Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
8 tipů, kam jít letos na vinobraní

8 tipů, kam jít letos na vinobraní

Když se řekne vinobraní – hlavní svátek vína, mnozí si hned vybaví ta největší na Moravě. Nicméně po celé republice se ale koná mnoho menších vinobraní a my Vám představíme ty nejoblíbenější, které jsme navštívili i osobně.

LEDNICKÉ VINOBRANÍ & DÝŇOBRANÍ & GULÁŠFEST 

Koná se: 10. září 2022 11:00 - 22:00

lednice.jpg

Nenechte si ujít tuto jedinečnou akci pro celou rodinu! Bohatý kulturní program, soutěže, degustace výborných vín, gurmánské speciality. Celodenní program obohatí kapela La Bande a překvapením večera bude hudební skupina Kabát Revival. Akce „3 v 1“ slibuje zážitek a zábavu pro celou rodinu v unikátním prostředí vinařství. Předávání hroznu úrody, ochutnávka vín a komentované prohlídky vinařství, odrůdové burčáky a mnoho dalšího. Dýňobraní pro děti spojené se soutěžemi a s vyřezáváním dýní přímo na místě. Soutěž ve vaření gulášů s ochutnávkou. Gurmánské speciality a regionální produkty.

 

PÁLAVSKÉ VINOBRANÍ 2022

Koná se: 9. září 2022 – 11. září 2022

palavske-vinobrani-2022.jpg

Další ročník Pálavského vinobraní v Mikulově nabídne od 9. do 11. září 2022 program plný hudebních hvězd, moravské víno ve všech podobách, folklór, dobové kejklíře, rytíře ve zbroji či sličné panny a především zábavu, ze které si vybere opravdu každý. Po celou dobu vinobraní v hlavním sále zámku probíhá prestižní veřejná výstava Národní soutěže vín. Bude zde možno ochutnat více než 500 vzorků bílých, růžových a červených vín z Mikulovské vinařské podoblasti. Víno je charakteristické nejen svou chutí, ale mnoha vůněmi, a k plnohodnotnému prožitku poznávání vína čichem patří. Vrcholným a slavnostním okamžikem bude sobotní královský průvod Václava IV. s královnou a s bohatou účastí krojovaných souborů.

 

ZNOJEMSKÉ VINOBRANÍ 2022

Koná se: 9. září 2022 13:00 – 11. září 2022 17:00

znojemske-vinobrani-2022.jpg

Znojemské historické vinobraní přinese oblíbené historické i hudební scény, odpočinkové zóny, kvalitní víno a gastronomii nebo třeba sběratelské mince. Davy poddaných krále Jana Lucemburského budou na Znojemském historickém vinobraní 2022 opět vítat vznešeného panovníka, oslavovat jiskřivé víno, lahodný burčák a veselit se při hudbě v ulicích a mázhauzech. Historický program na 13 scénách vás nenechá celé tři dny konání vydechnout!

 

11. DRNHOLECKÉ VINOBRANÍ 

Koná se: 24. září 2022

11-drnholecke-vinobrani.jpg

Tradiční akce plná burčáku! 11. ročník tradičního vinobraní s otevřenými sklepy vinařů pořádají místní nadšenci. Historický průvod projde s knížetem a kněžnou z Náměstí k hospodáři a kolem všech zúčastněných otevřených sklepů.

 

BZENECKÉ KROJOVANÉ VINOBRANÍ

Koná se: 16. září 2022 – 17. září 2022

bzenecke.jpg

Vinařské slavnosti ve městě Bzenecké lipky, těšit se můžete na ochutnávky slováckých vín a burčáků na nádvoří zámku, ve sklepích i pod víchou. Beseduje se v búdách při skleničkách lahodného moku. Dobré bzenecké víno zachutnalo již ne- jedné známé osobnosti. Při svých cestách zde zastavili básník Petr Bezruč, mistr Josef Suk, malíř Mikoláš Aleš, ale i A. Rodin, S. Čech, F. X. Šalda a jiní. Pohostinnost vinných sklepů nabízí dnes ve Bzenci mnoho soukromě hospodařících vinařů. Bzenecká vína se prodávají po celé České republice.

 

TROJSKÉ VINOBRANÍ SV. KLÁRY

Koná se: 17. září 2022 11:00 – 18. září 2022, 19:00

trojske-vinobrani-sv-klary.jpg

V letošním roce nepřijdou milovníci vína a fanoušci trojského vinohradu sv. Kláry zkrátka. Botanická zahrada hl. m. Prahy připravuje na víkend 17. a 18. září Oslavy sklizně na vinici sv. Kláry. Jedná se o vrchol letošní vinařské sezóny a během oslav se kompletně představí místní produkce vína, a to včetně možnosti nahlédnout do vinného sklepa. Po oba dva dny bude oslavy sklizně doprovázet bohatý program pro malé i velké. Návštěvníci budou moci ochutnat vína ročníku 2021 a čerstvý burčák.

 

KARLŠTEJNSKÉ VINOBRANÍ 2022

Koná se: 24. září 2022 10:00 – 25. září 2022, 18:00

karlstejnske-vinobrani-2022.jpg

Historická slavnost vína za přítomnosti císaře římského a krále českého Karla IV. a jeho dvora. Návštěvníky čeká na Karlštejně bohatý program z doby středověku, ochutnávky vín a kulinářských specialit, rytířský turnaj a vystoupení mágů. O víkendu 24. a 25.9. 2022 se již po čtyřiadvacáté v podhradí Karlštejna i na hradním nádvoří na dva dny rozezvučí pištci, trubači a hudebníci, rozjedou se rytířská klání, roztančí se tanečnice a bude se slavit vinobraní. Ani letos si slavnost nenechá ujít sám Karel IV., který by letos oslavil své 706. narozeniny.

 

SEDLECKÉ VINOBRANÍ

Koná se: 24. září 2022 10:00 - 19:00 

sedlecke-vinobrani.jpg

Tradiční podzimní akce vinařství ZD Sedlec spojená s lisováním hroznů, prodejem burčáku, ochutnávkou vín, gastronomickými pochutinami. K dobré náladě bude hrát cimbálová muzika Hudci a zpěvák Jiří Zonyga. Přijďte se pobavit, zatančit, ochutnat nějakou specialitu z grilu. K dobré náladě jistě přispěje i naše vínko. Akce se koná v areálu Vinařství ZD Sedlec u Nesytu od 10.00 do 19.00 hodin.

 

ČTĚTE DÁLE

Největší saunový svět v ČR v Aquapalace Praha

Představujeme vám největší Saunový svět v České republice, který se nachází v prostorách Aquapalace Praha v Čestlicích. Tento výjimečný komplex vyniká svou variabilitou, bohatou nabídkou služeb, procedur a saunových ceremoniálů. Máte zde možnost volit z 19 saun a prohříváren určených pro příjemné, luxusní i netradiční saunování.

Mlýn Karlštejn: Místo, kde svatba bude nezapomenutelná

K nejkrásnějším místům pro svatby ve středních Čechách jednoznačně patří romantický Hotel Mlýn Karlštejn. Ostatně, kdo by nechtěl prožít svůj svatební den v nádherném prostředí hotelu pod legendárním Karlštejnem nebo si užít hostinu v podobě grilování pod širým nebem na břehu Berounky? A to vše pouhých 25 km od Prahy.

Nové premiéry se diváci Městského divadla Kladno dočkají v prosinci

Třetí letošní premiéra zavede diváky Městského divadla Kladno do prostředí psychiatrické léčebny. Divadlo totiž uvede dnes již kultovní Přelet nad kukaččím hnízdem, jehož režie se ujal jeden z nejvýraznějších představitelů mladé generace Adam Skala. Slavnostní premiéra proběhne 9. prosince v hlavním sále MDK.

Hotel Honour and Grace: klenot v Karlovarském kraji

Hotel těží ze svého jedinečného umístění v samém srdci krušnohorských lesů, mezi oblíbenými turistickými destinacemi jako jsou Karlovy Vary, Jáchymov, Boží Dar a lyžařský areál Klínovec.

Ochutnejte jižní Moravu s průvodcem Gourmet!

Jižní Morava oplývá nádhernou přírodou i památkami zvučných jmen. Výlety se plánují snadno, ale kam se zastavit na oběd, na svačinu nebo na jedno dobře čepované? Místní gastro scéna je plná svěžích nápadů a servíruje rozmanité koncepty. Aby Vám nic neuniklo, je tu pro vás průvodce Gourmet Jižní Morava. Představuje to nejzajímavější z kaváren, bister, restaurací, vinařství a pivnic v kraji.

Adventní Plzeň vás okouzlí jedinečnou atmosférou

Jestli Plzeň někdy opravdu září, je to rozhodně v adventním čase. V předvánočním období se ponoří do sváteční atmosféry. Každá procházka historickým centrem vede přes adventní trhy, které lákají nejen na vynikající svařené víno, ale také živý betlém i zajímavou nabídku dárků. I v době adventu můžete v Plzni navštívit hlavní turistická lákadla, jako jsou pivovar, Velká synagoga nebo katedrála sv. Bartoloměje s plzeňskou věží. Vánoční výzdobu dostanete jako bonus.