Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
2. října 2023, svátek má Olivie a Oliver
Bohemian Symphony Orchestra Prague představí sérii koncertů

Bohemian Symphony Orchestra Prague představí sérii koncertů

Se svými programy míří letos na podzim na prestižní pražská pódia jedinečný Bohemian Symphony Orchestra Prague hned čtyřikrát.

Ve Smetanově síni Obecního domu 27. září od 20 hodin orchestr představí program The Gaming Music Live, ve kterém zazní melodie a soundtracky z těch nejznámějších počítačových her a videoher.

334284168-3478500399099055-9013839011477627151-n.jpg

Orchestrálního provedení oblíbených melodií se ujme Bohemian Symphony Orchestra Prague a Bohemian Choir Prague pod vedením šéfdirigenta Martina Šandy. „Živé provedení této hudby vtáhne návštěvníky do magického světa počítačových her. Společně projdeme historií herní hudby od Super Maria a Mortal Kombat, přes Final Fantasy a Dukea, až po hity Uncharted 4 nebo The Witcher 3 (Zaklínač). Tedy „The Best of“ posledních let. Myslím, že velký symfonický orchestr se sborem nabídne skutečně jedinečný a hluboce emotivní zážitek,“ zve těmito slovy na koncert Martin Šanda, šéfdirigent Bohemian Symphony Orchestra Prague.

hollywood.jpg

Šifra Mistra Leonarda, Harry Potter, Piráti z Karibiku, Mission Impossible, Indiana Jones, Top Gun, Deník Bridget Jonnesové nebo Deadpool, to všechno jsou tituly, které zazářily na stříbrném plátně a vryly se do srdcí a paměti diváků téměř všech věkových kategorií nejen svým příběhem, ale také geniální filmovou hudbou. Koncert Hollywood in Prague: Noc filmových melodií v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP) připomene tyto, dnes již klasické, kasovní trháky a také mnoho dalšího 17. října ve Dvořákově síni pražského Rudolfina od 20 hodin. Během koncertu dojde i na melodie z filmových či seriálových hitů poslední doby. Mezi ty patří například podmanivá úvodní skladba z fantasy ságy Hra o trůny či nezaměnitelná Bohemian Rhapsody ze životopisného filmu o kapele Queen. Na své si také přijdou diváci seriálu Simpsonovi, který se od produkce 20 Century Fox dočkal filmového provedení.

carmina.jpg

Druhým koncertem konaným v Dvořákově síni pražského Rudolfina bude monumentální dílo skladatele Carla Orffa – Carmina Burana, který se uskuteční 11. listopadu od 20 hodin. Na pódiu se představí přední česká sopranistka Lucie Silkenová, hostující sólista Národního divadla barytonista Jakub Tolaš a sólista Národního divadla tenorista Josef Moravec. Vedle klasického sboru vystoupí na koncertě také dětský sbor Rokytka a tím bude zaručena naprostá originalita provedení díla.

mozart.jpg

Majestátní Mozartovo Requiem zazní v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague 3. listopadu v 19:30 v unikátních prostorách kostela U Salvátora v Praze. Bohemian Symphony Orches- tra Prague, Bohemian Choir Prague povede šéfdirigent orchestru Martin Šanda. Jako sólisté se představí přední čeští operní zpěváci.

Vstupenky na všechny koncerty na www.bsop.eu

 

div-4002.jpgCarl Orff: Carmina Burana 3.4.2023 – Obecní dům – Smetanova síň

Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP)

Od svého založení v roce 2002 si orchestr připsal na konto nespočet úspěchů, například několik evropských turné s rockovými legendami a kapelami Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a dalšími. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos,  slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokální skupinou The Tenors. Za zmínku stojí například také spolupráce s houslistkou Vanessou Mae, francouzským pianistou a skladatelem Richardem Claydermanem, zpěvačkou Sarah Brightman či trojnásobným držitelem cen Grammy Michaelem Bublé. Orchestr má za sebou rovněž řadu klasických koncertů po celé Evropě, vycestoval ale také na turné po Japonsku a Číně. Od roku 2010 je jeho součástí Bohemian Choir Prague.

ČTĚTE DÁLE

Na pražském Výstavišti proběhne CHILLI FEST a ASIA FOOD festival

Sobota 7. října bude na pražském Výstavišti ve znamení CHILLI FESTu. Akce s celodenním doprovodným programem bude mít významný vrchol: duel, v rámci nějž se budou pojídat nejpálivější chilli papričky světa. Zúčastní se ho mistr světa a držitel několika rekordů zapsaných v Guinnessově knize Mike Jack (Mike Jack Eats Heat) nebo aktuální evropský šampión z Itálie Giancarlo Gasparotto, který je známý jako Jack Pepper.

SUKHISHVILI - Gruzínský národní balet v ČESKÉ REPUBLICE!

Nový celovečerní program a jedinečná atmosféra zanechají nezapomenutelné dojmy!
Reklama
reklama

Lucie Bílá představuje svou Srdeční záležitost

Přípravy uvedení nového muzikálu Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé pomalu směřují ke svému konci. Na jevišti scény v pražské Karlově ulici v těchto dnech pod vedením režiséra Antonína Procházky a choreografky Ivany Hannichové probíhají poslední zkoušky a ladí se finální detaily před slavnostní premiérou. Ta se uskuteční již ve čtvrtek 28. září v Den české státnosti.

Městské divadlo Kladno: říjen plný hlouposti a setkání s ďáblem

Pro milovníky divadelních představení tu máme velkou pozvánku do Městského divadla Kladno. Začátkem října si nenechte Jak jsem potkal ďábla, nebo Eva tropí hlouposti.

Snímky o blízké budoucnosti, osobnostech architektury a designu i masterclass. Začíná mezinárodní festival Film a architektura.

Dvanáctý ročník festivalu Film a architektura s hlavním tématem Konstrukce bude ve dnech 29. 9. – 4. 10. 2023 k vidění jak v zavedených kinech, tak na netradičních lokacích v celkem 29 městech po celé České republice a na Slovensku. V rámci více než 80 promítání nabídne téměř 40 krátkých a celovečerních snímků z celého světa. Doprovodný program bude obohacen o přednášky, hudební performance a především debaty se zahraničními tvůrci i architekty.