Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
16. července 2024, svátek má Luboš
Agentura Grunex koupila herní portál Spite.cz

Agentura Grunex koupila herní portál Spite.cz

Agentura Grunex, specializující se na herní média, marketingové a esportové služby, opět rozšiřuje portfolio svých online herních webů. Po necelém roce od akvizice Zing.cz se nově stává také majitelem portálu Spite.cz. Cílem akvizice webu zaměřeného na PC a konzolové hraní je přinést další zefektivnění klientských marketingových a PR kampaní. Cena v březnu uzavřené transakce nebyla zveřejněna.

Grunex patří již čtrnáct let mezi přední subjekty v oblasti tuzemského herního marketingu, PR a esportových služeb. Jeho dosavadní portfolio zahrnovalo vlastní herní a technologické weby či širokou škálu facebookových stránek s více než 700 000 fanoušky. Jenom trojice největších herních webů agentury - Hrej.cz, PCTuning.cz a Zing.cz měla za první kvartál 2023 dle Google Analytics v součtu téměř 1,4 milionu unikátních uživatelů.

Nový přírůstek Grunexu v podobě portálu Spite.cz patří mezi stálice tuzemské herní scény s etablovanou čtenářskou základnou z oblasti PC a konzolového hraní. „Svým zaměřením a bonitní cílovou skupinou proto skvěle zapadá do našeho současného portfolia médií,“ říká k akvizici Martin Liberský, majitel agentury Grunex, a dodává: „Vidíme zde značný potenciál, který má velkou šanci podpořit jak náš současný mediální růst, tak i naší pozici tuzemské jedničky v oblasti herních médií a veškerých gaming a esport aktivit s nimi spojených.“ 

Cílem akvizice proto není pouhé začlenění portálu do agenturního portfolia, ale zejména jeho další rozvoj. Hned po podpisu smlouvy tak Spite.cz jako první krok získal zcela nový redakční systém a také zbrusu nový moderní vzhled. Následuje tak v tomto směru další weby Grunexu, kdy podobnou rekonstrukcí prošel nedávno i web TryHard.cz a ještě předtím ostatní agenturní herní portály. 

„Máme zkušenost, že podobná investice do inovací se rychle vrátí jak v nárůstu počtu čtenářů, tak i efektivitě při tvorbě obsahu a spokojenosti našich klientů,“ komentuje rozvoj Spite.cz Martin Liberský. „Například web Hrej.cz, který jsme koupili v roce 2019 a následně prošel podobnou proměnou, dosáhl letos v únoru na svůj měsíční rekord přes 220 tisíc unikátních čtenářů.“

Grunex současně počítá se zachováním stávajícího osazenstva redakce v čele se zkušeným šéfredaktorem Jakubem Hergesellem, který ve své pozici bude pokračovat i pod novým majitelem. 

Instagram: spite.cz

Facebook: spite.cz

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

15.6.2024 - 15.9.2024

Ninja Park

6.9.2024 - 24.9.2024

Dvořákova Praha

ČTĚTE DÁLE

Kunovice se vrátí do zlatého věku letectví. Na přehlídce tam představí jedinečnou kolekci uniforem ČSA

Letecké muzeum v Kunovicích bude v sobotu 20. 7. večer patřit fanynkám a fanouškům módy, uniforem a Československých aerolinií. V rámci jedinečné přehlídky nazvané "ČSA se vrací do Kunovic!" tam modelky a modelové předvedou historii této letecké společnosti zhmotněnou v dobových stejnokrojích palubního personálu.

Heineken Balaton Sound 2024 nadchl návštěvníky hvězdným programem i novým uspořádáním areálu

Uplynulý víkend se na břehu jezera Balaton v maďarském Zamárdi konal festival Heineken Balaton Sound. K sobotnímu večeru návštěvnost přesáhla celkově za čtyři dny 100 000 návštěvníků. Publikum zažilo vystoupení jmen jako James Hype, John Newman, Amelie Lens, Paul Kalkbrenner, Reinier Zonneveld, Purple Disco Machine a mnoha dalších. Plážový festival zakončil headliner Timmy Trumpet a jedinečná závěrečná show Q-dance.

FARMAPARK Soběhrdy

Unikátní místo pro rodiny s dětmi, kde poznáte zvířata z farem celého světa a můžete strávit celý den v přírodě. Originální koncept zábavy a přímý kontakt se zvířaty dělá z Farmaparku Soběhrdy skvělé místo pro volný čas rodin s dětmi.

Fenomenální závěr Beats for Love: I díky světové show Davida Guetty v Ostravě padaly rekordy!

Skončil 10. ročník největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě, Beats for Love. A závěrečná party byla hodná jubilejních narozenin. Kraloval ji zřejmě nejslavnější DJ světa David Guetta, který v Ostravě předvedl dechberoucí vystoupení. A pohled na davy fanoušků daly tušit, že kulaté výročí přineslo i divácký rekord.

Hvězdárna Štefánikova má opět „okno ke hvězdám“

V dubnu letošního roku byl konečně znovu nainstalován zpět do kopule Štefánikovy hvězdárny největší dalekohled. Tento jedinečný přístroj, který váží 5,5 tuny, prošel v uplynulých dvou letech v německé Jeně kompletní renovací. Nejen o jeho renovaci jsme si povídali s vedoucím Štefánikovy hvězdárny Tomášem Proseckým a ředitelem Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy Jakubem Rozehnalem.

NeverMore 68 Na Výstavišti letos s podtitulem ženy v disentu

Již třetí ročník kulturně společenského festivalu NeverMore 68 se opět uskuteční na Výstavišti, a to v den výročí 56 let okupace tehdejšího Československa 21.8. od 15.00 do 22.00 hodin. Další ročník vzpomínek na události naší země, které by neměly být nikdy zapomenuty, připravilo Výstaviště Praha ve spolupráci s Ústavem nezávislé žurnalistiky, spolkem Díky, že můžem, Českým rozhlasem Radiožurnál a Post Bellum. Na akci nebude chybět Gulag.cz, týdeník Respekt, Muzeum na demarkační linii v Rokycanech nebo Političtí vězni.cz. Vedle samotné připomínky vpádu vojsk Varšavské smlouvy na naše území bude letos v hlavní roli téma žen v disentu a jejich příběhy a nově bude pro návštěvníky připravena i video stage s tematickými dokumenty a archivními záběry