jedinečnou atmosféru, kterou vytvářejí tera­sy kaváren a restaurací, a dunaj­ské břehy se každoročně promě­ňující na městské pláže s bary či hřišti na plážový volejbal. Z centra městase za 20 minut dostanete do úplně jiného světa: na největší přírod­ní koupaliště v Bratislavě. Zlaté Piesky mají vše, co na letní do­volené nesmí chybět, a pokud tu chcete zažít i něco aktivnější, vyberte se do části Wakelakeshned vedle pláže, kde vám vedle dynamické hudby rozproudí krev v žilách vodní lyžování a wake­boarding s různými rampami a překážkami. 

4_4.jpg

7. Turistická karta plná výhod 

Bratislava je různorodá, barev­ná, s unikátní atmosférou města na Dunaji a to je to, co ji dělá jedinečnou. Spolu s oficiální turistickou kartou Bratislava CARD City & Region, která vám v krátkém čase a za výhodnou cenu umožňuje poznat a zažít to nejlepší, co město Bratislava a region nabízejí, si ji můžete vy­chutnat naplno. Kromě cestová­ní po celém městě a regionu s ní můžete zcela zdarma navštívit až 18 muzeí a galerií nebo využít slevy na další atrakce. Méně tak zaplatíte například v restaura­cích, za plavby po Dunaji, ale i za prohlídky či výlety do okolí Bratislavy. 

7.png

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Milan Wimmer: Hostivar je součástí místní komunity

Milan Wimmer je už pět let ředitelem vyhlášeného pivovaru a restaurace Hostivar. Co všechno jeho práce obnáší, jak se popral s covidovým lockdownem nebo na jaké novinky se můžeme těšit, poodhalil v našem rozhovoru.

Tipy na výlety s Pragmoonem, aneb léto v plném proudu

Léto je jednoznačně nejpříjemnější čas na výletování. Přeci jen si člověk krásy naší matičky země více vychutná, když je celá pěkně zalitá sluncem a plná přírodních barev. A když náhodou udeří horší počasí, vždycky se můžeme schovat v nějaké krásné české hospůdce. A to se taky počítá. Představujeme tipy na výlety a kam na dovolenou pro celou rodinu.
Reklama
reklama

Družice Planetum-1: jedenáctá česká družice na české dráze

Na palubě cestuje první český loutkonaut. Hurvínek bude s dětmi sdílet zkušenosti z kosmického letu. Z floridského mysu Canaveral na Floridě odstarto-vala 25. května ve 20:35 našeho času raketa Falcon 9 společnosti SpaceX s 59 družicemi na palubě. Jed-nou z nich byla historicky jedenáctá česká/československá družice s názvem Planetum-1, kterou vyslalo Planetum (Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy). Planetum se tak stalo první institucí svého druhu na světě, která operuje vlastní družicí na oběžné dráze.

Záhorie - rozmanitá zem

Záhorie (česky Záhoří) je region na jihozápadě Slovenska, nacházející se v oblasti Záhorské nížiny. Název Záhoří vznikl v 17. století. Záhoří rozděleno na Horní Záhoří, Střední Záhoří a Dolní Záhoří. Díky výhodné geografické poloze a příznivým klimatickým podmínkám Záhoří patří k nejstarší osídleným územím na Slovensku.

Prožijte české pivo – nositele tradice, historie a kultury

Je pevná a osvědčená, sahá daleko do historie, utváří naši kulturu a spojuje lidi – taková je tradice pivovarnictví u nás. Češi dali vzniknout celé kategorii piva – českého ležáku, a na to můžeme být právem pyšní. Na dlouhou tradici a zkušenosti navazují i nově vznikající pivovary a minipivovary s novými koncepty a rozmanitými pivy, která baví.