Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. listopadu 2021, svátek má René
Advent v Českých Budějovicích

Advent v Českých Budějovicích

Zastavte se v předvánočním shonu, zapomeňte na starosti, a přijeďte si užít kouzelnou vánoční atmosféru adventních trhů v Českých Budějovicích.

Jedny z nejhezčích vánočních trhů v celé České republice vás zavedou do historického centra provoněného punčem, hřebíčkem a skořicí. Potěšte sebe nebo své blízké originálním dárkem, kterých na trzích naleznete víc než dost nebo se jen tak zastavte u některého ze stánků s punčem a nechte na sebe zapůsobit kouzlo Vánoc. 

Pokud si troufnete, můžete si půjčit brusle a vyzkoušet si bruslení na ledovém kluzišti, které je postaveno uprostřed náměstí kolem Samsonovy kašny a zanechá ve vás nezapomenutelný zážitek. No řekněte sami, kde jinde se vám poštěstí zabruslit si pod širým nebem, v samém srdci města, za doprovodu vánočních koled. A k tomu všemu můžete navíc získat vánoční dárek v podobě 30% slevy na ubytování, více na www.budejce.cz

TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM 
náměstí Přemysla Otakara II. 1/1
370 01 České Budějovice
Tel.: 386 801 413
Email: infocb@c-budejovice.cz

Adventní trhy 2021 - 19.11.2021 – 05. 01. 2022
náměstí Přemysla Otakara II.
Tradiční řemesla a vánoční zvyky s bohatým kulturním programem.
Rozsvícení vánočního stromku - 27.11.2021
náměstí Přemysla Otakara II.
Přílet Anděla - 05.12.2021
náměstí Přemysla Otakara II.
Z Černé věže se opět snese anděl se svým poselstvím. 
Zvonkový průvod, Vránkovy koledy - 10.12.2021
Piaristické nám., náměstí Přemysla Otakara II.
Tradiční koncert vánočních koled 
Tvůrčí dílny, Radniční vánoční trhy - 13. 12. – 18. 12. 2021
radniční nádvoří 
Vánoční trh doplněný o koncerty a divadla v kulisách radnice
Gospelové Vánoce - 14.12.2021
Klášterní kostel Obětování Panny Marie, Piaristické náměstí
Tradiční vánoční koncert s jedinečnou atmosférou.
Vánoce na starém městě a staročeská ulička v Panské - 19.12.2021
Piaristické nám., Panská ul.
Předvádění a prodej tradičního lidového umění.
Živý betlém - 21.12.2021
Piaristické náměstí
Borovanští betlemáři pantomimicky vyprávějí betlémský příběh.
Změna programu vyhrazena

dsc-6674.jpg

utm-qr-kod-budejcecz-restart-cr.png

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

30.11.2021 19:30

Tata Bojs

8.12.2021 20:00

Jelen

1.11.2021 - 30.11.2021

Eternals - premiéra

ČTĚTE DÁLE

Do Mariánek do lázní i na běžky

Zima přináší do Mariánských Lázní ticho, klid a pohodu. Romantickou sněhovou atmosféru si můžete obohatit procházkou, lyžováním a večerním posezením v jedné z útulných restaurací či kaváren. Lázeňské místo obklopují rozlehlé náhorní plošiny s nadmořskou výškou 800–850 m. Díky jedinečným klimatickým a geografickým podmínkám lze poznat zasněžené Mariánské Lázně i jako „Ráj zimní lyžařské turistiky“.

Lucie z rodinného Vinařství Opluštilovi: Víno děláme srdcem

Malé rodinné Vinařství Opluštilovi najdete v prosluněných Čejkovicích na Jižní Moravě. Rodina se věnuje vinaření již pět generací a navazuje na tradici předků, kteří brali vinařství jako samozřejmou součást života. Opluštilovi proto i nadále berou výrobu vína jako koníček a nejvíce radosti jim přináší úsměvy spokojených zákazníků. V čele vinařství stojí Radomír Opluštil, který po prarodičích převzal malý rodinný sklep a začal vinařit ve svých 18 letech. Lásku k vínu zdědili i syn Michal a dcera Lucie, která nám o své práci a vášnivém koníčku pověděla více.
Reklama
reklama

Pivovar Proud: Pivo, v němž je správná energie

Tento experimentální minipivovar sídlí v Plzni v budově bývalé elektrárny na soutoku řek Mže a Radbuzy. Spojili tedy sílu proudu řeky a energii elektrického proudu, proto Pivovar Proud. Stojí za ním Lenka Straková s Michalem Škodou a ve své práci kladou důraz na kvalitu, experimentování a spolupráci.

Svatojánský Dvůr - Vše, co si jen můžete přát

Svatojánský Dvůr je restaurace a hotel v historické budově v klidné části Prahy 8 Střížkov s výbornou dopravní dostupností a soukromým parkováním. S přípravou teambuildingů, firemních a vánočních večírků, máme mnohaleté zkušenosti.

Michal Kacetl: Víno děláme s respektem k přírodě

Malebné vinařství Kacetl ležící v obci Mackovice na Znojemsku je charakteristické svým přírodním přístupem k vínu a jeho šetrnou výrobou i pěstováním. Majitel Michal Kacetl se pro Pragmoon.cz rozpovídal o technologických postupech při výrobě lahodného moku, lásce ke koním nebo třeba o tom, co ho vlastně k profesi vinaře přivedlo.