Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
2. října 2023, svátek má Olivie a Oliver
Agentura Grunex koupila herní portál Spite.cz

Agentura Grunex koupila herní portál Spite.cz

Agentura Grunex, specializující se na herní média, marketingové a esportové služby, opět rozšiřuje portfolio svých online herních webů. Po necelém roce od akvizice Zing.cz se nově stává také majitelem portálu Spite.cz. Cílem akvizice webu zaměřeného na PC a konzolové hraní je přinést další zefektivnění klientských marketingových a PR kampaní. Cena v březnu uzavřené transakce nebyla zveřejněna.

Grunex patří již čtrnáct let mezi přední subjekty v oblasti tuzemského herního marketingu, PR a esportových služeb. Jeho dosavadní portfolio zahrnovalo vlastní herní a technologické weby či širokou škálu facebookových stránek s více než 700 000 fanoušky. Jenom trojice největších herních webů agentury - Hrej.cz, PCTuning.cz a Zing.cz měla za první kvartál 2023 dle Google Analytics v součtu téměř 1,4 milionu unikátních uživatelů.

Nový přírůstek Grunexu v podobě portálu Spite.cz patří mezi stálice tuzemské herní scény s etablovanou čtenářskou základnou z oblasti PC a konzolového hraní. „Svým zaměřením a bonitní cílovou skupinou proto skvěle zapadá do našeho současného portfolia médií,“ říká k akvizici Martin Liberský, majitel agentury Grunex, a dodává: „Vidíme zde značný potenciál, který má velkou šanci podpořit jak náš současný mediální růst, tak i naší pozici tuzemské jedničky v oblasti herních médií a veškerých gaming a esport aktivit s nimi spojených.“ 

Cílem akvizice proto není pouhé začlenění portálu do agenturního portfolia, ale zejména jeho další rozvoj. Hned po podpisu smlouvy tak Spite.cz jako první krok získal zcela nový redakční systém a také zbrusu nový moderní vzhled. Následuje tak v tomto směru další weby Grunexu, kdy podobnou rekonstrukcí prošel nedávno i web TryHard.cz a ještě předtím ostatní agenturní herní portály. 

„Máme zkušenost, že podobná investice do inovací se rychle vrátí jak v nárůstu počtu čtenářů, tak i efektivitě při tvorbě obsahu a spokojenosti našich klientů,“ komentuje rozvoj Spite.cz Martin Liberský. „Například web Hrej.cz, který jsme koupili v roce 2019 a následně prošel podobnou proměnou, dosáhl letos v únoru na svůj měsíční rekord přes 220 tisíc unikátních čtenářů.“

Grunex současně počítá se zachováním stávajícího osazenstva redakce v čele se zkušeným šéfredaktorem Jakubem Hergesellem, který ve své pozici bude pokračovat i pod novým majitelem. 

Instagram: spite.cz

Facebook: spite.cz

ČTĚTE DÁLE

Na pražském Výstavišti proběhne CHILLI FEST a ASIA FOOD festival

Sobota 7. října bude na pražském Výstavišti ve znamení CHILLI FESTu. Akce s celodenním doprovodným programem bude mít významný vrchol: duel, v rámci nějž se budou pojídat nejpálivější chilli papričky světa. Zúčastní se ho mistr světa a držitel několika rekordů zapsaných v Guinnessově knize Mike Jack (Mike Jack Eats Heat) nebo aktuální evropský šampión z Itálie Giancarlo Gasparotto, který je známý jako Jack Pepper.

SUKHISHVILI - Gruzínský národní balet v ČESKÉ REPUBLICE!

Nový celovečerní program a jedinečná atmosféra zanechají nezapomenutelné dojmy!

Lucie Bílá představuje svou Srdeční záležitost

Přípravy uvedení nového muzikálu Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé pomalu směřují ke svému konci. Na jevišti scény v pražské Karlově ulici v těchto dnech pod vedením režiséra Antonína Procházky a choreografky Ivany Hannichové probíhají poslední zkoušky a ladí se finální detaily před slavnostní premiérou. Ta se uskuteční již ve čtvrtek 28. září v Den české státnosti.

Městské divadlo Kladno: říjen plný hlouposti a setkání s ďáblem

Pro milovníky divadelních představení tu máme velkou pozvánku do Městského divadla Kladno. Začátkem října si nenechte Jak jsem potkal ďábla, nebo Eva tropí hlouposti.

Snímky o blízké budoucnosti, osobnostech architektury a designu i masterclass. Začíná mezinárodní festival Film a architektura.

Dvanáctý ročník festivalu Film a architektura s hlavním tématem Konstrukce bude ve dnech 29. 9. – 4. 10. 2023 k vidění jak v zavedených kinech, tak na netradičních lokacích v celkem 29 městech po celé České republice a na Slovensku. V rámci více než 80 promítání nabídne téměř 40 krátkých a celovečerních snímků z celého světa. Doprovodný program bude obohacen o přednášky, hudební performance a především debaty se zahraničními tvůrci i architekty.

Paintball – adrenalinový sport všech generací!

Hledáte nevšední sportovní aktivitu plnou akce a dobrodružství třeba pro partu kamarádů, rodinu, firemní akci nebo chcete prolomit ledy v nově vzniklém kolektivu? Objevte kouzlo paintballu a zažijte nevšední dobrodružství se vším všudy! Paintball je adrenalinový sport posilující strategické myšlení, fyzickou zdatnost, a hlavně týmového ducha.