Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. září 2022, svátek má Václav
8 tipů, kam jít letos na vinobraní

8 tipů, kam jít letos na vinobraní

Když se řekne vinobraní – hlavní svátek vína, mnozí si hned vybaví ta největší na Moravě. Nicméně po celé republice se ale koná mnoho menších vinobraní a my Vám představíme ty nejoblíbenější, které jsme navštívili i osobně.

LEDNICKÉ VINOBRANÍ & DÝŇOBRANÍ & GULÁŠFEST 

Koná se: 10. září 2022 11:00 - 22:00

lednice.jpg

Nenechte si ujít tuto jedinečnou akci pro celou rodinu! Bohatý kulturní program, soutěže, degustace výborných vín, gurmánské speciality. Celodenní program obohatí kapela La Bande a překvapením večera bude hudební skupina Kabát Revival. Akce „3 v 1“ slibuje zážitek a zábavu pro celou rodinu v unikátním prostředí vinařství. Předávání hroznu úrody, ochutnávka vín a komentované prohlídky vinařství, odrůdové burčáky a mnoho dalšího. Dýňobraní pro děti spojené se soutěžemi a s vyřezáváním dýní přímo na místě. Soutěž ve vaření gulášů s ochutnávkou. Gurmánské speciality a regionální produkty.

 

PÁLAVSKÉ VINOBRANÍ 2022

Koná se: 9. září 2022 – 11. září 2022

palavske-vinobrani-2022.jpg

Další ročník Pálavského vinobraní v Mikulově nabídne od 9. do 11. září 2022 program plný hudebních hvězd, moravské víno ve všech podobách, folklór, dobové kejklíře, rytíře ve zbroji či sličné panny a především zábavu, ze které si vybere opravdu každý. Po celou dobu vinobraní v hlavním sále zámku probíhá prestižní veřejná výstava Národní soutěže vín. Bude zde možno ochutnat více než 500 vzorků bílých, růžových a červených vín z Mikulovské vinařské podoblasti. Víno je charakteristické nejen svou chutí, ale mnoha vůněmi, a k plnohodnotnému prožitku poznávání vína čichem patří. Vrcholným a slavnostním okamžikem bude sobotní královský průvod Václava IV. s královnou a s bohatou účastí krojovaných souborů.

 

ZNOJEMSKÉ VINOBRANÍ 2022

Koná se: 9. září 2022 13:00 – 11. září 2022 17:00

znojemske-vinobrani-2022.jpg

Znojemské historické vinobraní přinese oblíbené historické i hudební scény, odpočinkové zóny, kvalitní víno a gastronomii nebo třeba sběratelské mince. Davy poddaných krále Jana Lucemburského budou na Znojemském historickém vinobraní 2022 opět vítat vznešeného panovníka, oslavovat jiskřivé víno, lahodný burčák a veselit se při hudbě v ulicích a mázhauzech. Historický program na 13 scénách vás nenechá celé tři dny konání vydechnout!

 

11. DRNHOLECKÉ VINOBRANÍ 

Koná se: 24. září 2022

11-drnholecke-vinobrani.jpg

Tradiční akce plná burčáku! 11. ročník tradičního vinobraní s otevřenými sklepy vinařů pořádají místní nadšenci. Historický průvod projde s knížetem a kněžnou z Náměstí k hospodáři a kolem všech zúčastněných otevřených sklepů.

 

BZENECKÉ KROJOVANÉ VINOBRANÍ

Koná se: 16. září 2022 – 17. září 2022

bzenecke.jpg

Vinařské slavnosti ve městě Bzenecké lipky, těšit se můžete na ochutnávky slováckých vín a burčáků na nádvoří zámku, ve sklepích i pod víchou. Beseduje se v búdách při skleničkách lahodného moku. Dobré bzenecké víno zachutnalo již ne- jedné známé osobnosti. Při svých cestách zde zastavili básník Petr Bezruč, mistr Josef Suk, malíř Mikoláš Aleš, ale i A. Rodin, S. Čech, F. X. Šalda a jiní. Pohostinnost vinných sklepů nabízí dnes ve Bzenci mnoho soukromě hospodařících vinařů. Bzenecká vína se prodávají po celé České republice.

 

TROJSKÉ VINOBRANÍ SV. KLÁRY

Koná se: 17. září 2022 11:00 – 18. září 2022, 19:00

trojske-vinobrani-sv-klary.jpg

V letošním roce nepřijdou milovníci vína a fanoušci trojského vinohradu sv. Kláry zkrátka. Botanická zahrada hl. m. Prahy připravuje na víkend 17. a 18. září Oslavy sklizně na vinici sv. Kláry. Jedná se o vrchol letošní vinařské sezóny a během oslav se kompletně představí místní produkce vína, a to včetně možnosti nahlédnout do vinného sklepa. Po oba dva dny bude oslavy sklizně doprovázet bohatý program pro malé i velké. Návštěvníci budou moci ochutnat vína ročníku 2021 a čerstvý burčák.

 

KARLŠTEJNSKÉ VINOBRANÍ 2022

Koná se: 24. září 2022 10:00 – 25. září 2022, 18:00

karlstejnske-vinobrani-2022.jpg

Historická slavnost vína za přítomnosti císaře římského a krále českého Karla IV. a jeho dvora. Návštěvníky čeká na Karlštejně bohatý program z doby středověku, ochutnávky vín a kulinářských specialit, rytířský turnaj a vystoupení mágů. O víkendu 24. a 25.9. 2022 se již po čtyřiadvacáté v podhradí Karlštejna i na hradním nádvoří na dva dny rozezvučí pištci, trubači a hudebníci, rozjedou se rytířská klání, roztančí se tanečnice a bude se slavit vinobraní. Ani letos si slavnost nenechá ujít sám Karel IV., který by letos oslavil své 706. narozeniny.

 

SEDLECKÉ VINOBRANÍ

Koná se: 24. září 2022 10:00 - 19:00 

sedlecke-vinobrani.jpg

Tradiční podzimní akce vinařství ZD Sedlec spojená s lisováním hroznů, prodejem burčáku, ochutnávkou vín, gastronomickými pochutinami. K dobré náladě bude hrát cimbálová muzika Hudci a zpěvák Jiří Zonyga. Přijďte se pobavit, zatančit, ochutnat nějakou specialitu z grilu. K dobré náladě jistě přispěje i naše vínko. Akce se koná v areálu Vinařství ZD Sedlec u Nesytu od 10.00 do 19.00 hodin.

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

47. veletrh starožitností Antique

Na Novoměstské radnici se od čtvrtka 24. do neděle 27. listopadu bude konat tradiční veletrh Antique. Více než pět desítek starožitníků na něm již po 47. představí to nejzajímavější ze své nabídky: od oblíbených šperků a bižuterie, přes sklo, porcelán a keramiku až po starožitný nábytek, textil, historické zbraně a staré bankovky a mince. Antique je tradičně největší a nejreprezentativnější přehlídkou starožitností v ČR.

Obytňákem po jižní Moravě

Cestování už není, co bývalo. Naštěstí! Pořád je co objevovat, pořád se objevují nové trendy jako glamping. My jsme ověřili, jaký potenciál má cestování karavanem. Uvažovali jsme takto: cestovatel nemusí řešit plné hotely, postel si veze s sebou. Zažije víc, protože jede od místa k místu podle chuti. A jak je na cestování na čtyřech kolech připravená jižní Morava, jaké má zázemí?
Reklama
reklama

Tiësto se vrátí do Prahy po 4 letech

Tiësto se vrátí do Prahy po 4 letech a to v úterý 27. září 2022 na Magnetic Festival 2022. Nenechte si ujít tuto jedinečnou akci, kde Vám zahraje legenda taneční scény.

Hotelový Spa & Wellness Komplex Bristol Royal

V srdci lázeňského města Karlovy Vary, jen pár minut chůze od karlovarských léčivých pramenů se nachází hotelový Spa & Wellness komplex Bristol Royal, jehož historie sahá až do 18. století. Tvoří jej 5 čtyřhvězdičkových hotelů (Bristol Palace, Královská Vila, Georgy House, Vila Tereza a Bristol) a 1 pětihvězdičkový hotel (Vila Livia). Všechny budovy jednotlivých hotelů jsou mezi sebou vzájemně propojeny důmyslným systémem koridorů. K významným návštěvníkům budov komplexu Bristol Royal patřili např. Arcivévoda František Albert, rodina hraběte Kinského, pruský princ Vilém, Sigmund Freud a v neposlední řadě rakouská císařovna Sissi.

Divadlo Lucie Bílé uvede premiéru muzikálu: Maminy

Pánové, mějte se na pozoru! Do Divadla Lucie Bílé míří další hudební novinka, která ve svém podtitulu radí „mužům vstup na vlastní nebezpečí“. Po crazy muzikálu Láska je láska tým scény opět sází na humor a divákům představí komedii Američanky Sue Fabisch. Komorní muzikál Maminy, ve kterém nebude chybět principálka Lucie Bílá, divadlo poprvé uvede v září.