Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
16. července 2024, svátek má Luboš
Bohemian Symphony Orchestra Prague představí sérii koncertů

Bohemian Symphony Orchestra Prague představí sérii koncertů

Se svými programy míří letos na podzim na prestižní pražská pódia jedinečný Bohemian Symphony Orchestra Prague hned čtyřikrát.

Ve Smetanově síni Obecního domu 27. září od 20 hodin orchestr představí program The Gaming Music Live, ve kterém zazní melodie a soundtracky z těch nejznámějších počítačových her a videoher.

334284168-3478500399099055-9013839011477627151-n.jpg

Orchestrálního provedení oblíbených melodií se ujme Bohemian Symphony Orchestra Prague a Bohemian Choir Prague pod vedením šéfdirigenta Martina Šandy. „Živé provedení této hudby vtáhne návštěvníky do magického světa počítačových her. Společně projdeme historií herní hudby od Super Maria a Mortal Kombat, přes Final Fantasy a Dukea, až po hity Uncharted 4 nebo The Witcher 3 (Zaklínač). Tedy „The Best of“ posledních let. Myslím, že velký symfonický orchestr se sborem nabídne skutečně jedinečný a hluboce emotivní zážitek,“ zve těmito slovy na koncert Martin Šanda, šéfdirigent Bohemian Symphony Orchestra Prague.

hollywood.jpg

Šifra Mistra Leonarda, Harry Potter, Piráti z Karibiku, Mission Impossible, Indiana Jones, Top Gun, Deník Bridget Jonnesové nebo Deadpool, to všechno jsou tituly, které zazářily na stříbrném plátně a vryly se do srdcí a paměti diváků téměř všech věkových kategorií nejen svým příběhem, ale také geniální filmovou hudbou. Koncert Hollywood in Prague: Noc filmových melodií v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP) připomene tyto, dnes již klasické, kasovní trháky a také mnoho dalšího 17. října ve Dvořákově síni pražského Rudolfina od 20 hodin. Během koncertu dojde i na melodie z filmových či seriálových hitů poslední doby. Mezi ty patří například podmanivá úvodní skladba z fantasy ságy Hra o trůny či nezaměnitelná Bohemian Rhapsody ze životopisného filmu o kapele Queen. Na své si také přijdou diváci seriálu Simpsonovi, který se od produkce 20 Century Fox dočkal filmového provedení.

carmina.jpg

Druhým koncertem konaným v Dvořákově síni pražského Rudolfina bude monumentální dílo skladatele Carla Orffa – Carmina Burana, který se uskuteční 11. listopadu od 20 hodin. Na pódiu se představí přední česká sopranistka Lucie Silkenová, hostující sólista Národního divadla barytonista Jakub Tolaš a sólista Národního divadla tenorista Josef Moravec. Vedle klasického sboru vystoupí na koncertě také dětský sbor Rokytka a tím bude zaručena naprostá originalita provedení díla.

mozart.jpg

Majestátní Mozartovo Requiem zazní v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague 3. listopadu v 19:30 v unikátních prostorách kostela U Salvátora v Praze. Bohemian Symphony Orches- tra Prague, Bohemian Choir Prague povede šéfdirigent orchestru Martin Šanda. Jako sólisté se představí přední čeští operní zpěváci.

Vstupenky na všechny koncerty na www.bsop.eu

 

div-4002.jpgCarl Orff: Carmina Burana 3.4.2023 – Obecní dům – Smetanova síň

Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP)

Od svého založení v roce 2002 si orchestr připsal na konto nespočet úspěchů, například několik evropských turné s rockovými legendami a kapelami Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a dalšími. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos,  slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokální skupinou The Tenors. Za zmínku stojí například také spolupráce s houslistkou Vanessou Mae, francouzským pianistou a skladatelem Richardem Claydermanem, zpěvačkou Sarah Brightman či trojnásobným držitelem cen Grammy Michaelem Bublé. Orchestr má za sebou rovněž řadu klasických koncertů po celé Evropě, vycestoval ale také na turné po Japonsku a Číně. Od roku 2010 je jeho součástí Bohemian Choir Prague.

ČTĚTE DÁLE

Kunovice se vrátí do zlatého věku letectví. Na přehlídce tam představí jedinečnou kolekci uniforem ČSA

Letecké muzeum v Kunovicích bude v sobotu 20. 7. večer patřit fanynkám a fanouškům módy, uniforem a Československých aerolinií. V rámci jedinečné přehlídky nazvané "ČSA se vrací do Kunovic!" tam modelky a modelové předvedou historii této letecké společnosti zhmotněnou v dobových stejnokrojích palubního personálu.

Heineken Balaton Sound 2024 nadchl návštěvníky hvězdným programem i novým uspořádáním areálu

Uplynulý víkend se na břehu jezera Balaton v maďarském Zamárdi konal festival Heineken Balaton Sound. K sobotnímu večeru návštěvnost přesáhla celkově za čtyři dny 100 000 návštěvníků. Publikum zažilo vystoupení jmen jako James Hype, John Newman, Amelie Lens, Paul Kalkbrenner, Reinier Zonneveld, Purple Disco Machine a mnoha dalších. Plážový festival zakončil headliner Timmy Trumpet a jedinečná závěrečná show Q-dance.
Reklama
reklama

FARMAPARK Soběhrdy

Unikátní místo pro rodiny s dětmi, kde poznáte zvířata z farem celého světa a můžete strávit celý den v přírodě. Originální koncept zábavy a přímý kontakt se zvířaty dělá z Farmaparku Soběhrdy skvělé místo pro volný čas rodin s dětmi.

Fenomenální závěr Beats for Love: I díky světové show Davida Guetty v Ostravě padaly rekordy!

Skončil 10. ročník největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě, Beats for Love. A závěrečná party byla hodná jubilejních narozenin. Kraloval ji zřejmě nejslavnější DJ světa David Guetta, který v Ostravě předvedl dechberoucí vystoupení. A pohled na davy fanoušků daly tušit, že kulaté výročí přineslo i divácký rekord.

Hvězdárna Štefánikova má opět „okno ke hvězdám“

V dubnu letošního roku byl konečně znovu nainstalován zpět do kopule Štefánikovy hvězdárny největší dalekohled. Tento jedinečný přístroj, který váží 5,5 tuny, prošel v uplynulých dvou letech v německé Jeně kompletní renovací. Nejen o jeho renovaci jsme si povídali s vedoucím Štefánikovy hvězdárny Tomášem Proseckým a ředitelem Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy Jakubem Rozehnalem.